• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    JIMX: Já jsem UI Gimpu nikdy nepřišel na chuť (v podstatě ani moc celeému GTK) :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    NAVARA: jak to funguje interně jsem nikdy neřešil, jenom vím, že ffdshow fungoval, s codecpacky byl vždycky nějaký problém, že něco někde nechtělo fungovat, občas nešly někde titule ... a tak ... možná dneska už je to vyladěný a funguje to líp; píšu zkušenost z dob Windows 2000 :-)

    Jo to VLC UI je takový hipstersky linuxácký ... něco podobnýho jako gimp ... ale na to, abych dal v TC enter na video souboru a posouval si video na timeline a pak to zavřel to stačí :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    JIMX: vidíš a přitom ten klite používá, krom mpc-hc, i ffdshow :)

    VLC znám, ale nesedne mi UI - je to hrozně humpolácký
    JIMX
    JIMX --- ---
    NAVARA: ne, to jsem fakt nedělal ... jména už si nepamatuju ... ale vím, že ffdshow bylo vysvobození a spolu s Media Player Classic to byl tenkrát konečně nějaký způsob, jak s tím nemít problémy a přehrát všechno ... pak přišlo VLC a už to nebylo nutný řešit vůbec :-) ... a teď už, jak jsem psal níže, používám to VLC jenom na to, abych kouknul, jestli sedí titule, jinak koukám na TV nebo na tabletu

    MICKK: no a je někde dohledatelný nějaký objektivní srovnání s něčím lepším ... nebo je to jenom tvůj subjektivní výkřik do tmy? S čím vůbec srovnáváš, co je tedy lepší?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    JIMX: protože sis stahoval neotestovaný bastlya a instaloval aspoň tři různý najednou ;)
    MICKK
    MICKK --- ---
    JIMX: informace o nepoužívání je dostatečná
    JIMX
    JIMX --- ---
    MICKK: už léta počítač na koukání na video v podstatě nepoužívám ... ale že bych si někdy v minulosti všiml toho, že vlc má horší obraz, to mi nikdy nepřišlo
    MICKK
    MICKK --- ---
    JIMX: VLC mělo vždycky hroznej obrazovej a titulkovej výstup
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JIMX:
    vidím to stejně a není to výsada VLC, ale právě jak je níže zmíněno i MPC-HC... :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    při čtení slovního spojení "codec pack" se mi ježí všechny chlupy, mám chuť zahodit myš a utíkat ... vysvobozením tenkrát byl ffdshow ... a dneska v době VLC už si nedovedu představit zasírání systému něčím takovým vůbec :-) ... možná už se to někam nějak posunulo a funguje to celý líp, ale proč to řešit, když tu to VLC máme :-)
    MICKK
    MICKK --- ---
    MVEK: mpc je asi 10 let neaktualizovaný, novější mpc-hc (bohužel taky ukončený) má kodeky v sobě
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MVEK: MPC si instaluju v rámci balíku k-lite codecpack (a žádný jiný) a nemohu si stěžovat - přehraje všechno všude, bez jakýchkoli problémů s kodeky + vše nainstalované z jedné instalačky
    JIMX
    JIMX --- ---
    RATTKIN: díky, ale 99% času zabral windowsupdate ... pak to nainstalování pár appek zabralo asi 20 minut i s hledáním na netu a stahováním; navíc jsem měl jistotu, že se mi s tím nenainstaluje žádnej balast, který tam bývá přibalenej
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JIMX: tip pro příště:
    choco install foxitreader xnview vlc libreoffice googlechrome
    enter
    jít na večeři
    profit!!!

    Chocolatey - The package manager for Windows
    https://chocolatey.org
    MVEK
    MVEK --- ---
    KOC256: Ale k MPC musíš přidat nějaké kodeky, třeba ffdshow, ale mně se tedy tihle dva nějak bijí a občas mi nejedou titulky z ničeho, zapnu je v MPC a jedou najednou z obojího, tak je v MPC zas vypnu a už jedou jen z ffdshow, jak bych si přál (i kvůli lepšímu nastavení zpoždění nebo předbíhání). Možná nějaké konfliktní nastavení.

    Jinak taky XnView. A místo Adobe Readeru po pár kratičkých dávných zkušenostech s Foxitem, kdy mi neseděl do ruky, jsem se nechal inspirovat k původně českému https://www.pdfxchange.cz/produkty/pdf-xchange-viewer
    Nevím, jak Foxit, ale tenhle umí i vepisovat ("psacím strojem") do jakéhokoliv PDF, tedy na jakýkoliv formulář, i když tam jsou políčka jen nakreslená. Zas mi ale v něm přijde přes ruku, že asi neumožňuje snadno mít více oken pro jeden dokument, holt má svá specifika.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ARIAEL: njn, kupuju v ofiko shopu, dostanu ofiko se tvářící kraabičku v celofánu, očekávám ofiko produkt :)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    aneb (papírově) "... v novinách psali..." :D
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: nene, homepage rovnou do diskusi na novinky.cz :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    KOC256: hry nehraje a na záložky peču :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ...jo a něco co v tvůj prospěch bude těžit bitcoiny, pokud se PC bude nudit :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam