• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    PRAASHEK: win+r - services.msc - enter a tam si tu službu najdi a zapni přes pravý tlačítko myši ;)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    (restart nepomůže... sorry za kompresi, postimage.org to nějak sám komprimuje)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    VACA: to skoro vypadá na nějaký firewall na routeru na druhé straně kabelu...
    VACA
    VACA --- ---
    CHILDINTIME: toto jeste take zkusim, nemel jsem ted moc cas se tomu venovat. Ale na starym kompu jsem nikdy nic nenastavoval, jsem na to docela lama. Proste jsem to tam jenom strcil a bylo, ale kouknu..


    PONCIK: 2 antyviry tam nejsou komp je uplne prazdnej..


    SUPEX: na tohle jete taky musim kouknout..

    ---
    obecne musim rict ze ten net je nejakej fakt haluzni. Kdyz napr pustim internetovy radio tak jede v dobre kvalite a nepada..
    Ale napr i steam klient kazdou chvili pise ze nema pripojeni k internetu... obcas nacte, obcas ne.. :(
    jsem z toho trochu zdeptanej. Sem necekal ze na novym kompu, na moje pomery celkem nabusenym budu resit takovejhle zakladni problem :((
    I kdyz ten sitovej kabel strcim napr do staryho IBM laptopu, tak taky vsechno jede super F pohode bez jakyhokoliv nastavovani....

    Kazdopadne vsem dekuju za ochotu pomoci. Vazim si toho
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    VACA: No antiviráky se navzájem nesnášejí a fakt bojují o Tvojí přízeň i zpomalováním všeho okolo nich .).
    VACA
    VACA --- ---
    PONCIK: Ze by to blokoval antivir software? Kouknu na to az se vecer dostanu domu. Dik
    VACA
    VACA --- ---
    SUPEX: Kouknu na to, nemam tuseni o co presne jde. Budu googlit. Dekuji.

    "Entry level" neni z moji hlavy, tak to nazvali v nejake recenzi, kdyz jsem hledal co je to vlastne za zelezo
    Pravda je ze na pohled ta deska vypada tak nejak chabě.. :D
    V tom starym kompu je asus p5e3, a ta teda vypada primo kosmicky :D ma i o mnoho vice periferii, 7.1 audio primo na desce atd. Mj rj45 je na ni hned 2x..
    Ale ono o to zas az tak nejde v mojem pripade teda..
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    VACA: A jestě v novým PC máš jen jeden antivirák ?
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    VACA: nemas v tom starym kompu nastavenou sit nejak jinak? treba ze tam mas manualne danou ip adresu, nebo nameservery? zkontroluj proste to nastaveni pripojeni na starym pocitaci, na tom novym nejspis budes mit vsechno na automatiku. Z toho co popisujes se mi zda, ze z DHCP dostavas nejak spatny nameserver a na tom starym pocitaci mas nastaveny nejaky dobry rucne. Muzes kdyztak zkusit nastavit 8.8.8.8 jako nameserver (tj verejny celkem spolehlivy dns od google)
    VACA
    VACA --- ---
    PONCIK: Dekuji za odpoved. Oba to jsou desktop pocitace "v plechove skrini".
    Doma nemam na pripojeni k internetu zaden router, jen proste rj45 kerej mi vede odkud si ze zdi:) takze ho mam strcenej bud do jednoho, nebo do druheho kompu.. (Ten starej tu ale mit pak uz nebudu, az si z neho vyndam potrebna data)

    Ten starej a jinak pomalej komp dava internety na prvni dobrou a nacita stranky rychle.. (Tam jsou zretivele wista bussines:)
    Ten novej nacita stranky velice dlouho, a casto se stane ze napise ze stranku nelze nalezt. Az treba na potreti ji nacte.. (Stranky ktere byly uz jednou uspesne navstiveny pak nacte spolehliveji a rychleji, ale hadam ze to ma nekde ukozene v temp. files.)
    Tam je vsak uplne nova instalace Win10 pro.
    Zkusim ho tedy nechat ted nejakou dobu aktualizovat.

    Dekuji za podmety.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    VACA: *facepalm* úplně jsem přehlídnul, že to je novej komp... O.o
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    Zkusil bych i takové prkotiny jako instalaci všech vcredistů.

    Už jsem zažil počítače, kde sice všechno fungovalo, ale tak nějak divně, a po instalaci vcredist všechno works like a charm.

    Buď manuálně postahovat a nainstalovat vcredist 2005 až vcredist 2015 nebo zkusit pohledat nějaký tool či skript na auto download a install.

    BTW entry level docela rozesmál :)
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    VACA: Pusť mu všemožný aktualizace automaticky tak na tejden až dva a pak si je zase povypínej dle potřeby, vč. mrkni na verzi FireFoxu, Ten NTB je jedinej připojenej k síti ?
    VACA
    VACA --- ---
    TEAPACK: Dekuju za reakci. Ten komp je uplne novej, cista instalace w10.
    Paradoxne prave ten starej zasekanej internety dava F poho..
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    VACA: zkusil jsi ten komp vyčistit od bordelu z minula? - CCleaner & Hijack funguje spolehlivě...

    CCleaner - Standard
    http://www.piriform.com/ccleaner/download/standard
    HijackThis - ke stažení zdarma - Stahuj.cz
    http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/bezpecnost/ostatni/hijackthis/
    VACA
    VACA --- ---
    ahoj
    měl bych na vás amatérskej laickej dotaz jelikož jsem tak trochu IT analfabet..

    Přinesl jsem si domu novej komp. Po dlooouhý době jsem se rozhodl upgradovat trochu.
    HW je deska nějakej asus, ale žádnej luxus, jen nějakej "entry level" jak jsem se dozvěděl. Je tam 16gb ram, 8mi jádrovej procesor, byl inzerovanej jako 8x4GHz ale ve správci mi píše že je 8x3,6GHz
    Grafická karta je tam nějaká GTX 960 4G. Moc tomu nerozumim..
    WIN10 pro. Mám to doma první den, win 10 sem vlatně nikdy neviděl, trochu tápu:)

    K mému dotazu: Počítač se zdá že rychlej je. Ale mám problém s prohlížečem. Ať už tim co je v základu nějakej explorer edge, nebo jak se to jmenuje. Tak ale i ve firefoxu, kterej jsem zvyklej a chci používat.
    Každej druhej tab, každá druhá adresa mi píše že stránku nelze zobrazit.. Načítání webovejch stránek je obecně hrozně pomalý... uFf

    Nevím kde hledat chybu. Počítač je do sítě připojenej přímo konektorem RJ45.. Web je děsně pomalej, když to ale připnu do svýho starýho kompu, kerej má prozměnu děsně zasekanej systém a celkově je to fakt starý železo, tak i přes to internet líta "jako když bičem mrská"..

    dík za jakýkoliv ponuky. Budu vděčnej
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    PONCIK: Klucí díky, já u toho Dellu teď nesedim, až večír .:).
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PONCIK: tak se koukni na stránky výrobce, jestli se nedá updatovat bios =) často vydají několik verzí...
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    PONCIK: upgrade ze 7 na 10 mi prošel i u D620, tedy ještě starší ntbk než tvá 630.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam