• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ZPC
    ZPC --- ---
    (snad je to správný room ...)
    Poprosím o vyjádření k dotazu:
    Mám dvě Win10 Prof., oboje aktualizované, legální, atp. Uživatelé mají hesla. Bez domény. workgrupa: FIRMA
    Lokální síť, router, resp. switch.
    Na každém tom PC je sada adresářů pro sdílení.
    Všechny věci nastaveny pro sdílení, na obou počítačích stejně.
    Přesto, jeden z těch dvou PC stejně není schopen vidět ani sebe ani zbytek sítě v položce Síť (oba tam vidí sítovou tiskárnu).
    A je to vždy ten, který nabootuje jako druhý. Ten první vždy vidí v síti normálně sebe, své sdílené adresáře a i ten druhý počítač - i když tady nevidí jeho adresáře.
    net view na tom prvním vždy ukáže \\PCALFA I \\PCBETA
    na tom truhém to hodí chybu 53
    Strávil jsem s tím už hodiny... někdo nějaký nápad? podobná zkušenost?
    Byl jsem zvyklý že wokna se propojili jak víno, s Win10 se to asi zhoršilo... (nevim jak to bylo s Win7+8, ty tam vůbec neměli).
    Budu rád za každou radu. Věci z nastavení jsem schopen i nascreenovat, ale nechtěl jsem úplně tapetovat. ;-)
    Děkuju...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    nesel by pouzit nejaky trik se sync v diskpart ?
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    GURBON: :)

    MELOP
    MELOP --- ---
    GURBON: Restart kupodivu fast není - otestoval jsem si to ne zcela dobrovolně na železe, které fast startup opravdu nesnášelo a po restartu to i se zapnutým fast startup jelo vždycky OK (ale s ním to blblo).
    WENTOLINE
    WENTOLINE --- ---
    GURBON: restart není fast..
    WENTOLINE
    WENTOLINE --- ---
    SCHUNA: po restartu to ty Windows neuvidí. Leda dát restart, po restartu vypnout, pak nakopírovat data a nahodit...
    GURBON
    GURBON --- ---
    SCHUNA: ja si myslim ze i restart je "fast" ale jistej si nejsem
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    GURBON: Potom by mal stacit jeden restart a netreba vypinat Fast startup, nie?
    GURBON
    GURBON --- ---
    CDR: Ono to není o oprávnění, ale o tom, že funkce rychlé spuštění PC po kopírování nevypne ale hibernuje a nezapíše FAT tabulku. Ta zůstane v jeho paměti, takže on o změnách na disku ví, ale druhý počítač tyto změny nemá jak zjistit.

    Mělo by stačit připojit disk k PC co data vidí, tam tu funkci vypnout a pak regulérně vypnout PC.
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    Takže nikdo nic zatím? Tady např. diskuze o tom samém tématu.

    windows 7 - Disable "Do you want to change the color scheme to improve performance?" warning - Super User
    https://superuser.com/...sable-do-you-want-to-change-the-color-scheme-to-improve-performance-warning

    Kdybyste někdo věděl co s tím, např. která služba je zodpovědná za zobrazování hlášek aby se dala zakázat nebo cokoliv, sem s tím prosím. Protože to odškrtnutí zobrazování hlášek má být normální řešení, ano, ale právě že to nefunguje / nezmění to fakt, že hláška pořád vyskakuje a shazuje aplikace na lištu.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    FATBOZZ: uložto...
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    FATBOZZ: aha ...
    Ja mam W7 HP SP1, ale krabicovy.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    CPT_PLESARD: Zkousel jsem, bohuzel cislo ten tool ze stitku nesezere a odkaze me na vyrobce pc. Je to OA licence. Na HP jsem zadny iso nenasel.
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    FATBOZZ: OEM, nebo krabice?
    Nebylo by snazsi, tedy jestli mas licencni klic, stahnout si to rovnou od MS?
    https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/home
    WENTOLINE
    WENTOLINE --- ---
    CDR: na tom notesu, kterej reinstallujes..
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    FATBOZZ: to je verze s/bez SP?
    CDR
    CDR --- ---
    WENTOLINE: na cílovém notebooku nebo na zdrojovém PC. Nebo na obou? To jsem zvědavej, fakt jsem myslel, že to souvisí s oprávněním přístupu ke složce :D
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Neměl by někdo v archivu X17-58997.iso ? // W7X64 Home Pro
    WENTOLINE
    WENTOLINE --- ---
    CDR: ano, vypnout rychle spuštění. Předpokládám, že se jedná o win10.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam