• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    IMOLOL: nojo, ale server?
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    HNIZDO: zkoušel jsem klienta z command lajny a funguje krásně
    VINC
    VINC --- ---
    řešim teď problém s win po poslední velký aktualizaci. Prostě se to blbě probouzí z hibernace. Je to NTB, velkej PC i spolubydlícího komp. Na velkym PC jsem vypnul Fast boot a to trochu pomohlo, ale zase po probuzení nejde třeba myš. Vypadá to že sleep funguje normálně...
    JIMX
    JIMX --- ---
    nasaď si čepici z alobalu a utíkej :-D
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    teď jsem strávil krásné dva dny pokusem o stáhnutí http hlaviček a jejich parsování, takže tuhle aktivity mě zajímají.
    hlavně aby to nebouchlo na chybě internet explor jako poweshell
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Microsoft quietly snuck an ssh client and server into latest Windows 10 update | Ars Technica
    https://arstechnica.com/...rosoft-quietly-snuck-an-ssh-client-and-server-into-the-latest-windows-10/

    SSH server? Hral jste si s tim nekdo?
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    vyreseno
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    pozadovany cil:
    disk c misto disk f, ze ktereho to bude bootovat.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    ve wydlich se to tvari takto:

    AVATAR
    AVATAR --- ---
    Ahoj, mam dotaz:

    v nb mam ssd a hd. Na ssd jsem mel nainstalovany system a vsechno bylo ok. Pak se stalo to, ze neslo nabootovat. V biosu ssd nebylo, tak jsem mu zamaval s tim, ze asi odeslo do vecnych lovist nainstaloval system na hd. Ale ve windows ssd disk normalne vidim. Sice uz ne, jako disk C, ale jako disk F. Nicmene data na nem jsou vcetne systemu a kdyz jsem ho dal zkontrolovat, tvari se, ze je v poradku.

    V BIOSu ho vidim v konfiguraci sata, ale v nabidce bootovacich disku ho nevidim.

    Co s tim? :)
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    FATBOZZ: můžeš si udělat alias, třeba "pingu=ping -t $*". Tady je nádvod jak na to : https://www.jamescoyle.net/how-to/1100-doskey-in-windows-is-just-like-alias-in-linux
    B3DA
    B3DA --- ---
    FATBOZZ: tohle je možná lepší než default ping
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Jde nějak změnit výchozí nastavení pingu ? Chtěl bych chování jako v linuxu . Ping do nekonečna, nebo aspoň změnit výchozí hodnotu ze 4 na víc bez jakýhokoliv zadávání parametrů. ( Registry ?) Nějaký hack ?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    DOUPLE: backup a reinstalace.
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    prosim pekne o radu
    tata na ntb (Lenovo z50-75) updatoval w10, nemel notas v siti a v prubehu updatu se vypnul. Po zapnuti smycka ze probiha pokus o opravu a nic z toho, do windows se nedostane
    USB boot pomuze s opravou? Nebo nejaky jiny elegantni reseni?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    keepass má dobrou integraci třeba do ssh klienta, umí i podstčit klíč.
    já používám kombinaci obou.
    DWAY
    DWAY --- ---
    TEAPACK: ale musis s sebou nosit ten soubor no :) Ale jako jo. Keepass pro ty co se chteji vyhnout cloudu, lastpass pro ty co jim cloud nevadi.
    DWAY
    DWAY --- ---
    KOC256: Great minds think alike :-D
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DWAY: ještě lepší je, když je to oddělené mezerami do samostatných slov, pokud to umožňuje daná služba...

    JIMX: a hlavní heslo do browseru mít uložené v KP =)


    BRENMCGUIRE: minimálně u KeePassX nemusíš mít heslo, ale stačí ti soubor s klíčem, navíc je to snad na všechny platformy =)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DWAY: Odkud znas moje MASTER heslo (ZebraOkurek...)??? :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BRENMCGUIRE: Co je hacek?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam