• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    IMOLOL: tak což o to, ty aplikace jsou nastavený tak, jak je nastavím já. opensource obvykle není zadrátovaný natvrdo, spíš je problém kdo se v těch zdrojákách má vyznat.

    zkusil jsem místo jména nebo ip adresy AD serveru dát domain.local a hele ono to funguje.

    Hoši děkujem!
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    RATTKIN: záleží na tom, jak jsou ty aplikace nastavený. Pokud je v nich natvrdo zadrátovaný jméno serveru, nebo IP tak to musíš ručně změnit - při migraci poběží nový i starý DC současně, takže tu starou IP na novej server můžeš dát až po migraci. Jestli jsou ty aplikace chytrý, tak se ptají DNS na srv záznam domény a ten jim vždycky vrátí aktuální seznam DC, takže bys nemusel řešit nic.
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    KOC256: Doménu zatim nemáme, čeká se na server ;-) Všechny jsou zatim na lokále...

    NEXT/PLEASE
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RAVEBOY:
    doménová politika firmy?
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    Zdar lidi, hele můžu se zeptat, když jsem ve Windows 10, tak i když jsem správce, tak mi nefungujou některý klikatelný linky, např. když chci přidat novýho uživatele v ovládacích panelech. Některý jiný však jdou. Nemůže to bejt nastavením nějakejch policies? Je to kompl z nový várky celkem 20 kousků, ale jenom na tomhle to nefachá.

    DÍX/RB
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    děkuju za rady, já to upřesním.
    jedná se o linux servery, které jsou připojeny do AD. buď jsou členem, to se předpokládám při nahrazení DC 2012 na jiný DC 2016 vyřeší samo v rámci DNS.

    pak jsou na linuxech aplikace, které se AD ptají na ověření uživatelů, nebo jiné údaje o uživatelích a chodí na ip adresu starého 2012 AD serveru
    buď to musím všude vyměnit na server2.domain.local, nebo serveru2 dát původní ip adresu starého serveru, až ho vyhodím
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    RATTKIN: co myslíš tím "vyměnit DC za nový" ? DC nejsou ponožky a je tam jasnej postup jak to zmigrovat včetně DNS.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: zeptej se DNS primo na jmeno domeny:) Vrati ti jmena radicu.

    ad powershell dotaz: si tu funkci atd udelej jen na svem kompu a pouzivej remote powershell.
    WENTOLINE
    WENTOLINE --- ---
    SLL_QUY: mam to otestovane, funguje ;-)
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    WENTOLINE: vypada duveryhodne, SHA1 MD5 sedi, diky, dam vedet jak funguje, klidne bych hodil na nastenku jako digitallife mirror
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    jak se dělá v doméně odkaz na doménový server, aby i když se vymění dc server na nový, aby se to pořád dostalo na nový server?
    asi si můžu v DNS udělat nějaké cname, ale třeba je něco lepšího?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    IMOLOL: na každým serveru, když to potřebuju jednou, to asi nebudu dělat ale díky za tip a snahu.
    UCKO
    UCKO --- ---
    UCKO: Anebo reset do továru na starém HDD a poté bitovou kopii na nový SSD. Nevidím v tom žádný problém, řešení je spoustu.
    UCKO
    UCKO --- ---
    SLL_QUY:
    Vytvořil bych si recovery média
    https://support.lenovo.com/cz/cs/solutions/ht035659
    Anebo
    bych si udělal bitovou kopii komplet HDD (i s recovery parcelama), nasypal na ten SSD a pak dal factory reset
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    RATTKIN: musel by sis udělat funkci a na tu pak alias (alias samotnej nepodporuje parametry)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    snažím se zase trochu pracovat s windows serverem a mám pocit, že jsem debil já, nebo microsoft (nebo oboje)

    na linuxu, když chci vidět logy, napíšu "journalctl" a vypíše se poslední obrazovka logů.

    na windows se to dělá prý takhle:
    Get-eventlog system -after (get-date).addhours(-1)

    to si mám jako zničit ruce??????????????????
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    SLL_QUY: imho ti stačí stáhnout si ISO z Mrkvosoftu (jak poslal Dubas) a použít to číslo co je nalepený na notebooku, nebo pokud máš extra OEM, tak to.
    UCKO
    UCKO --- ---
    SLL_QUY: Bitová kopie systému?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam