• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    UCKO
    UCKO --- ---
    PRAASHEK: On nepotřebuje přidat take ownership do context menu. On potřebuje nastavit, a zdá se že jen jednou, vlastnictví složky na připojeném disku. Nejsem si jistý, zda je lepší studovat elaborát o právech a něco se o problematice dozvědět, či jak vytvořit hack v context menu. Navíc v odkazu píšou, pokud nebude fungovat, přečtěte si a odkaz na článek, kde je popsáno to co jsem postoval já. Nebo si má nainstalovat TakeOwnershipEx. A to přeci nechce. Chce se dostat ke svým datům. Nechce hackovat registry či si instalovat externí aplikaci.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    UCKO: a to tě tak pohoršuje to pojmenování "hack"? je to jenom přidání "take ownership" do content menu. místo dlouhého laborování se složkama máš všechno na pár kliků. ušetříš čas i nervy. nechápu, co se ti nelíbí
    UCKO
    UCKO --- ---
    PRAASHEK: Opravdu je nutné instalovat hack na standardní funkci systému? Opravdu? Opravdu?
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    UCKO: proč?
    UCKO
    UCKO --- ---
    PRAASHEK: Si děláš prdel, ne?
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    UCKO: nejsem si jistý, jestli je nutné studovat celý ten elaborát a není jednodušší tohle :)
    Download Take Full Ownership Context Menu Registry Hack - MajorGeeks
    https://www.majorgeeks.com/files/details/take_full_ownership_of_files_folders_registry_hack.html
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KULA: ano jde. otazkou ovsem je zda tam ten disk budes chtit vracet.
    UCKO
    UCKO --- ---
    KULA: Nemáš nárok, protože nemáš práva. Nastav tedy práva
    Windows - oprávnění a vlastnictví objektů - poradna.net
    https://pc.poradna.net/articles/1526421-windows-opravneni-a-vlastnictvi-objektu
    KULA
    KULA --- ---
    Protože jsem primitiv a amatér, vyndal jsem disk ze svého starého laptopu, dal ho do rámečku na disky, připojil k novému laptopu a při snaze vytáhnout si data předčasně skončil. Nemám prý nárok tahat data ze svých user složek.
    Dá se tohle nějak přeléčit?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    1903 nešla nainstalovat ani z media creation, takže zatím klid :)
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    BUNDA: Zvukovku mi rozesrala už verze 1803... Zatím na to není čas, uvidíme kdy se k tomu dokopu...
    PES
    PES --- ---
    Jinak (i když možná trochu tendenčně od bývalého zaměstnance):
    Exzaměstnanec Microsoftu vysvětlil, proč je ve Windows tolik chyb - Cnews.cz
    https://www.cnews.cz/windows-chyby-vysvetleni-exzamestnanec-microsoftu/
    PES
    PES --- ---
    Ono to prý (zase) půjde oddělit aneb Dlouhá (a strastiplná) cesta tam a zase zpět...
    Microsoft plans to separate optional Windows 10 updates from security patches - TechSpot
    https://www.techspot.com/...82025-microsoft-plans-separate-optional-windows-10-updates-security.html

    Už si jen přiznat, že Win11 by mělo vzít to osvědčené z Win7 a jen lehce přidat to, co se doplnilo (z toho lepšího) do Win8/10 - tj. podpora virtualizací, možná nějaké to API pro funkce hybridního cloudu atd...)
    ONEHEART
    ONEHEART --- ---
    STEPNI_VLK: 18mesicu? me jdou feature updates posunout max o 365dni, coz jsem presne po rollbacku z 1903 na 1809 nastavil(pro edu)
    nema nekdo nejaky info, jestli je opravdu s podporou Winring0.dll od 19xx konec?
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    RATTKIN: Jde to už i u Home verze, s nějakým tím omezením. :)

    Windows Update by mělo být už méně agresivní – je možné pozastavit (pause) aktualizace už i ve Windows Home – až na 35 dní (ale každý 7 dní se budou připomínat). Stejně tak kontrola na aktualizace nespustí vše ihned jak proběhne. Povinné dokonce jsou jenom bezpečnostní oprav – takže pokud nechcete aktualizovat zbytek, tak až na 18 měsíců vám to Windows umožní. Šikovná maličkost – Windows Update má nově ikonu v liště – ukáže se pokud je něco přichystané.

    Více viz https://365tipu.cz/2019/05/24/co-noveho-je-ve-windows-10-may-2019-update-velky-prehled-hodne-velky/
    DETER
    DETER --- ---
    RATTKIN: No mám tu jeden nevyužitý SSD disk, který je větší než ten v kompu. Takže na něj naklonuju stávající disk, update zkusím na něm a kdyby se něco podělalo, vrátíim se na původní.
    Jinak ve win (pro) mám aktualizace vypnutý, dlouhodobě. Jde mi o to, jestli mi je ten Windows assistant zase nezapne a nebudu je muset vypínat znova. Ale to je asi detail, jen jsem línej znovu to znovu řešit :)
    PES
    PES --- ---
    "Kvalitou" W10 a jejich aktualizací a pololetních buildů zjevně MS dosáhl pravého opaku - lidé vypínají či u agresivnějších verzí update přímo blokují aktualizace a v provozu je čím dál tím vice roztříštěných verzí :-/
    PES
    PES --- ---
    "Kvalitou" W10 a jejich aktualizací a pololetních buildů zjevně MS dosáhl pravého opaku - lidé vypínají či u agresivnějších verzí update přímo blokují aktualizace a v provozu je čím dál tím vice roztříštěných verzí :-/
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    ZBYNEK: na 1903 mi přestala fungovat zvokovka přes HDMI na TV (pořešil jsem stažením Realtek driverů), do té doby to jelo na win drivery v pohodě. A také mi náhodně po startu nejede siťovka (Gb Intel), musím odinstalovat a nainstalovat a pak jede. Opět do 1903 no problém s win drivery.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DETER: na novějších windows jdou updaty vypnout jenom na pro, u home to už asi nevypneš.

    co si dělat zálohování dat? tím postihneš nejen zlý update ale i kryptoviry a selhání hardware.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam