• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MA747
    MA747 --- ---
    MA747: když jsem NTB připojil HDMI->DVI kabelem k jinému monitoru, tak externí zobrazení funguje. Je možné, že najednou odešel kabel?
    MA747
    MA747 --- ---
    Potřeboval bych pomoct. Thinkpad S440 propojený k externímu monitoru Samsung S24E650 přes HDMI kabel. Najednou externí zobrazení přestalo fungovat. V rozlišení obrazovky na NTB jej nicméně vidím, včetně rozlišení. Displej monitoru je černý, pokouší se najít zdroj (Analog / DisplayPort / HDMI). Když k monitoru připojím jiné zařízení přes HDMI, tak funguje. Reinstalace driveru nepomohla. V BIOSu jsem nic podezřelého nenašel. Díky.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    No te je tim kdyz tihle lidi pouzivaji na kompech cestinu… A uplne nejlepsi jsou ti, co to natahnou i na firemni servery tech firmicek co pro ne delaji pseudoajtaky, neco poserou a potom volaji at to jde nekdo opravit...
    MVEK
    MVEK --- ---
    RATTKIN, SYNTAX_TERROR: Už nevím, kdo si tu stěžoval na Start, zatímco vy stejně jako většinou já používáte vyhledávání psaním ve Startu a neřešíte strukturu.
    Ale tento týden jsem si přesně ověřil, proč asi někteří na to hledání brblají.

    "zařízení" mi ve Win 10 prostě "Správce zařízení" nenajde. Takže musím hledat "Správce" a pak si vybrat. Zrovna na tenhle pojem mívám často okno a vzpomenu si na všemožná synonyma a je mi to k prdu. V takových případech je rychlejší si najít Ovládací panely a patřičnou položku (pokud je mám ve starém zobrazení)...
    UCKO
    UCKO --- ---
    UCKO: Vyřešeno.
    Vyměněn SSD disk.
    Reklamace ALZA vcelku rychlá :)
    MVEK
    MVEK --- ---
    RATTKIN: Ano, velký roční nebo půlroční update. Ale já měl před i po stále 1709, takže to není ten případ. Proto mě to zaskočilo.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MVEK: některé Windows update dělají jakoby novou instalaci celého systému a snaží se migrovat nastavení a data ze staré verze na novou. ne všechno se vždy povede. (dělá se záloha do Windows.old, takže se teoreticky dá vrátit zpět, kdyby to bouchlo)
    MVEK
    MVEK --- ---
    Hm, nechápu, proč mi Win10 Pro (Furt 1709) s nějakou aktualizací zahodilo nastavené asociace (JPG, XLSX, XLS a další asi budou následovat).
    JIMX
    JIMX --- ---
    ARIAEL: Díky, vyřešeno
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    JIMX: U nekterych konfiguraci se zobrazi hidden partition tim, ze ji instalak priradi omylem pismeno.
    Muzes ji to pismeno zase klidne sebrat a mas vyreseno.
    JIMX
    JIMX --- ---
    ehm ... netušíte, co se to stalo? ... včera večer jsem nainstaloval update 1803 a dneska najednou koukám, že se mi objevil disk D s kapacitou cca 462MB, na kterým viditelně nic není (ani jako hidden soubory), ale píše, že je jenom 35MB volno ...
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    ZBYNEK: no právě že ne, "vlastní" v tomto případě znamená, že táhneš těmi kolečky v rozích do stran :(
    taky jsem zajásala, když jsem to zblejskla, ale nevypadá to jako cesta....
    (a nebo je to fikaně skryto)
    MICKK
    MICKK --- ---
    ZBYNEK: když si ten program otevřeš tak zjistíš, že si nic nenastavíš přesně, máš jen volnou ruku
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    KLAIR: Ten program jsem nikdy nepoužil, ale první položka v nabídce vpravo je "Vlastní", kde si budeš moct nastavit vlastní poměr stran.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    (a jak vyvolám v tabletovém modu klávesnici?)
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    Zajímavá otázka - našla jsem možnost snadného ořezu stran ve Fotkách ve windows 10... jenže bych potřebovala poměr stran 8,5/10 (nebo 10/8,5).... nevíte, jestli se to tam dá někde nastavit?

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Legalita a reálnost licence u vyhodny-software.cz
    https://forum.root.cz/index.php?topic=8240.0
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: No prave - to je imho to jedine proc to nejak funguje. Firmy se na tohle vykaslou a jednotlivcum nehrozi zase softwarovy audit - tedy pokud nenaserou OSU a nebo nekoho podobnyho.
    Jako nedovedu si predstavit byt trestne odpovedny za firmu a povolit nakup licenci na takovemhle zdroji...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ARIAEL: Tak hlavne. Velke fitmy nebudou kupovat na takovem shopu...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RAINBOF: Nevim, moc se nezajimam, ale bavil jsem se s auditorkou pri kontrole a ta jasne rekla, ze oni tohle neberou jako v poradku.
    A jak znam MS a jeho licencni politiku, tak necekam, ze se tohle jakkoliv nekdy zmeni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam