• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MADCAT: roky používám IrfanView a spokojenost
    B3DA
    B3DA --- ---
    MADCAT: ten starej prohlizec fotek na w10 imho je i bez potreby zasahu do registru.. (zkus na obrazek kliknout pravym mysitkem -> otevrit jinou aplikaci nez default (mel by byt v seznamu))

    pripadne zkus treba fotogalerii z windows essentials..
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Potřebuju prosím pěkně tip na nějakej jednoduchej prohlížeč obrázků pro Win 10, místo toho nativního, co tam je od instalace. Ten je totiž zaprvní hnusnej, a za druhý si svévolně mění rozložení ovládacích prvků i vlastní funkcionalitu podle toho jak která aktualizace se tam nainstaluje. Nebo aspoň takovej dojem z toho mám, páč nedávno jsem koukal, že obvyklej přepínač zobrazení fit screen/100 % se ze spodní části obrazovky přestěhoval nahoru, a už neumí zobrazit fotku 1:1, neboli těch 100 %, nýbrž jen cosi mezi. A to je mi naprd.

    V podstatě by mi naprosto vyhovoval prohlížeč fotek z Win 7, kterejžto se do W10 dá i zpět dostat, jak jsem se kdesi dočetl, akorát nevím, jestli je to nejlepší cesta (je třeba vrtat se v registrech), a jestli třeba něco podobnýho se neválí i na tom Windowsím app marketu.

    Dík všem.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    ARIAEL: Díky moc :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    to si tam nech klidne stary rezim. To nepoznas.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    ARIAEL: Jedná se o notebook Acer Aspire ES1-520 a jde mi spíše o net a office. Virtualizaci určitě používat nebudu. Je osazen APU A4-5000 s Radeonem HD 8330.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Napr. kdyz instalujes W10/Server 2016 a nechas instalaci na instalatoru, tak ten uz automaticky udela GPT a pouzije tuhle verzi.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ad convert uefi+gpt - ne to urcite nebude:)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KEVIN00: No na win 7 jsem to pokud si pamatuju nezkousel, az na win 10. Je dost mozny, ze ta podpora tam byla jeste dost "divoka"...
    Tim legacy+mbr jsi to prepnul do standardniho biosu. Tak na starsim OS tim nic nezkazis.
    Tu rychlost vyuzijes spise na starty atd a kdyz ma virtualizaci, coz na doma stejne moc neni...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Mám origo Win7 SP1 Ultimate a to mi na GPT nechtělo OS instalovat. Takže mi nezbude než-li zůstat momentálně na MBR a laborovat s instalačkou pro GPT. Všude jsem zatím našel návot stávající z shift+f10, diskpart, convert mbr a hotovo. Kouknu tedy podrobněji ... nebo jestli bys měl nějaký zaručený návod, určitě budu rád :)

    BTW Předpokládám, že convert gpt a enable uefi fungovat nebude.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KEVIN00: originalni dvd by melo byt pouzitelne. Tedy za predpokladu ze tam mas vsechny drivery atd.
    ad rychlejsi - no je rychlejsi a to o hodne. Dost dalaich veci je tam fajn.
    Akorat vyrobit funkcni boot medium je obvykle porod - na netu jsou step by step navody jak na to.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    RATTKIN: Problémem je, že se mi nepovedlo vygooglit, jak vytvořit DVD pro GPT.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KEVIN00: gpt disk je potřeba na uefi boot. uefi boot je rychlejší.
    nebo je to třeba pokud máš c: větší než 4gb.
    pak to má zábavnou nekompatibilitu s některými starými násroji na opravu a diagnostiku disků
    jinak je to jedno.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    SCHUNA: KRYSPIN: Tak nakonec vyhráno. Trochu pro mě laborování, ale nakonec jsem to "zpytlíkoval" :D Nusel jsem přepnout BIOS z UEFI na Legacy a převést GPT disk na MBR. Nyní už instalace běží bez problémů. Musel jsem instalovat ovšem z DVD. Z USB flash disku se nikdy instalace nespustila.

    Možná bych se ještě zeptal. Má cenu řešit převod disku z MBR zpět na GPT? Nebo je to v podstatě jedno.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KRYSPIN: Jak vytvořím DVD pro UEFI? ... koukal jsem ,že Rufus umí jen USB flash disky. Vyzkoušel jsem 3 a jediný pokrok byl, že se mi u obrazovky Starting Windows ukáže logo a tím zase končím :/
    Postupuji podle: http://www.eightforums.com/tutorials/15458-uefi-bootable-usb-flash-drive-create-windows.html
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KRYSPIN: Během dopoledne budu doma, tak vyzkouším jiný USB Flash disk a poté DVD. Nyní mám u sebe pouze USB 2 flashku Sony 32 GB a s tou se instalace právě zasekne.
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    KEVIN00: zkus vytvořit DVD a instalovat z DVD.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    SCHUNA: Měla by být. Zkoušel jsem jak USB 2, tak USB 3 a vždy se to zasekne na té obrazovce Starting Windows. Flashku vytvářím v Rufusu jako GPT pro UEFI. Když přepnu UEFI do Legacy modu, tak nelze nabootovat z flashky vůbec.
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    KEVIN00: GPT je ok. Mas tu instalacku x64 SP1?
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    SCHUNA: Nemůže být problémem GPT disk?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam