• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    RATTKIN: výrobce IS sme my ;-)

    jinak solved, náš server guru zjistil, že v datové složce nesmí být podadresář, který začíná vykřičníkem. Jak na to přišel je mi záhadou ;-)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HONZAL: kontaktovat výrobce IS? asi se s tím už setkali, doufejme nejste jediná firma co dělá aktualizace
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    AQUARIUS: myslím, že v síťovém disku to nebude - zkoušeli sme volat ten adresář z Excelu (ale ten je verze 2016) a fungovalo to ok...
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    HONZAL: (edit - odpovidal jsem rychleji, nez jsem si precetl ten link) ... nejde nejak nastavit vyssi smb protokol v tom sitovym disku?
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    Dotaz možná spíš na MS Office, ale i sem
    Náš informační systém běží nad MS Access 2010. Po aktualizaci win 10 klientům přestal program pracovat, protože si neumí sáhnout na sdílený adresář (datovou složku)...např. pokud je ve tvaru \\SERVER\DatovaSlozka\

    číham za tim problém v té aktualizace, protože proběhla na daném Pc i aktualizace Office 2010 - nesetkal se s tímto někdo?

    Zkoušeli jsme povolit SMB, ale nezabírá to
    http://wdc.custhelp.com/...d/20736/~/how-to-enable-smb-1.0%2Fcifs-file-sharing-support-on-windows-10
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    GIOMIKY: c:\recycle bin
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Jak se dostanu ke koši, když mám skryty ikonky na ploše? (WINX)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ARIAEL: no, já mám naštěstí ty desítky virtualizovaný, takže když začnou konit, tak jim zakážu síť, v klidu si dodělám co potřebuju a pak je to nechám dodělat až když se to hodí mně... ale i tak je dost opruz.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PRAASHEK: tak plany na antivir si snad nastavujes sam, ne? Dokonce i prioritu operaci...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TEAPACK: svchost jsou ale jenom wraper sitovy sluzby... Se podivej, co je za tim skutecne za program, co vyzaduje sitovou komunikaci.
    A vypada to, ze by ti pomohla sitova karta, co ma vlastni procesor a nemusi vsechno pocitat na CPU.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ARIAEL: no mě to tahá CPU na 100%, protože SVCHOST.EXE bere 45% ... :-/
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    ARIAEL: problém je v tom, že to je noťas a dokud mám spuštěný prohlížeč a na druhém monitoru jede film, tak je větrák neprosto neslyšný, ale jak začne tahle pičovina, tak začne už znatelně hučet. a pokud to trvá třeba pět hodin, tak to není zrovna ok
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TEAPACK: To je furt hezky ale zpatky k tomu co jsem psal ja - dokud nedochazi k saturaci zdroju a tim ke zpomaleni odezvy, tak je vyuzivani zdroju k nejake cinnosti spise zadano, ne?
    Nebo ma ta RAM byt prazdna, kdyz muze cela fungovat jako cache? Nebo antivir muze scanovat, kdyz nekdo nechce vsechen cas CPU a disku?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PRAASHEK & ARIAEL : mě se tahle mrcha spouští vždy, když se něco stahuje - například i update systému a tím, že mám rychlý internety a pomalý CPU, tak mi žere i 65% procesoru :-/
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PRAASHEK: A nespousti tuhle "kreativni aktivitu" tehdy, kdyz jsou ty prostredky volne? Nebo jsi nameril zpomaleni odezvy uzivatelskeho rozhrani?
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    PRAASHEK: teď mi to jede třeba už tak tři hodiny se dvěma párminutovými přestávkami. od 9-15% cpu (kaby lake, 2,8GHz, teď zrovna podtaktovaný, ale dokáže sežrat i 15% když jede na těch 2,8)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    otázka k win 10 - lze nějak zamezit, aby mi "Antimalware Service Executable" zabíral třeba 13% cpu prostředků a spouštěl tuhle kreativní aktivitu náhodně? jedná se o windows home, našel jsem kdesi, že na pro to jde přes jednu službu, kterou právě home nemají. googlil jsem a zkoušel leccos, ale moc to nepomohlo...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    souborový systém určitě umí ruštinu, já třeba s japonštinou nebo čínštinou nemám problém a nic jsem neinstaloval
    pokud ale prohlížecí aplikace není unicode (starší), nebude to umět najít.
    Buď nastavit jazyk pro non unicode aplikace má ruštinu, nebo použít applocale.
    nebo adresáře pojmenovat latinkou
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    MICKK:
    RAINBOF: diky za rady, abych se priznal tak tomu samotnymu moc nerozumim, komunikace je no, jak to rict, zvlastni.... :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LADINEK: hlavne klavesnice neni jazyk systemu.
    MICKK
    MICKK --- ---
    LADINEK: v čem se ty soubory snaží otevřít? jestli je to starší program tak bych zkusil nastavit jiné kodování pro neunicode aplikace
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam