• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    KRYSPIN: jsem grafik - jablickar - vubec netusim o cem mluvis.,
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    NE7RA: přidat síťovou složku do bezpečných serveru?
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    jak se zbavim tohodle Pop-up-u? (kopirovani z firemniho serveru na plochu)

    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    HALCYON: normálně se mi vybavilo to "klap klap klap buch! klap" :)
    HALCYON
    HALCYON --- ---
    HALCYON
    HALCYON --- ---
    RUDOLF: Jedině IBM model M :D
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    SPIKE411: díky!

    jsem roky na jablku, takže holt teď všechno musí být jak na mým macbooku, navíc už nesnesu žánou non-apple klávesnici (přeučování).. kolega si tahá ještě klávesnici ze sunu, páč má blok kláves jako help.. to je fetiš tohle..

    teď jsem si navíc všiml, že qwerty nemá {} u 90, ale u ()... daz ist tower of babel!
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    RUDOLF: V *nix systémech se tak CS rozložení chová normálně. Na Windows podle mě jedině nějaké vlastní rozložení.
    Download Microsoft Keyboard Layout Creator 1.4 from Official Microsoft Download Center
    https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=22339

    Osobně mi přišlo lepší prostě všude používat CSY, to je konsistentní napříč systémy. :)
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    češtík, ještě jeden trabl.

    Mám apple klávesnici s CZ layoutem, před BSOD jsem měl qwertz layout, kde jsem si přes ALT vyvolal všechny programátorské znaky. Teď to jde jen s qwerty, takže bych potřeboval prohodit Y a Z, abych to měl konzistentně na všech strojích.

    Zkusil jsem nainstalovat mac cz layout co se válel někde na netu, alě mělo to najednou nějaké nekonzistentní chování, začalo to fachat ale když jsem začal psát v konzoli, tak to začalo s ALT psát nějaké nesmyslné znaky.

    Neřešil jste to někdo?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    p.s. i to USB ti bude fungovat kdyz budes mit korektni driver a ne nejakou prasectinu :)

    V novych insider verzich je i linux na trochu jinym levelu nez v bezny verzi.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RUDOLF: jj, insider je fajn. Je tam mimochodem k dispozici i server 2016. Dostanes se tak k vecem, ktery pro zbytek lidi budou klidne az za pul roku atd...
    Slow ring je bta verze.
    A funkcnost je velice dobra i na fast ringu (alfa verze). Ale tam je trochu neprijemny, ze se ti PC reinstaluje klidne dvakrat tydne. Akorat ze v novych insider verzich uz je to taky rychly, ze to zabere jen par minut. Tedy na SSD samozrejme.
    Sam pouzivam na domacim PC fast ring, takze tam mam cca stovku reinstalaci za rok a problem byl kdysi jen jednou s tim, ze jsem mel 3 graficke karty a OS to nejak nepochopil, ktera je ktera - ale tam pomohl cisty instal.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    Jinak díky za info o insiderovy, to jsem vůbec netušil že MS má.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    ZBYNEK: Jj, už jsem Halcyonovy hodil plusík. Koupím klíč.

    Podpora USB je pro mě irelevantní, potřebuji si jen dát linux subsystém do podoby, že bude fungovat jako občasná pracovní stanice. Obecně mám rád nativní řešení, proto chci docker bez virtual boxu. Virtual box použiji jako backend pro vagrant třeba.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ZBYNEK: Protoze chce skutecnou virtualizaci a ne para siditko pro deti?
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    RUDOLF: Hloupej dotaz - proč nechceš virtualbox a trváš na hyper-v? Podpora USB a další drobnosti mluví pro virtualbox...

    Jinak PRO licenci seženeš levně, viz HALCYON
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RUDOLF: No ja nepouzivam home...
    Ale insider. Coz ti nic nebrani nainstalovat si Insider Pro ve slow update mode - a to je zadarmo. A Slow update znamena jen obcasne aktualizace... Kdyz mas Hyper tak to znamena navic po kazde velke aktualizaci (nova verze OS) ten hyper vypnout a zapnout v komponentach - je tam nejaky maly bug, ktery po aktualizaci obcas nenahodi zpet virtualni switch.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    ARIAEL: Nene, home nefungují jako RDP server, je na to nějaký wrapper, kterým to jde ochcat - home prej RDP má, jen nemá povolený port a není tam žádný management.

    Hyper-v chci kvůli dockeru, nechci používat docker-tools. V minulý instalaci jsem měl nějaký X pro wintows a rozjel jsem si příjemný terminál pro linux subsystém.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RUDOLF: To ze OSX konzole nepouziva kompatibilni protokol ale neni asi problem hyper-v, ne? A ty konzole jsou snad tri, na kazde funguje neco.
    HALCYON
    HALCYON --- ---
    RUDOLF: Klíč win10 pro stojí asi 700...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam