• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MION: Pokud ti ty W10 principielne nevadily a neblbly od zacatku (coz jsem pochopil ze ne), tak dej to nekomu trochu IT zasvedcenemu at ti to da dokupy a netrap se s tim sam...
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    MION: Nějaká recovery partition tam je ? Případně jestli to neni dlouho, tak po upgradu na win 10 tam zůstává záloha starýho systému, pokud ji nesmažeš, takže to jde obnovit. Pokud záloha už neni a recovery partition taky ne, nezbude než reinstall od začátku, ale tušim, že po upgradu na 10 už u těch win 7 nebude fungovat licenční klíč
    MION
    MION --- ---
    Zdravim. Mam Think pad lenovo.Mel jsem tam puvodne win7,ted nedavno jsem preinstaloval na win10. po nejake dobe to zacalo delat problemy,tak jsem se snazil dat system do tovarniho nastave(sformatovat) ale to se mi nepodarilo. existuje nejaky trik jak vyvolam reinstal os nebo nejlepe vratit do laptopu Win7?
    pri koupi byl v laptopu win 7 i 8 bude to tam nekde porad nabootovane??
    dekuji predem za odpoved na lamadotaz.
    AGGU
    AGGU --- ---
    Sice víš houbeles o teorii a praxi, navíc mojí, ale klidně minusuj ;)
    MELOP
    MELOP --- ---
    AGGU: Tak aby ti to nebylo líto, že těch mínusů máš málo.
    Teorie ti jde dobře, ale praxe je, jako obvykle, trochu někde jinde.
    AGGU
    AGGU --- ---
    IMOLOL: Jo to zní ;) Minimálně ušetříš každý rok pár peněz. Výsledek bude stejný.
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    AGGU: ok, takže místo "neinstalovat antivir" je to "ponechat defaultní antivir" to už zní líp :)
    AGGU
    AGGU --- ---
    IMOLOL: Ano, stačí zapnout Defender + aktualizace + používat na netu hlavu.
    100% virus free ;)
    AGGU
    AGGU --- ---
    Seznam nebo Stream ještě jedou? ;) Co tam je?
    Kopie Office nepoužívám. To jsou ty problémy, když chci být antiMS. Pak musím instalovat free todlencto a cool támhlecto, nejlíp ještě s 15 pluginama aby to bylo funkční. A končím zpravidla tam kde slunce nesvítí. A jako bonus u toho strávím pár hodin navíc. Uznávám, jsou lidi, které to baví.
    Firemní weby není důvod řešit. Ale je pravda, že pár státních institucí ještě mají v Javě mapové portály. Děs. Některé dokonce ještě jedou v Silverlightu...
    Edge má svůj interní flash. Permanentně vypnutý, není důvod ho zapínat.
    MELOP
    MELOP --- ---
    AGGU: Ad. 3. - dokud ČT a Seznam/Stream nezmodernizují svou platformu, tak jsou v našich končinách vize typu "žádný flash" hodně teoretické, nemluvě o spoustě firemních webů, které na flashi taky jedou.

    Co se Javy týče, té se celkem nechá zbavit, čistokrevných Java aplikací už tolik v oběhu není - nicméně OpenOffice/LibreOffice je pořád na Javě do jisté míry závislá, takže zase, hezká teorie, která ovšem naráží na praxi (byť trochu méně).
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    THOMASMORTA: google táhne bezpečnost nahoru: spousta bezpečnostních technologií byla na chrome jako první a má nejspolehlivější update mechanizmus.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KOC256: Když to podáš takhle, tak si nejsem jistý, jestli je to pravda - spíš bych řekl, že už v základu dostaneš použitelný software na základní práci. Co vymizelo, tak jsou různé programy, které do Windows přidávaly jednu dvě funkcionality (třeba možnost individuálních ikon pro konkrétní složky /Windows 98 to neuměly/ nebo zmiňované instalování virtuálních disků), protože po dvaceti letech, co jsou s námi moderní Windows už Microsoft drtivou většinu užitečných funkcí integroval.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Taky si myslím, že je již pryč doba, kdy bylo třeba pro všechno instalovat nějaký extra software.

    THOMASMORTA:
    Osobně nedám dopustit na Operu.

    jediné co mi chybí je nějaký rozumný prohlížeč fotek. Ale to asi i proto že mám na firemním PC Windows LTSB. Doma používám XnView...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Ale spíš by mě zajímal bod 4. o neinstalování duplicitního softwaru. Nedávno jsem měl příležitost na nový počítač zavádět svůj účet a zjistil jsem, že vlastně potřebuji doinstalovat je Firefox, Total Commander, VLC, nějaké office (i když ty asi budu mít časem dvoje) a Adobe Acrobat Reader. Dokonce i kdyz jsem si instaloval prastaré Heroes 3, které si uchovávám jako ISO, tak jsem zjistil, že Win10 už mají v sobě nástroje pro to, aby ISO dokázaly připojit jako virtuální disk.
    Velkou část nastavení za mě pak udělá synchronizace.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    RATTKIN: Proč Chrome a Firefox nebo Operu?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    AGGU: nechápu ty mínusy, to jsou dobré zásady. Ještě bych přidal provoz pod non-admin uživatelem. renomovaný software je určitě možné použít, ale ne stahovat cokoli.
    Ještě bych přidal webovou proxy, nebo alespoň Chrome browser.
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    AGGU: bod 2. - myslíš tím, doufám, nechat zaplej defender (aka security essentials)?
    AGGU
    AGGU --- ---
    1. Vždy čistá instalace OS. Nikdy nevypínat aktualizace.
    2. Neinstalovat žádný antivir. Zbytečnost.
    3. Vypnout flash nadobro. Potřebuješ nutně Javu? Asi ne.
    4. Používat v maximální míře předinstalovaný sw. Neinstalovat žádný duplicitní software. Nepotřebuješ ho.
    5. Žádný torrent.
    5. Problems solved.
    GURBON
    GURBON --- ---
    JAVOR: a neni to tim Avastem? :D
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Potvrzuji, že mám stejné zkušenosti jako TEAPACK i s Desítkami.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam