• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    NEON5
    NEON5 --- ---
    To bude asi voříšek, ale napadá mě alternativa: tlačítko na myší, které ti, dokud ho držíš, zvýší výrazně DPI, a můžeš rychle prosvištět kam potřebuješ, pak pustíš a jsi zase v pomalým, přesným režimu. Většina herních myší tohle umí.
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    Cau, potrebuju poradit nejak se nemuzu pohnout...
    mam asi 4 displaye...obcas bezej i vsechnu najednou...potrebuju nakou zkratku abych nemusel soupat mysi pres 3monitory abych se dostal na posledni...proste nakej bind co ti dam na mysi nekam na tlacitko naky a tim si budu prepinat mys na jednotlivy monitory...

    presne tohle umi moje tuzka(lepe receno driver) pro muj pendisplay na praci...ale ten ma jen tuzku...chci podobny tlacitko na mys si udelat...ale nemuzu nato zaboha prijit.
    PES
    PES --- ---
    GURBON: Tak tak, další schizofrenie W10... ale ono to asi směřuje (tedy M$ by moc chtěl), že Ovl.panely/Programy postupně zruší (lokální on-premise) a Nastavení/Aplikace budou jen ty, co jsou jako cloud/předplatné a nejlépe skrze Store...
    Sice si M$ jako už pi kolikáté zase naběhne do zdi, ale zkusí to...
    GURBON
    GURBON --- ---
    MADCAT: normální součást to není. Pokud to nevidíš v ovládacích panelech/přidat odebrat programy, podívej se do nastavení/aplikace. Tyhle dva seznamy nainstalovaných aplikací se bohužel neshodují.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Teď jsem si asi podruhý nebo potřetí celkem náhodně všiml, že se mi po startu ntb s win10 startuje i spotify, přitom si ale nepamatuju, že bych to tam někdy instaloval. V programech k odinstalaci to nevidím, v procesech ve správci úloh to taky není, ale je to v záložce "po spuštění". Co to jako je? To je normální součást win od nějaké aktualizace? Spotify nemám ani nepotřebuju, a tak nějak mám pocit, že bych to v tom PC ani nemusel mít...
    PES
    PES --- ---
    ZDN58: A ze starých dob, pod adminem, utilitka, která pošle na OUT 70h adresu zápisu (0-63) a na OUT 71h zapsat něco, narušit tím BIOS checksum a je také po hesle...
    PES
    PES --- ---
    ZDN58: HP NTB? Tak vytáhnout CR-baterku a je po BIOSu, ne?
    ZDN58
    ZDN58 --- ---
    JIMX: nn, pro tenhle kus se to negenerovalo. no asi zkusim ten preinstall a uvidim jak to dopadne, v nejhorsim bude dal zahalet nebo ho strelim na dily...
    JIMX
    JIMX --- ---
    ZDN58: aha, nenapadlo mě, že to je jiný kus ... myslel jsem, že je jenom někdo tak blbej, že znovu nastaví heslo a znovu ho zapomene :-)
    ZDN58
    ZDN58 --- ---
    JIMX: ten se generuje primo na UUID toho konkretniho kusu :( to jsem uz resil. stejne jako heslo do toho biosu :) marny
    JIMX
    JIMX --- ---
    ZDN58: a ten půl roku starej smc.bin bys nikde nenašel? ;-)
    ZDN58
    ZDN58 --- ---
    diky moc vsem za odpovedi!

    PES: bohuzel, je to trochu bizzare case. je to odepsanej nepouzivanej firemni ntb, ke kterymu neni heslo do biosu a podle supportu HP by museli dat novou desku (jeste pred pul rokem vygenerovali smc.bin kterym se to dalo flashnout, ted uz na ot nemaj proces). Kvuli ty nemoznosti nastavit bootovaci sekvenci to chci resit takhle, jinak me nenapada, jak tam cokoliv nainstalovat.
    PES
    PES --- ---
    ZDN58: Nějaký sysprep na migraci by ty W7 měl připravit, aby to HAL zvládl (ještě před migrací zapnout v registech podporu toho, co instalace pak vypnou - podpory těch různých SATA základních režimů apod.)...

    Btw. to tam fakt není USB anebo ani není možnost tam strčit dočasně disk/mechaniku?
    GURBON
    GURBON --- ---
    ZDN58: Pri prvnim restartu se to musi vypnout a vrazit to tam kde to chces pouzivat. Licence do ty doby neni dulezita. U W7 v podstate neni dulezita ani potom a muze se zadat az kdyz je doinstalovano.
    ZDN58
    ZDN58 --- ---
    GURBON: jsou to licensovany OEM Win 7 na ten hw, kam to chci dostat
    GURBON
    GURBON --- ---
    ZDN58: kdyz to nebudou nejaky exotiky, pujde to i bez driveru
    ZDN58
    ZDN58 --- ---
    JIMX: to me napadlo taky, naposledy jsem takovou vec delal na xp a musely se tam dat nejaky "universal" drivery, jinak to na dalsim stroji nebootlo.
    JIMX
    JIMX --- ---
    ZDN58: predinstalovat na jinem stroji? pry by to melo jit ...
    ZDN58
    ZDN58 --- ---
    Ahoj, zkousel nekdo prosim instalovat win7 kde bylo instalacni medium (partrition) i cil na stejny HDD? Mam stroj, kde bohuzel neni zadna externi periferie k dispozici. Zatim jsem nasel tohle https://www.bleepingcomputer.com/.../619313/clean-install-windows-directly-from-the-hard-disk-drive/
    JOPS
    JOPS --- ---
    ARIAEL: on uplne zdarma neni, na firemnim uctu za to chteli prachy, prihlasil jsem se osobnim a tam uz to prachy nechtelo :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam