• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    JIMX: Fakt? Kde, já jsem si ničeho nevšiml..?
    JIMX
    JIMX --- ---
    MADCAT: dyt se to tam píše ... :-)
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Na přihlašovací obrazovce Win10 občas bývají celkem zajímavý a pěkný obrázky. Dá se nějak zjistit, co to na té fotce vidím? Díky.
    ASYMETRIC
    ASYMETRIC --- ---
    Ahoj, netušíte, v čem by mohl být problém, když po update na Creators update mi W10 občas nenajde namapované síťové disky? Jsou ty sdílené složky na Synology NAS. Složky namapuji, normálně s nimi pracuji a pak vypnu Windows. A když ho znovu nastartuju, tak mi většinou napíše, že cesta v síti nebyla nalezena a připojení nebylo obnoveno. Přitom NAS jede, jde se na něj pingnout a DiskStation normálně funguje. Ale W10 ho prostě nevidí.
    TOREIP
    TOREIP --- ---
    Dekuju vsem za ochotu, priste budu petkrat merit, jednou rezat.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    IMOLOL: vyresino, spatna asociace souboru.
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    TOREIP: otvíráš je z windows exploreru, nebo z nějakýho file manageru jako třeba total commander?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TOREIP: kopirujes z pracovniho pc. jak se tam ten soubor dostane. nejde zadne pdf nebo je toto
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    TOREIP: Měl jsi to někdy otevřený bez chyby ? Ještě mně napadá obsáhlý = jaká velikost souboru ?
    TOREIP
    TOREIP --- ---
    Samozrejme, muzu to vyresit na pracovnim pc, ale jsou to velice obsahly skripta, kterym proste musim venovat pozornost + zapisky a to je na nekolik hodin, takze jedine prescas. Proto se obracim kde se da.
    TOREIP
    TOREIP --- ---
    RAINBOF: Ano..zkousel jsem to asi pres 8 programu a vzdycky stejna veta, ze soubor xy nelze otevrit, protoze je bud nepodporovatelneho typu nebo poskozen. A ja vim s jistotou, ze poskozenej neni..Pocitac je bez viru a vsechno funguje vyborne, az na tenhle (hodne dulezitej) detail.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TOREIP: a mas tam acrobat reader ?
    TOREIP
    TOREIP --- ---
    Mam problem s oteviranim PDF na sedmickach. Soubory ani programy vadny nejsou a aktualizace mam nejnovejsi. Nejaky napady jak to resit? Diky.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: zkus prozkoumat tajemne slovo "alias"
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Microsoft jako obvykle udělá další dvě nové věci než aby opravil tu stávající. ale občas neví podobného provedou i jiné firmy, jen Micro se v tom nějak víc vyžívá
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TEAPACK: to je zajímavý pokus. ale zatím tak nějak nevím k čemu je to dobré, větší manipulace se soubory potřebuju dělat na serverech kde to zatím není (2012)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RATTKIN: ještě že si člověk může zapnout bash od Canonicalu že? =)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TEAPACK: tvl si děláš srandu? přidali další nový režim shellu, který má po dvaceti letech konečně proměnnou šířku a jednoduché copy-paste, ale není možná úplně zpětně kompatibilní, jestli víš co tím myslím.
    slyšel jsem, že to plánují celé vyhodit a přejít na powershell, takže místo
    cd ..
    bude něco jako
    switch-currentdir (get-absolute-current-dir{-1} /force /user:localhost@administrator)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RATTKIN: a už aspoň opravili drobné chybky v tom, že se 32bitový a 64bitový cmd.exe choval někdy každý jinak?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JIMX: klávesa win + první dvě písmena z názvu programu + enter
    taky nechápu v čem je problém
    JIMX
    JIMX --- ---
    classic shell? K čemu proboha kdo používáte start menu? :-)

    Jinak já Win10 používám k práci ... a jsem na ně bez problémů zvyklej především díky věcem, který starší wokna ani nemají ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam