• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ahoj všem... buďto jsem blbej nebo je fakt něco špatně. chci si přetahat data ze starého do nového notebooku. není toho málo, tak to chci udělat přes síť. oba dva počítače jsou přihlášené do firemního O365, ve sdílení mají Workgroup.. na starém jsem nakoukal sdílení složek i práva. Ve zobrazení sítě vidím sdílené složky atd. vše se zdá ok.
    jenže na novém laptopu vidím v síti jen notebook ale když ho otevřu, tak mi napíše, že nemá přístup...

    při sdílení složek na síti, když je pc v Azure / O365 je potřeba ještě nějaké speciální nastavení? Resp. nesetkali jste se s tím někdo?
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    ARIAEL: diky za odpoved
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    A ciste mimochodem ty dva comandlety jsou o koze a o voze. Oba delaji uplne neco jineho a na jinych OS.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ARXIE: Teaming na urovni sitovek se preci nedela uz nejakou dobu a neni ani podporovan v driverech... Stara se to primo OS. A je tam celkem jedno jakych sitovek, zakladni funkce pojedou.
    Pokud po tom chces aby to skutecne fungovalo tak pouzij sitovky Mellanox Connect od verze 3+ v desitkovy ci stovkovy rade, pokud po tom skutecne chces nejakou slusnou odezvu tak musis sahnout po vyssim modelu.
    Microsoft totiz pouziva sam vyhradne tohle a vsechno ladi nejdrive pro tyhle karty.
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    MICKK: uz ne.. ted funguje NetSwitchTeam :D, ale ja to potrebuju do produkce, takze nechci bastlit a cekat kdy to MS zarizne
    MICKK
    MICKK --- ---
    ARXIE: New-NetLbfoTea ti nefunguje?
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    cus, nevite cirou nahodou o vyrobci sitovek ktery umi teaming ve Win10? mam pocit ze MS to totalne zarizl a intel to nema jak dohnat i kdyz se snazi... no, i kdyz v posldnim gui k driverum snad uz ani zalozku na teaming nema :D
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SPIKE411: aha ok, dik ;)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Dají se tam nasázet odkazy do fronty (do toho GUI; CLI verze se zase dá využít ve skriptech).

    Taky to umí třeba ČT (i když ten HLS je trochu nespolehlivej bazmek, už se mi taky stalo, že se mi pomíchaly nějaké segmenty), takže dobrý na zálohování Most!u apod. ;)

    Ostatně ani pepaakův ytd nepodporuje jenom YouTube, že jo. (Ten je zas použitelnej na rozhlas.cz třeba.)

    Holt relikt prvotních verzí, ty názvy.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    DRAGON: Já ti rozuměl bezvadně. Podívej se na seznam podporovaných služeb.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SPIKE411: ja neshanim nic na youtube, to jsme si nerozumeli.. ale dekuju.

    Na youtube je imho postacujici yout.com
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    DRAGON: Multiplatformní youtube-dl (pro klikače na Windows youtube-dl-gui) to umí.

    Občas se něco v těch službách změní, tak to třeba pár dnů nejede, než aktualizujou skripty.

    youtube-dl
    https://rg3.github.io/youtube-dl/
    youtube-dlg
    https://mrs0m30n3.github.io/youtube-dl-gui/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LOPIK: nechci, jen pustit nahravani a ukoncit, staci bohate ta vec ve Windows, dik
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    DRAGON: Tohle je fajn, případně to umí i VLC nebo třeba https://obsproject.com/, když by si s tím chtěl dělat něco víc..
    MVEK
    MVEK --- ---
    Není používání aplikačního adresáře v Program Files pro zápis (třeba logu) tak nějak pravidlo, jak dneska aplikace nevyvíjet (od UAC)?
    Já jen, že mě trochu překvapilo, že si Microsoft sype denně logy do Program Files/rempl.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    RAINBOF: ne nejde to
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    VDFLAT: dik, uz to mam ripnute, ale priste to pouziji, supr :)
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    DRAGON: https://www.saveoffline.com/ Stáhne i videa s heslem, používám pravidelně.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    jsem nevidel jeste privatni video ale nejde to vytahnout jako datasource ve vyvojarskych nastrojich a potahnout to pres curl ?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ja prave zjistil ze ma win10 skryty nahravani pro hrace funguje to supr, zmacknete win alt R a do users / video / capture vam to vyhodi mp4ku, pecka :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam