• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    AGGU: To zní odevzdaně. Beznadějný případ?
    AGGU
    AGGU --- ---
    ROBIN_SNNS: tož happy hacking...
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    AGGU: zda se ze ano.
    AGGU
    AGGU --- ---
    FileOpen, co? ;)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    A to je co presne?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Jak odemknout pdf, které se otevře jen na autorizovaném počítači? (ISO norma)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    ARIAEL: v mem pripade je to uz lehce mimo ramec tohohle klubu, moje definice pouzitelnyho pocitace zahrnuje absenci windows :). Mimochodem, prave mi v korporatni image v cygwinu zacalo blbnout ssh, pokus o reboot skoncil dokoncovanim instalace baliku aktualizaci... asi karma ;)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    AQUARIUS: U me to nakonec slo - i s VPN. Potrebny proces je ale hooodne slozity. Ale zase nakonec mam pouzitelny pocitac.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    ARIAEL: bohuzel v te pozici jsem jen castecne, nainstalovat muzu, co chci, ale pokud se na tom ma nechat pracovat, musim zustat u oficialni image kvuli VPN. Na druhou stranu to ma tu vyhodu, ze o zabezpeceni se stara nekdo jinej a dokud muj pocitac je "compliant", je teoreticky pripadnej prusvih problem nekoho jineho. Teoreticky :).
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    AQUARIUS: No a nebo musis v tom korporatu popolizt na takovy misto, kde si muzes nainstalovat co chces...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    SHMADE: Jesli nechces prijit o data na disku tak bitlocker se musi nejdriv desifrovat a potom vypnout... Bootovani z jineho media nez disk se musi povolit v biosu.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    ARIAEL: u nas v korporaci jeden cas nekdo zapomnel zapnuty PXE, takze se dalo reinstalovat takhle. Nedavno to ale nekoho napadlo vypnout, takze ted uz skutecne je potreba vyndat SSD. Nastesti korporat vybira hw, na kterej staci torx a je tam vsechno hezky pristupny.
    SHMADE
    SHMADE --- ---
    ARIAEL: Zrovna budu potřebovat přeinstalovat jeden komp kámošky,kde prave nejakej ten bitlocker je, ex firemni komp, nemam s tím zkušenost, jak muzu udelat cistou instalaci na tom kompu? Pristup normálně ma... Díky
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Ale jak rikam - neresil bych nic jineho nez vhodne portable.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    LOPIK: To asi ne. Ale predpokladam, ze firemni komp ma zaheslovany bios, bitlocker a omezene user prava. Takze o nejakem bootovani z jineho media se moc snit neda :)
    Nehlede na to ze uz vidim jak lidi porad rozebiraji notebook aby vymenili to ssd :)
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    LOPIK: má i portable verzi. Můj oblíbený.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    ARIAEL: Když to nabootuješ z jinýho disku a nepřipojíš k podnikový síti, tak to nemá sccm snad ani jak zjistit..
    Photofiltre je jinak celkem dobrej editor, ten by třeba mohl chodit..
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    ARIAEL: v tom máš pravdu a je to zcela akceptovatelný riziko. IT z Francie i urgentní věci řeší za dva týdny, nestojí mi to za ten boj. prinejhorsim budu pouštět na úpravu fotek soukromý ntb s Linuxem, na který jinak nemám důvod sáhnout, co je rok dlouhy :-)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KOC256: Jen ho nech… At si zvani co chce.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PISTA1: No jako nechci ti brat iluze - udelej to a jakmile vymenis disk tak System Center Configuration Manager ktery nastavuje desktopy hned vyhlasi incident. A pokud tam maji jiny system takj jsi vazne tak naivni, ze si myslis ze tahle vec nikoho nenapadla a ze si nikdo uplne blbym WMI dotazem nedokaze zjistit HW serial number disku?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    GUDRUN: Vlastní SSD se svejma win a věcma co potřebuju, jednou za čas tam vrazit "pracovní" disk aby se provedly aktualizace a nechat oskenovat sw :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam