• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    ARIAEL: Ked Store zakazes cez User policy, tak sa appky updatuju... :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    AQUARIUS: No tak kdysi stari mastodonti z Win XP samozrejme Store zakazali, protoze tam preci byli ty "zly hry" pro uzivatele...
    No blby je, ze dneska se z toho pro Win stal jediny autorizovany zdroj SW :) A to vcetne update SW.
    A ne, WSUS to nenahradi. Takze tam kde je Store zakazany, tam ve skutecnosti cela firma pouziva zastaraly verze nekterych softu :))))
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    ARIAEL: jsem zvedavej, kdy na to prijde nase korporatni IT, zatim jsem si kvuli instalaci jedny aplikace musel nechat na chvili MS Store explicitne zapnout s tim, ze po znovupripojeni do site se mi pomoci GPO zase vypnul.
    JIMX
    JIMX --- ---
    LOL, já asi minutu přemejšlel, jak se zapíná a vypíná MS Store přes grafickou kartu :-D
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    CERMINEK: vypnoyt store neni zrovna chytrej napad - uz pomerne slusna cast aplikaci v OS se updatuje ze storu a ne z Win update. To uz si dovedu predstavit spis GPO, kde s epovoluje POUZE store jako zdroj instalaci.
    A ne, store jen tak snadno neobejdes.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Narazil jsem na Win10 na prekérku. Máme přes GPU atp nastavené updaty, vypnutý Store, atp. Nicméně právě díky vypnutému storu se mi nedaří doinstalovat appku, který jsem aktivně na počástku odinstalovat a teď ji potřebuju a M$ ji poskytuje jen na Store. Existuje cesta jak ji do systému dostat, aniž bych musel zapínat Store?
    MVEK
    MVEK --- ---
    ARIAEL: A nic.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MVEK: a?
    MVEK
    MVEK --- ---
    Obvykle EULU nečtu, ale když jsem dneska asi po pár týdnech aktualizoval Win 7 Pro v testovacím virtuálu, vyskočila na mě EULA pro Win XP SP2, zatímco jsem měl instalovat Malicious Software Removal Kit...

    Zajímavé:-).
    A vlastně bych ji neměl odsouhlasit, protože tam stvrzuji, že sw budu využívat jen s legální kopií Win XP, a já mám přitom legální W7.



    KOC256
    KOC256 --- ---
    MATT:
    
    Set-WinUserLanguageList EN-us -Force
    Set-WinUserLanguageList CS-cz -Force
    
    $languageList = New-WinUserLanguageList CS-cz
    $languageList[0].InputMethodTips.Clear()
    $languageList[0].InputMethodTips.Add('0405:00010405')
    Set-WinUserLanguageList $languageList -Force
    
    $languageList = New-WinUserLanguageList CS-cz
    $languageList[0].InputMethodTips.Clear()
    $languageList[0].InputMethodTips.Add('0405:00000405')
    Set-WinUserLanguageList $languageList -Force
    


    Uprav si dle potřeby...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MATT:
    nainstalovat ji a pak smazat.
    Me se to deje bezne, napsal jsem si v PS script, ktery rucne spustim kdyz se mi tam objevi nejaky bordel...
    MATT
    MATT --- ---
    tak zas oblibenej problem, uz jsem se tu na to i jednou ptal, akorat mam pocit, ze od ty doby z voken odstranili jistou cast control panelu..

    a zadny z doporucovanejch reseni mi uz nepomaha... nemate nekdo tip jak odstranit tu "CES CS" klavesnici.


    pripadne jestli aspon nekdo vite, jak se dostat do tohodle nastaveni: https://i.stack.imgur.com/BCenV.png
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    A ten nějaký problém s Windows 10...?
    NEON5
    NEON5 --- ---
    PETER_PAN: A pak si zablokuj i dotazování na oznámení
    Zapnutí a vypnutí oznámení - Počítač - Nápověda Google Chrome
    https://support.google.com/chrome/answer/3220216?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=cs
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    PETER_PAN: Jestli používáš chrome tak si otevři tu stránku a ťukni na zámeček vlevo vedle adresy, tam dej nastavení webu a vypni tam zobrazovat oznámení. (možná upozornění nebo jak se to jmenuje).
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ALL: Zdravim ve spolek. Prosim o radu. Resim stale nejake problemy s WIN10. Ted jsem si v chrome zobrazil stranku https://all3dp.com/ a od te doby se mi vpravo dole zobrazuje reklamni ctverec. ( WIN 10 view )

    Jak se toho zbavit? Jak zaridit aby se to v budoucnu nedelo? Ani kdyz se clovek na nejaky strance na neco uklikne, proste aby se tohle nedelo. Dik.
    SWIST
    SWIST --- ---
    NEXEN: Jo, update probehl v pohodě. Měl jsem tedy čistě neinstalovaný Win8.1 takže nevím jestli by to tak hladce šlo i na zajetém systému se spoustou aplikací. Ale u mě to proběhlo během cca 30ti minut. Konečně mám zase normální nabídku start co se neotevírá 30 sec.. :D
    NEXEN
    NEXEN --- ---
    SWIST: domnívám se, že pokud máš seriál ke svým osmam, tak můžeš upgradovat
    SWIST
    SWIST --- ---
    SWIST: Ok, tak si odpovím.. Ano, mělo by to stále ještě fungovat - návod, kde v diskuzi je odkaz na další článek a pod ním v diskuzi někdo, kdo dělal upgrade v září. S tím že je tam i zmíněno, že by win10 měli brát SN z win7 a novějších..
    SWIST
    SWIST --- ---
    ...lehce jsem zaspal dobu a teď jsem zjistil že se loni a začátkem tohoto roku dalo zdarma přejít z win 7, 8 a 8.1 na win 10. Včera jsem dělal akorát reinstal ntb s win 8.1 a dnes googlil nějaké věci a tohle právě zjistil... :D Nevíte jestli ta možnost stále platí? Co jsem procházel články tak jsou ze začátku roku.. Platí to ještě, je ten přechod velký oser? Co jsem někde četl, tak se mi ta možnost měla snad dokonce nabídnout i sama při aktualizaci, což se nestalo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam