• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    SLL_QUY: A proc se tak moc chces vyhnout tomu zadavani kodu? Ted jsem delal dalsi notebook a zase jsem si jen vyfotil stitek s kodem od originalnich Win 7 OEM, co byl pod baterkou, kdyz se me instalator zeptal, tak jsem ho natukal a po instalaci jsem mel Windows 10 aktivni.
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    NIGHTHUNTER: PES: super, diky za odovedi a jeste kdyz uz jsme u toho, moc se neorientuju v live a adminlive uctech, rad bych to provedl bez zadavani mailu, ale docetl jsem se ze od may 2019 to uz neni mozny (local admin). vite o nejakym workaroundu?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Další pokus, jestli už to třeba opravili a zase nic… žádný šifrování, žádný další disky, nic co by mohlo překážet :o
    Prostě nechtěj abych updatnul…

    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    vytahoval jsem klic z bezicich Windows 7 - SW si muzes vybrat treba tady:
    20 Best Free Product Key Finder Programs (January 2020)
    https://www.lifewire.com/free-product-key-finder-programs-2625119

    staci cokoliv malyho, bez instalace, lisi pak jen tim, jestli zvladaji i klice z ruznych verzi MS Office...

    Nebo uplne jednoduse bud z tech registru, nebo treba powershellem...

    Pak jsem pri instalaci Windows 10 ten klic zadal, vzalo ho to a po dokonceni instalace uz byly W10 aktivovane :-).

    Ta auto-aktivace by treba taky prosla, ale vic bych ji veril az ve chvili, kdy bych W7 upgradoval na Win10, prepnul BIOS na UEFI, nebo pouzil ten MS ucet, a pak spustil cistou instalaci W10 s preformatovanim disku (pak se obejdes bez vytahovani klice).
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    SLL_QUY: Minulej mesic jsem 3x pouzil variantu, kdy jsem z Windows 7 vytahnul jejich Product Key a ten pak zadal pri instalaci Windows 10. Vzdy bez problemu aktivovano (byly to notebooky s OEM Windows 7).
    PES
    PES --- ---
    SLL_QUY: Je to sice nejpracnější, ale backup image aktuálního Win7, (volitelně nahadit HDD za SSD, pokud ještě není a udělal klon disk na disk), pak vytvořit instalační flash přes Media Creator, pustit to z flash ve Win7 (udělá upgrade s tím S/N), pokud naběhne a je aktivován pomocí digitální licence, tak si případně udělat MS Account (nemusí být uživatelský, stačí s tím spárovat jen nějaký pomocný AdminLive účet - sice M$ vnucuje jen Live účty do Win10, ale není od věci mít účet Admina lokální)... a pak vyčistit ten SSD disk a nainstalovat komplet čisté (1903 nebo 1909 nebo kolik je teď už rozumně stabilní) Win10 , udělat si opět lokální Admin a pokud se ty Win samy neaktivují (pamatují si "otisk" stroje aneb vítejte velká databáze "otisků" strojů - až bude M$ pomáhat dohledávat třípísmenným ageturám uživatele :-)), tak přidat ten pomocný AdminLive účet, kterým se spáruje aktivace...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SLL_QUY: radove desitky rocne. posledni pred vanocema. fungovalo.
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    PES: RAINBOF: diky za odpovedi, pravda, mel jsem na mysli cistej install, nikoli upgrade, myslite teda ze to v tomhle pripade vyjde s aktivaci? mate s tim zkusenost?
    PES
    PES --- ---
    SLL_QUY: S/N Win7 nebývalo v BIOSu , s tím se přišlo spíš až od Win8...

    Win7 měly v BIOSu tzv. SLIC, tj. část klíče resp. kódu, který se spojil v rámci SLIC aktivace s částí dodanou z instalačky (OEM dle výrobců) a dohromady se to dokázalo automaticky lokálně aktivovat (zbytek byl v XRM-MS souboru a přes SLMGR nebo jak se to jmenovalo se to aktivovalo)...

    Ale jelikož se kutilům dařilo implementovat SLIC části těch kódů do různých BIOSů i mimo OEM stroje (popř. posléze i do virtuálek) a pak používat ty "univerzální" S/N (pro zajímavost se stačí rozhlédnout po SLIC OEM klíčích pro Win) pro reinstalace poměrně hromadně, tak se přešlo na ty S/N přímo vetkané do BIOSu...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SLL_QUY: psal jsi ze nechces reinstalovat kdyz to nepujde.

    Ja treba nevidim duvod aby to neslo. Max budes muset udelat cistou nekdy proste upgrade nejde dobre (osobne cistou doporucuju).

    PES
    PES --- ---
    RAINBOF: Což si normální člověk udělá tak jako tak :-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SLL_QUY: v tom pripade ti asi nikdo neporadi nic lepsiho nez aby jsi si udelal bitovou kopii zalohu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    THEODORT: No ten program ukazoval ze to je nejaky link. Jakoze tech 100G bylo jak v AllUsers tak v Program Data.

    A jestli to byl text nebo binarky ted vaham ale myslim ze bin... no uvidime co dale.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    KOC256: C:\Users\All Users\...\Microsoft je ve W10 C:\Program Data\Microsoft
    jo a taky by tam měly být logy textový a ne binarky IMO..
    KOC256
    KOC256 --- ---
    THEODORT: Cesta?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    btw ta cesta je od win7, vime?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OTZ: Myslim ze to byly malinke binarni soubory. A pokud vim, tak mohl scanovat jen ten 256 GB SSD a pak tam mam pripojeny 200GB iSCSI. Ten system tam je max 7 let... No v tu chvili jsem byl rad, ze to je pryc. Budu to ted trochu vice hlidat.
    OTZ
    OTZ --- ---
    100 GB v textu? to bych nechtel cist :D

    to ten Defender scanoval rozsahly struktury 24x denne po dobu 20 let?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KOC256: a tak jestli jsou to textový logy a máš zaplou kompresi... :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    LOPIK:
    No pokud máš 256GB disk, tak je to jasná volba čím ho chceš mít zaplněný!
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    KOC256: A to se vyplati!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam