• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    GURBON: jo mas pravdu , ted na to koukam :) 1 a 3 bude to same .. enable jasne . to by znamenalo byt porad prilogovan. Coz neni tak nesplnitelne.
    GURBON
    GURBON --- ---
    MOPIK: 1 a 3 bude to samy, jen ruzny cesty. 2 neznam. To co sem popisoval ja musi bejt naopak enable.
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    GURBON: to bylo prave predmetem dotazu :) protoze s tim zkusenost nemam.
    Nasel sem 3 moznosti jak to zrusit ..
    1) jak to popisujes ty
    2) %windir%\System32\Tasks\Microsoft\Windows\UpdateOrchestrator a tedy prejmenvat reboot a vytvorit mitsto neho folder
    3) Tady : https://docs.microsoft.com/en-us/windows/deployment/update/waas-restart jsou moznosti jak to nastavit ale neni tam uplne disable , jen nastaveni activer hours + NoAutoRebootWithLoggedOnUsers = 1
    GURBON
    GURBON --- ---
    MOPIK: gpedit.msc > konfigurace PC/šablony pro spravu/součásti systému windows/windows update/Zakázat automatické restartování ......
    Už nefunguje?
    MUXX
    MUXX --- ---
    MOPIK: co si pamatuju tak odlozit se to da jenom kdyz je to v domene. ale je to dlouho co jsem to studoval.
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    KOC256: nene urcite, normalni instalace win10pro verze 1703 , stroj neni v domene. Jde mi o to ze ho chci nechat v idealnim pripade bez restartu bezet v 24/7 a nevim zda to jde zakazat vubec. Odlozit jo ale stejne se to jednou restartuje coz?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MOPIK:
    nemas to vynucene firemni politikou?
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    Ahojda, mam dotaz, win10 pro creators update .. jde nejak zakazat automaticky restart kvuli aktualizacim?
    Lovim jsem po netu ale vetsina navodu byla na Anniversary update s tim, ze by to melo jit v Creators updatu uz nastavit? DIky
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    HORST_FUCHS: tak zkus odinstalovat "eSecurityManagement" nebo "eDataSecurity".
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    HORST_FUCHS: a není Acer?
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    HORST_FUCHS: tak to bude dělat nějaká aplikace která běží na pozadí. Nějaká utilitka. Jak jsem psal třeba PDF Complete, programky na správu schránky, automatické překladače do jiných jazyků, atd.
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    HORST_FUCHS: může to souviset s nastavením rozložením klávesnice ve Windows. Jedná se o notebook? Dělá to všude v každé aplikaci? Nebo jen ve Wordu? Podobnou věc dělala aplikace PDF Complete, která je předinstalovaná casto na notebookách od HP.
    JIMX
    JIMX --- ---
    HORST_FUCHS: a je to originál a ne nějaký pochybný ISO z torrentu?
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    HORST_FUCHS: nemáš tam keyloger? Virus?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    HONZAL: můžeš tam mít komplet přenastavený počítač - např. používání proxy, VPN, jiné defaultní update servery - u nás se tahají updaty až z firemního serveru po "schválení" ajťákama... Proto je lepší stáhnout a instalovat čistou verzi, kde si nastavíš jen to, co opravdu chceš...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HONZAL:
    pokud tam das key, ktery mas legalni, tak nic...
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    MOPIK: ten postup prave nezafungoval.

    Nicmene priste budu volat podporu MS, protoze neco dostat z naseho admina je fakt tezky.

    Btw. cemu muze vadit pouzit pro novou instalaci ISO, co mame ve firme na serveru?
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    HONZAL: melo by to jit Nastaveni > aktualizace a zabezpeceni > aktivace > zmenit kod produkt key .. pokud nejde volal bych ms linku. Enterprice z instalacky na serveru asi nebude to prave orechove ikdyz se tvari v pohode :)
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    WENTOLINE: nakonec jsem preinstaloval pres instlacku na nasem serveru a aniz bych zadal product key, nainstalovala se edice enterprice.

    jinak win home tam byly predinstalovane, mozna oem win nelze upgradovat
    WENTOLINE
    WENTOLINE --- ---
    HONZAL: instalacka Windows 10 ma v sobe vsechny edice... rozlisuje pouze podle product keye, takze pokud pri instalaci zadas cislo, nainstaluje se ti ta dana edice....

    zazil jsem i situaci kdy byly instalovane win 10 s klicem k home a pozdeji jsme menili klic verzi PRO, windows po zadani upgradovaly edici, probehl restart a vse slapalo v poradku...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam