• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RATTKIN: Ty klavesnice skacou. Uz drive jsem si vytvoril PS script, ktery staci spustit a dostane to do pro me pouzitelneho stavu. Pokud chces tak bud zde najit nebo ho klidne pastnu znovu.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MVEK: mě zlobí nastavení klávesnice. používám českou programátorskou ale občas mi tam skočí Eng. mám teď anglické Windows. na starém kompu jsem měl České Windows a skákala tam cz. dejte se to v obou případech asi 2x denně, prostě klasika Microsoft, sestimsmiř.
    jediný co mě napadlo je podívat se jaký máš jazyk pro non-unicode programy.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MVEK:
    a proč přeplacávat? Pokud tam nedělá někdo, kdo by ENG nerozuměl, tak je to jen zbytečná onanie. Pochopil bych u serverů, kde se stále řeší nějaké chyby a je fajn je mít v jazyce, který jde dogooglit.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Mám "štěstí" na špatné aplikace třetích stran, nebo jsem měl zrovna štěstí v loterii, nebo je to známá věc, že je lepší Win 10 instalovat v češtině a pak teprve zvolit angličtinu, když chci pracovat s češtinou v aplikacích třetích stran?

    Mám totiž W10 Pro na od podlahy instalovaném HP notebooku před dvěma a půl lety, kde jsem od začátku volil angličtinu. A i když dneska je uživatel s MS účtem v češtině (to se přepláclo samo z jiného počítače), tak některé aplikace třetí strany neumí buď češtinu zobrazit správně, nebo neumí pracovat se soubory, které mají v cestě diakritiku (tak jsem strukturu adresářů už dostal, nepojmenovával jsem si to sám). Přitom stejné programy na jiném W10 Pro instalovaném v češtině (a asi o rok dříve) to zvládají.
    Takže moje zkušenost říká jasně - nejprve češtinu, pak teprve přepnout uživatele do angličtiny.
    PAN_ILFORD
    PAN_ILFORD --- ---
    ARIAEL: Dík všem
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RATTKIN:
    TO hnědé jsem tam udělal já tím že jsem zvedl extrémně velikost paketů... Jen jsem demonstroval že i u takového průseru to je pořád nahoře placaté.

    No Jeho první HOP je wifi, jaká nevím.

    JJ taky jsem se v tom už zorientoval... No JITTER si sám neovlivní, tak se uvidí, zda to bude téma pro poskytovatele.

    Díky za nasměrování...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KOC256: ta hnědá zóna u tebe by tam neměla být, chtělo by to jiný congestion algoritmus, nebo QOS. ale pokud ti to nevadí...

    ty screeny u něj, jsou tam velký výkyvy (jitter), špičky ke 100ms, to není dobré. Mělo by to být placka jak u tebe (bez hnědýho průseru). už ten první hop 10.19.xx je divný, asi zarušená wifina, že tam nemá 2,4 ghz?
    Skoro lepší je mít trvale 30 ms než skoky mezi 20 a občas 100.
    přes 3 wifiny z vesnice do okresního města a pak nějakou optikou by to mělo vypadat asi takhle:

    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    TOOMIX: jo to je fakt oholeny na kost bez aktualizaci :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    PAN_ILFORD: Windows 10 LTSB
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    PAN_ILFORD: WindowsToGo, WindowsPE, Windows Server Core, muzes mit flash s Hyper-V a virtualni Win10, ktery se neustale vraci do puvodniho stavu, nebo totez bez Hyper-V (coz uz neni tak elegantni) nebo spoustu jinych reseni zavislych i nezavislych jak na kompu tak prenosnych nebo neprenosnych
    PAN_ILFORD
    PAN_ILFORD --- ---
    PAN_ILFORD:
    edit
    Operační systém Windows 10 v průmyslové automatizaci
    https://www.mii.cz/art?id=961&lang=405
    PAN_ILFORD
    PAN_ILFORD --- ---
    mám diletantskej dotaz.
    Existuje (je dostupná) verze win10 "oholená na kost"? Potřebuju na stanici provozovat jedinej software (k řízení scénického osvětlení) a chci minimalizovat riziko pádu, svévolných aktualizací atp.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    KOC256: Sorry spatne jsem pochopil co resis..
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Když to pustím u sebe (ten problém má kámoš), tak to mám krásně stabilní i při velkých paketech, kde ale samozřejmě naroste ping.

    KOC256
    KOC256 --- ---
    tracert tu:
    router doma - rádio na střeše - jiná střecha - ... - herní server

    KOC256
    KOC256 --- ---
    Dokud hra jede OK, tak to vypadá takto...

    KOC256
    KOC256 --- ---
    Dokud hra jede OK, tak to vypadá takto...

    TAJSO
    TAJSO --- ---
    PES: ha netusil jsem :) tak pro priste budu moudrejsi :) ono obvykle touhle dobou nebyvam vzhuru a kdyz uz tak ne strizlivej abych se snazil postnout neco rozumnyho :D
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RATTKIN: http://www.pingplotter.com/
    Tohle je asi na podrobne hledani podobnych problemu lepsi - i kdyz ten tvuj vypada na rychlou analyzu uzitecne.
    Akorat jsi asi mel zminit, ze vlastne cekas, ze si nastavi QoS na svych sitovych prvcich :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KOC256: můžeš dát menší paket a rychleji.
    dobrý je dát dva nebo víc, na různé cíle, abys viděl kde to začne jít nahoru.
    ale bacha může to saturovat když dáš větší paket.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam