• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    RUTHAN: běžná věc s tím přehozením. V práci mám v notebooku offline účet, jednou jsem něco potřeboval ze store, tak jsem se tam přihlásil a po restartu koukám, že z offline účtu je online a bylo potřeba to pak přehodit nazpátek
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    BIHARYS: Ve Windows 10, mam moznost pri instalaci se vsude hlasit bud lokalnim accountem, kterej se nekde nesynchronizuje, nebo pres MS ucet - emailova adresa, ktere se synchronizuje.

    A jestlikoz MS chce vic dat, tak casto prepnuti na MS ucet uzivateli predhodi, kdyz meni nejaky nastaveni systemu.
    MICKK
    MICKK --- ---
    BIHARYS: i domńový účet se dá slinkovat s microsoftím účtem, stačí ho zadat v nějakém sw jako onedrive
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    BIHARYS: hadam ze "neco" ty ucty synchronizuje
    BIHARYS
    BIHARYS --- ---
    SCHUNA: Tak tomu nerozumím. Jak mohu mít společný account? Pod dvěma úplně odlišnýma loginama? :)
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    How To Turn Off Wallpaper Or Theme Syncing In Windows 10
    http://www.intowindows.com/how-to-turn-off-wallpaper-or-theme-syncing-in-windows-10/
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    BIHARYS: Sa ti to syncuje cez MS account imo :)
    BIHARYS
    BIHARYS --- ---
    RAGNAROK: Abych vyloučil náhodu i paranoiu, tak jsem tu změnu provedl 2x a pokaždé se to změnilo.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    BIHARYS:
    Zajimave, pokud nejde o nahodu. Po upgrade Win10, jsem nasel moje fotky z integrovane kamery na notebooku. V troleni uzivatelu je MS mistr jiz od dob priblbly sponky a automatickych oprav v MSO.
    BIHARYS
    BIHARYS --- ---
    Ahoj, ve firmě máme Win 10, kam se hlásím do firemní domény, firemním uživatelským jménem atd.
    Doma mám soukromý Win 10, kde mám svůj vlastní soukromý osobní účet atd.
    Změnil jsem si pozadí plochy ve Windows ve firmě, přijdu domů, přihlásím se na soukromý laptop a ejhle, mám stejné pozadí, jako ve firmě...
    Nevíte někdo co to je za funkcionalitu? Trochu mě to vyděsilo.
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    Na konci měl být smajlík :-)
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    ROBIN_SNNS: tak ať si koupí nový. S takovou se to za měsíc určitě znovu pokazí
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    RATTKIN: Starší než únor 2011, mladší než červenec 2009 - protože má na recovery oddílu Win7HP v RTM verzi.
    Je to studentský notes (a jeho majitelka je na něj nedočkavá), v téhle době se bakalářka venku píše špatně.

    Co se týče výměny desky, nebo přepastování - výměna je nerentabilní a přepastování velmi špatně realizovatelné, protože šasi má čtyřech různých místech alespoň 10mm praskliny a i po odstranění všech šroubů drží při sobě, což znamená nejspíš další šroubky pod klávesnicí, ale tu se bojím vyndat, aby se mi to nerozpadlo pod rukama.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ROBIN_SNNS: nebo to může být grafika.
    jak je to starý?
    pokud je to přehřátí, zkus ho provozovat chvíli venku, třeba v noci když je ještě minus.
    co zkusit nějaký stresslinux? a když to bude držet, udělat si z toho router
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ROBIN_SNNS: kondenzatory na motherboardu... vysychaji, je to duvod k vymene desky
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Potřebuju radu - přišel mi pod ruku starší ntb od lenova 14", Atom 1,6GHz, 2GB RAM, W7HP32bit, HDD WD 250GB. Problém je, že ntb náhodně zamrzá (doslova). Otestovala jsem ramky memtestem, disk pomocí extended testu wdtools (obojí bez chyb) a vrátila ntb do továrního nastavení OS. Přesto všechno se vytuhnutí (myš ani klávesy nereagují, nelze vyvolat správce úloh) opakuje. Profoukla jsem to i vysavačem (obrácený tah), ale moc prachu nevyletělo, přesto se mi zdá že ntb ze spodu docela zahřívá. Ale jestli je to skutečná příčina zamrzání nevím.
    Co si myslíte, že to ještě může mít na svědomí?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    HIKY: Tak ho niokomu neukazuj a nemusis se za nej stydet - a vsem muzes rict ze mas pocitac hranatej. My ti to potvrdime.
    HIKY
    HIKY --- ---
    KOC256: protože chci aby počítač vypadal víc jako počítač :)
    MUXX: dík
    MELOP
    MELOP --- ---
    KOC256: Ne, to už byla situace z ranku "dataset je o fous větší, než by bylo OK, takže se to buď povede teď - nebo jdeme někam žebrat o zapůjčení silnějšího stroj / výpočetního času". Takže šlo primárně o to, že bohužel osoby zodpovědné za přípravu dat poněkud podcenily jejich velikost -bylo to opravdu o fous- a přišlo se na to až moc pozdě, protože testovací "dry runy" dopadly OK.

    Potíž byl ten, že to sice byl počítač (i5 čtyřjádro) s 16GB paměti se všemi sloty obsazenými a k tomu všemu ještě v záruce a zjednodušeně řečeno, žádné hw úpravy v ten moment nepřicházely do úvahy, protože by celou záležitost zdržely nad už přípustnou mez (klasická situace: termín je v plamenech, takže to buď dokončíme na poslední chvíli a bude dobře - nebo to nedokončíme a pak moc dobře nebude).
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MELOP: Nebylo by levnejsi v tu chvili skocit pro par giga pameti? Nebo si s tim hral nekdo kdo je tak spatne placeny ze se tomu mohl tech par dni venovat?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam