• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GIOMIKY: pokud to nemá EMMC na desce, ale je tam disk, tak jde vytáhnout a v linuxu udělat zálohu disku přes clonezilu nebo dcfldd =)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Tak Wokna super. Vsechno funguje jak ma. Dokonce mi funguje i Ghost. Jenom mi neni jasny, jak bych to z te bitove kopie obnovil. Vzhledem k tomu, ze se nejak nemuzu prekousat k bootovani z niceho jinyho, nez Microsoft Secure Boot. Ale to se snad nejak vsakne... a hlavne poresi, az bude opravdu problem. Furt se nemuzu zbavit WINSXS, ale jak jsem pochopil, tak je to boj s vetrnejma mlynama a budu to muset resit nejak jinak.
    Diky za rady a Widlim zdar

    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    PISKVOR: Jde. Stravil jsem s Ubuntu , CentOS medii 2h. V biosu neni nic jinyho, nez enable / disable secure boot. Sice lze priritizovat bootable media... a resetovat secure boot, ale pri F12 to nenabidne nic jinyho nez nejaky windows boot loader. A kdyz se zapnu do recovery, tak jsou tam nejaky uefi volby pro win recovery. Fakt sorry, ale posledni stroj mam z roku 2k8 nebo tak, takze se v tom placam jak nudle v bandasce. Ale uz nechci spamovat. Pro me oznaceno ve skatulce "zatim jednoduse nejde". Nechci flame, nechci hate windows, nechci trollovat. Chci vlastnit svuj pocitac.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GIOMIKY: Secure boot umí snad i Ubuntu (má validní klíč, nejde tedy o "prolomení").
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    SUPEX: Diky, jakmile najdu distro, ktery prolomi secure boot, jdu do nej.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    SUPEX: Problem je, ze 5k v dnesni dobe nejsou penize.
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    GIOMIKY: Problém lidí je, že neumí ukazovat správně prstem. Pokud někdo může za výčet tvých zmíněných problémů, tak pravděpodobně Acer.

    Zlý MS nemá důvod blokovat instalaci jiného OS. A s největší pravděpodobností tam jiný OS dát lze, ale to se musíš poohlídnout i po linuxu, který podporuje secure boot s MS klíčema. Pokud vím, tak takových dister je zatím relativně pomálu.

    Default instalace Win nežere disk skoro vůbec. Takže buď máš výchozí instalaci od výrobce, popřípadě je tvůj 32GB disk úplně na hovno.

    BTW Pro edice je právě pro lidi, kteří si chcou i něco nastavit.
    BTW2, víš že porušuješ licenční podmínky tím hackem na povolení gpedit.msc?


    BTW google existuje, tak si zkus pohledat jak moc tě ten zlý MS šmíruje.
    Dokonce i na root.cz vyšel článek, který to vyvrací => https://www.root.cz/clanky/windows-10-analyza-probihajici-komunikace/
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    GIOMIKY: to že s tím neumíš není chyba OS, sorry jako
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    SUPEX: Tvl wokna pouzivam od verze 3.1. Jak to casem zprasili... chce se mi blejt. To sem jedinej, komu vadi, ze si kupuju neco na co nejde nainstalovat linux diky secure bootu. Kdyz to nevypnu, tak me to smiruje az hanba. Disk mi zerou nejaky nesmyslny balasty, ktery nemuzu zakazat. A vlastne si pripadam, ze pocitac vlastni korporace a ne ja? Sorry, asi nejsme ze stejny fejsbuckovy skupiny.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SUPEX: No comment... Za chvili z nej vypadne neco jako "Dik ne gadzo, to serverak co trhat ten rekord - spocitam ten botcoin!"
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    GIOMIKY: Power user jak noha :D Mluví o workstation a má tam Home edici Windows.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    GIOMIKY: u me to má 60gb tak to máš ještě dobrý :) taky mě to štve, ale aspoň to funguje. to dll hell před tím bylo horší.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    RATTKIN: Uz se stalo. Instalacni media se prekvapive nedodavaj. A nemam cas si znova onstalovat celej system. Vzhledem k tomu, ze mam nbk s 32 GB diskem, tak me docela otravuje mit 10gb zabrany nejakejma nesmyslama. Stihnul to sosnout jeste pred tim, ze sem zakazal updaty. Cely to delma vlastne proto, ze acer aspore es11 nelze probudit ze spanku. Kdyz ho uspim, tak tmava obrazovka a musim restartovat. Kdyz jsem nechal aktualizovatnovladac grafiky, kterej by to mohl delat, tak se to vyvinulo v to, ze nbk zacal stahovat gigabajty blbosti a pak mi je flaknul na vyse uveden misto. Nasel jsem jeste navod, co by mozna mohlo pomoci:
    Dism.exe /Online /Cleanup-Image /AnalyzeComponentStore
    Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup
    Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase
    Dism.exe /online /Cleanup-Image /SPSuperseded
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    GIOMIKY: jedině reinstall. načti si co to je
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    SCHUNA: Ja potrebuju funkcni workstation. Ne nekontrolovatelnej stream reklam.
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    GIOMIKY: Prosim ta, odober si admin prava.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    A koukam, ze Screenhunter je od sedmicky nutny regnout. Tak jdu stahovat sestku (google screenhunter old version)
    download screenhunter 6.0.229 free
    https://screenhunter.en.uptodown.com/windows/download/50439
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    BTW: Na monitoring systemu je vybornej TinyResMeter. Jenom mu ted pada v desitkach, protoze je to psany v PASCALu a bude to muset nejak rekompilovat.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Ahoj, nejakej tip, jak se zbavit toho balastu v c:\windows\WinSxS ?
    Prozatim jsem zkusil CCleaner a vycisteni pocitace, ale vypada dost rezistentne.
    Zmenit prava nad tim mi nejde.
    Win X Home
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    před časem tu pár lidí shánělo kopii instalačky od windows 7 pro 64bit pro
    Zásilka
    http://www.uschovna.cz/zasilka/MA9C2TJ9KVUMGB2G-YM7/

    PAN_ILFORD
    PAN_ILFORD --- ---
    RAGNAROK: dík, zkusim
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam