• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Jo jo , Velka Sila te provazi, Luku! -Force je tvuj pritel :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tak nyní mi zafungovalo proste toto:
    Set-WinUserLanguageList -LanguageList CS-cz -Force

    Uvidime zda i priste... Ted jsem se v tom trochu hrabal, tak mozna to nebude tak easy...:)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    aha - ja mel lang packy nainstalovane, ale nesly odebrat z nainstalovanych - tlacitko remove bylo sedive... A tim padem tam bylo spousta klavesnic navic :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    jo už chápu...
    No problém je že při táto chybě ty jazyky jsou v panelu, ale nejsou nainstalované...

    A problém se řeší tak, že se musí ručně doinstalovat a pak je mohu odinstalovat.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    No snad si ten script prectes :)
    Vybiras tam z pole promennych, kde je seznam nainstalovanych jazyku... Ja tam mel 4 a vybiral jsem 2, co jsem chtel v poradi prvni a treti....
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Samozřejmě mám chtěně nainstalován jen QWERTZ...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL:
    Yrovna se mi to stalo a čtu toto, tak si říkám že to použiji...


    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Kdyby nekdo chtel - script na vycisteni nechtenych jazyku, pokud nejdou odstranit primo z instalovanych komponent.

    Get-WinUserLanguageList
    $list = Get-WinUserLanguageList
    $x = ($list[0], $list[2])
    Set-WinUserLanguageList $x
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    ARIAEL: Co jsem to videl naposledy, tak to jednoduchy nebylo. Udelat to tak, aby se to dalo pustit offline, by bylo jednoduchy, proste by se nastavila cilova instalace to je 1 dialog.
    Jak sem psal, ja to delam jinak, nepotrebuju bootujici system.. a kdyz je nejhur, tak to delam, tak to vezmu oklikou pres virtualizaci.
    Instalovani vetsiho mnozstvi kompu, nastesti nepotrebuju resit osobne.. jsou zajimavejsi veci.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RUTHAN: Navod? Potrebujes navod k utilite, co ma dve zaskrtavatka? :DDDDD
    A neda se to pustit offline :) Jak by asi poznal, co na tom disku je nejak aktivni a co neni :D
    Takze se to samozrejme pousti za behu na aktivnim OS, zasktrtnes si OOB a shutdown.
    Za chvli se komp vypne a NESMIS ho znova pustit.
    Z disku si muzes udelat co chces - virtualni image, VHDX, vymenit HW, cokoliv. Az potom to znovu zapnes...

    Velmi vhodne je mit predem nainstalovane cokoliv chces a mit to nastavene jako "golden image" - kdykoliv budes pozdeji potrebovat cistou instalaci, tak pustits jen kopii tohodle image a mas cisty a rovnou nastaveny komp.

    Ja se spis divim, cim ty instaluejs kompy v praci? DDDD Ze ty je instalujes ze zakladni image a potom kazdy zvlast nastavujes?:)
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    ARIAEL: A nemas k tomu Sysprepu nejaky prakticky navod? Ja vzdycky, kdyz sem otevrel MS dokumentaci, tak sem od toho utek, protoze to bylo hrozne utahany..
    BTW da se to spustit offline, cili az po zmene HW, ne pred ni?
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Po předvčerejší velké bezpečnostní aktualizace Office 2007 standard na Win10 Pro 64 bit mi Office přestal tisknout. Úplně. Odešlu úlohu, vpravo dole vyskočí ikonka tiskárny, ale úloha se nezařadí, fronta zůstane prázdná, a nic se neděje. Máme tu x tiskáren v síti, ani na jedné to nejde, naopak když zkusím tisk třeba z Acrobat Readeru, tak všechno tiskne normálně. Wtf? Těch jednotlivých aktualizací se nainstalovalo asi tak 40, a která z nich za to může (některá zřejmě jo), to teda je otázka... Kdyby někdo tušil, tak budu rád, díky.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: Ono je to tak, ze to miva problemy s cestama k souborum a tim jak jsou prezentovany...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JIMX: jinak 2000 kompatibilitu ma tusim reactos a wine v linuxu
    JIMX
    JIMX --- ---
    LOL ... tak technická podpora 10x klikla na chybovou hlášku a program naskočil :-DDD
    JIMX
    JIMX --- ---
    ZBYNEK: zlib.dll ma ten sw u sebe, navic mam pocit, ze i v systému ji mam ... nicméně ozvali se z techsupp, ze jim mam poslat vzdaleny pristup a nainstalují mi to a rozchodi, tak uvidím, co udělají ...
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    JIMX: To spíš vypadá že chybí knihovna než že se ta aplikace nedá spustit...

    Jestli chceš, tak tu mám ve virtuálu čisté XP, můžu ti dát vzdálenej přístup.
    JIMX
    JIMX --- ---
    potřeboval bych na Win 10 Home 64bit spustit nějaký prehistorický program, který byl asi udělán ještě v době Windows 2000 ... při spuštění mi to řve nějakou chybu, že nemůže načíst 32bitovou knihovnu zlib.dll ... režim kompatibility nepomohl ... čím to vyřešit nejjednodušeji? Nějakou virtualizací starejch 32 bit woken? Jak nejjednodušeji bez nutnosti nějakého řešení licencí ... potřebuju to jenom na odladění komunikace s novým webem a pak to celý smažu a zapomenu :-) Díky
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: Ja na tom jedou docela pohorel :) Ale menila se tam instrukcni sada CPU (menul se CPU za nizsi model) a on proste cekal nejake schopnosti a najednou zjistil ze je nema :D
    Ale je fakt, ze tam byl zapnuty Hyper-V... Asi je tam trosku narocnejsi proces.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ARIAEL: desítky při změně kompu mají poprvé dlouhý boot a právě zjistí že maji tu detekci dělat (změna třeba z atomu na i3 dovnitř VMware, jiná deska atd)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam