• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ROBIN_SNNS: Zacal bych s hloubkovymi testy HW. Pamet, zdroj atd... Jsou na to male distribuce linuxu, ze kterych nabootujes a pustis treba 24 hodin burning test... Osobne bych si tipnul na nejaky zacinajici problem s RAM.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jinak tohle by vám mohlo pomoct, mně ne, protože já tam ten jazyk navíc nevidím, ale vám by mohlo:

    Can't Remove Extra Languages after Windows 10 1803 April Update | Windows OS Hub
    http://woshub.com/cant-remove-extra-languages-windows-10/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    B3DA: jo, to jsme tu resili, to si pamatuju, ale vim ze to slo nejak zmenit. Ja tam nakonec mel ve vysledku dve klavesnice qwerty, jednu cz a druhou us. Ale ted se mi to nejde nastavit :(
    B3DA
    B3DA --- ---
    OTZ: jo, to je ono
    B3DA
    B3DA --- ---
    DRAGON: hledej v historii - v cervenci se to tu resilo.. konkretne nenalinkuju (di), ale afair jde o to, ze si nejaky appka to rozlozeni sama doinstaluje a neudelas nic ¯\_(ツ)_/¯
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    kdyz uz tu resite kybd, muzete mi prosim nekdo vysvetlit toto? nastaveno mam jen ceske CSQ a pritom tam obtezuje i CS rozlozeni. Jak to dam pryc prosim?

    OTZ
    OTZ --- ---
    B3DA: pozor, ted jsem to nasel :) ve Win10, Navara nepsal jakej ma system..



    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ROBIN_SNNS: jo dobre. V tom pripade to bude konflikt zdroju na desce jak tu nekdo psal. Ten linux by ti mohl ukazat pokud se neco sere co.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    RAINBOF: není. X570 je označení chipsetu na deskce (MSI MPG X570 gaming edge wifi).
    Sestavu mám od půlky září, až doby před necelými dvěma týdny (24.10.) jela normálně s W10 X64 1903. Od doby co jsem zkusila nainstalovat catalyst 19.10.2, mi to při detekci/instalaci víceméně jakýchkoli ovladačů GK a některých dalších (Logitech G910) zamrzne a samo se restartuje. Bez ohledu na výměnu RX5700XT za HD7950 a verzi W10. Na staré sestavě s i7-860 a W10 jednou obě grafiky normálně a ovladače jdou instalovat bez problémů.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ROBIN_SNNS: neni to mobilni grafika ?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ROBIN_SNNS: jakej je ti pohodlnej.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    RAINBOF: který linux? Ubuntu?
    PES: sedmičky jsem nezkoušela - x570 nemá pro ně podporu
    Právě, že jsem na tom přišla až 24.10., když jsem zkoušela nainstalovat nové ovladače na radeon. Vypínat věci na desce jsem ještě nezkoušela, vyzkouším dnes spolu s memtestem. Nevíte jak se spouští z nových hirenů? Starší verze hirenů (15 a starší) mi odmítají fungovat i když mám vyplé UEFI (CSM režim)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ROBIN_SNNS: Vitej ve svete radeonu.
    Zkus linux (jen na diagnostiku). ten ma na radeon drivery vyladeny a co hlavne ti rekne co se stalo/deje.
    PES
    PES --- ---
    ROBIN_SNNS: Starší OS (7/8.1) jen na otestování na tom s ovladači projde?

    MemTest nejspíš prošel OK, nějaké nastavení v BIOSu kolem přidělení IRQ (kolize) nic? Vypnout nepoužívané porty (COM, LPT a někde dokonce ještě i FDD ;-)) či alespoň dočasně nějaké eSATA, FireWire, rozšiřující USB3.0 také nic? NA desktopových deskách je tam těch nastavení obvykle více než u NTB.
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    ROBIN_SNNS: zkoušela jsi projet memtest? Ideálně z HirensBoot.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    ARIAEL: vyzkoušeno s starou HD7950 a ovladači 1908.2 i 1911.1. Vyzkoušela jsem vše od insider 1909, přes 1903, 1809 až po RTM. Výsledek vždy stejný. Kdykoliv to začlo detekovat ovladače během instalace, tak to zamrzlo a po chvíli se samo restartovalo. Desku jsem předtím ještě vratila pro jistotu na starší verzi biosu. Je zjevné, že v grafice ani OS problém není. CPU nebo deska?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DRAGON: kokotina, vždycky musím půl vteřiny počkat než se dokončí ta pitomá animace abych mohl začít psát heslo.
    ale fotky hezký, když už nic.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    pls, tusi nekdo, jestli lze ve Windows 10 nastavit takove to klasicke simple graficke prihlaseni a ne ten pitomej obrazek s heslem a jmenem uzivatele?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    GORG: mel jsem 1803, aktualizovalo se na 1810 a nova bluetooth zarizenj nesla parivat a ta co byla uz sparovana od drive tak nesla pripojit. Posralo se toho teda vic, takze vicemene format c: a cista instalace 1903
    GORG
    GORG --- ---
    OTZ: ironie? ,) no cekam nejake vypnete si treba rizeni napajeni na bluetoothu :) nebo ze s tim nekdo mel podobny trable no

    ARIAEL: tyhle jsou opravdu levnejsi. ten, co jsem koupil vcera, byl za 150 kc.

    TOOMIX: ted mam verzi 1903. co myslis cistou instalaci? reinstall?

    KOC256: zkusil jsem, ale nevim, jestli to stale nepouziva ten integrovany. jde to nekde vybirat? Popravde v takove situaci nevim, jakou ma win prioritizacni politiku

    Jinak dnes jsem to zkusil znovu s tim novym donglem a uz to funguje. Mozna jsem uplne nebyl ve stavu tohle resit,) Dik za tipy!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam