• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: asi nejlepe pres bios. Byvaji tam option na zapinani v case
    JIMX
    JIMX --- ---
    RATTKIN: dyť píšu, ze to je notebook ... a v doméně neni, když píšu, ze je doma v koutě:-)

    jak se da nastavit to probuzení na aktualizaci?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: Chtěl jsem napsat, se mě se to nikdy nezapíná samo. uspané notebooky se zapínají samy, někdy docela často.
    nevíme ale, jestli má notebook nebo ne
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: zapnout samo se to muze pres bios... Nebo pres HW management od intelu
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JIMX: já mám stolní pc a update dramaticky nepozoruju. vypínám a zapínám to několikrát denně a občas trvá start 3 vteřiny, občas minutu, když jsou aktualizace. určitě se to nemůže zapnout samo.
    mám insider, takže mám víc aktualizací než normální verze.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: to zalezi zda je v domene a muzes tam dat buzeni pro aktualizace a nebo ne a potom si to musis nastavit rucne - proste ho v noci vzbud ...
    JIMX
    JIMX --- ---
    RATTKIN: počkej, to jako fakt nejde? dyť si tady furt nekdo stěžuje, ze se mu budí v noci pc na aktualizace ... navic ty aktualizace přicházejí častěji nez jednou za měsíc, ne?
    JIMX
    JIMX --- ---
    RATTKIN: počkej, to jako fakt nejde? dyť si tady furt nekdo stěžuje, ze se mu budí v noci pc na aktualizace ... navic ty aktualizace přicházejí častěji nez jednou za měsíc, ne?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JIMX: Jo a když tam dáš SSD, bude to hotové za 4 minuty a celkově mi přijde počítač bez SSD dneska marný.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JIMX: jedině na napadá každé druhé úterý v měsíci ho nechat den zapnutý.
    JIMX
    JIMX --- ---
    Jak mám správně nastavit windows update na Win10, aby se mi notebook, kterej vytáhnu jednou za měsíc a jinak furt leží někde v koutě, automaticky pravidelně někdy přes noc aktualizoval? Teď jsem ho na něco potřeboval a už mi na něm asi hodinu běží aktualizace a je nepoužitelnej ...
    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    Před časem jem tu poptával řešení nefunčnosti spouštění programů vyhledaných přes search lištu. Už jsem našel řešení. Třeba to někomu k něčemu bude. Z popsaného postupu mi teda stačilo udělat krok 1 a 2 z návodu pro profíky. Krok 4 mi nefungoval. Vyhodilo to nějakou chybovou hlášku. Ale i tak vše začlo fungovat.

    SOLVED: Video: How To Hard Reset or Remove Cortana In Windows 10 - Up & Running Technologies Calgary
    http://www.urtech.ca/2016/08/solved-video-how-to-hard-reset-or-remove-cortana-in-windows-10/
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    NECROMAN: Napsal bych at tam vrazi Linux live cd a overi, ze je HW ok, ale oni i Windows uz maj nejakou tu USB to go moznost instalace.. tak to zkuste.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MELOP: je to asi 8 let stary notebook, takze mozne je ledacos
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    NECROMAN: Tak vzdycky zabere spustit navrat do tovarniho stavu :)
    MELOP
    MELOP --- ---
    NECROMAN: Možná dotaz z ranku "kapitán obvious", ale je si jistý, že nemá někde nějakou krpu v železe?

    (v žádném případě netvrdím, že je to 100% jistota, ale nějakých 10 - 20% to v závislsoti na typu a stáří počítače může být a každopádně, bude vědět, čím to není, stačí klasika, t.j. test paměti a disku; dtto. pro nějakou breberku)
    GURBON
    GURBON --- ---
    NECROMAN: pravdepodobne kratkodobe pomuze spustit v powershellu(admin)
    Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
    obvykle se ten problem vraci - jestli to je to co si myslim
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    BUNDA: Možná bude stačit počkat měsíc na Fall Creators Update a snad to ten update spraví :)
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    NECROMAN: fláknul bych přes to znovu Creators update :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dotaz, znamemu se nejak podelala instalace Windows 10. System se spusti, ale nefunguji mu zadne systemove nabidky jako Start, Settings, WiFi popup, Action Center, nic, ani se nezobrazi.
    Nejake tipy, jak toto opravit? Stary dobry Control Panel nastesti stale funguje, ale dost veci z neho uz zmizelo, treba nastaveni WiFi.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    WENTOLINE: Tak dik, nakonec jsem zkusil jeste 2 removery, tak nevim, ktery pomohl, klicem byl krome removeru jeste klasicky potupny restart..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam