• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: No rikal "v praci" - takze bude pod domenovou politikou a tim padem mu nejaky local bude na nic.
    Ale muze si dat zadost na svy IT. Treba uspeje.
    A kdyz jsem jeste delal admina - no vzdycky jsem velice miloval lidi co si odmitali restartnout komp. Vzdycky meli TOLIK hrozne dulezity prace a tolik oken a tolik veci co nepockali ani tech par minut restartu - a potom je vidis jak cely den zvani s lidma po firme...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    windows update zakázat: gpedit.msc Computer Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Windows Update - nastavit zakázáno.
    How to Prevent Windows 10 From Automatically Downloading Updates
    http://www.howtogeek.com/224471/how-to-prevent-windows-10-from-automatically-downloading-updates/
    WASQ
    WASQ --- ---
    RATTKIN: Víš kde v PRO aktualizace zakázat?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    WASQ: je tam háček-když se instaluje aktualizace a restart se neudělá, plno věcí přestane fungovat. restart je menší zlo než 3 hodiny řešit proč v programu x najednou nefunguje funkce y.

    Enterprise Windows mají update méně často. v pro nebo enterprise se dají aktualizace nastavit na manuál nebo úplně zakázat přes gpo.
    Home uživatelé jen hrají asfalt a candy crush soda Saga, těm přece restart nevadí :-)
    WASQ
    WASQ --- ---
    Pomoc! Potřebuju zabránit automatickejm aktualizacím - respektive prašivýmu autorestartu - kdo se o to kdy prosil. Řešení, co jsem našel fungují akorát do nové verze. Komp skoro nevypínám a z tohodle mi mrdne. Vždycky rozdělaných 20 oken, ráno přijdu do práce a WIN po restartu. Vytrhal bych si vlasy a pak bych nakopal do koulí toho, co tohle vymyslel.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOCOURMIKES:
    takze mas vymyslene i reseni? Konecne prejit z Win7 na 10?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ARIAEL: já mám najednou víc oficiálních dopisů než sysadminování, měl bych se nad sebou zamyslet.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: Ja tohle asi obesel tim, ze mam vsude zasadne anglictinu a jako hlavni klavesnici US :)
    Cestinu zapinam pouze na psani oficialnich dopisu:)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ARIAEL: dobrý tip, ale nejde to, když chci display language english, tak musím mít eng klávesnici. Na starším buildu to šlo, ale stejně se layout klávesnice přehodil na default českou QWERTZ, i když nebyla vůbec instalovaná.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KOCOURMIKES: já jsem nikdy neměl s myší problém, pokud je kvalitní povrch a u bezdrátové se dá přijímač blízko, max 30cm od myši.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    TOOMIX: ne. to nemá s typem mysi ani portu nic spolecneho. je to 64 bit win7. tusim ze s tim u 64 bit win7 setkal kazdej druhej kdo zapnul hardwarove narocnejsi hru s mysi resp. něco s mysi modeloval, nicmene zamrzava to nekdy i bez toho, ale po zapnuti hry notoricky do 10 min.

    Poradte někdo prosim kdo tomu 64 bit win 7 smejdu rozumi. Dik!

    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TOOMIX: spis jeho nick by jsem rekl
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KOCOURMIKES: logitech?
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    Prosim vas co zpusobuje to zamrzavani mysi ve win 7 ?!
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: zkus nechat pouze 1 layout jak u sebe tak na serveru.
    TAP
    TAP --- ---
    RATTKIN: jo, taky jsem se s tim asi kdysi setkal, ale člověk na takovouhle kravinu zapomene, když to neřeší pravidelně. a než zjistíš, kde ten problém je, jestli ve spouštění, disku, flashce, filesystemu nebo usb portu...
    no co, aspoň jsem se přiučil něco o UEFI, GPT a MBR :). zaplaťpánbůh, že jsem si mohl dovolit ten disk několikrát zformátovat, že tam nebylo nic nenahraditelnýho
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TAP: jo usb porty jsou zoufale nespolehlivý, stalo se mi něco podobného víckrát.
    flashky jsou taky schopný najednou ztratit část obsahu, už jsem vyhodil několik včetně kingstonů
    TAP
    TAP --- ---
    tak celá ta moje tragédie se vyřešila znovustažením win10 na usb a použitím zadního USB portu :)
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    ARIAEL: Je to tak, byl jsem zvědavej, ale počítal jsem, že možná zaplatim reinstalem:-D
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    mám strašné problémy se přepínáním klávesnice, sám se mi přehazuje layout, za jednu větu se přehodí klidně 3x.
    dělá to hlavně když jsem na RDP.
    používám českou programátorskou.
    vtip je, že když si nedám žádný další layout, tak se to samo přepne na výchozí český layout a už to pak nejde přepnout, protože když je v systému jen jeden layout definovaný, přece přepínání nebude fungovat, že.
    začalo to někdy kolem W8
    napadá někoho co s tím?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam