• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    JIMX: jj, spatne jsem se vyjadril
    JIMX
    JIMX --- ---
    OMNISLASH: aha, začátek slova ... myslel jsem začátek celého názvu.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    NAVARA: Jako solution bych viděl Classic Shell - http://www.classicshell.net/.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    OMNISLASH: Co si jako workaround tu appku přejmenovat na Vituix CAD?
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    v podstate jde o tenhle problem:

    I expect to find FileLocator when I search for “locator”. Or say I just started typing a split second before the Start menu have open completely. Typing just “alculator” should still bring up the Windows Calculator app.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    JIMX: tohle ano, na zacatku slova. ale najde ti to tu appku, pokud zadas jen sql? ja treba jednou za cas pouzivam vituixcad. na kteryzto nazev samozrejme stale zapominam. vim vzdy jen tolik, ze je v nazvu "cad". jenze zadani toho retezce mi nic nenajde
    JIMX
    JIMX --- ---
    OMNISLASH: nic jsem nikde neměnil a hledá mi to kdekoliv v názvu ... viz obrázek

    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    je mozne u hledani (vedle startu, ta ikonka lupy) ve win10 nejak nastavit, aby hledalo text nikoliv jen na zacatku nazvu aplikace ale kdekoliv v retezci? to vychozi chovani me neskutecne sere. mam par aplikaci, ktere pouzivam jednou za cas a vzdycky zapomenu nazev. vzpomenu si jen na kousek, ale ten idiot neni schopen to dohledat, protoze to bere LIKE STRING% stylem misto LIKE %STRING%
    PULKA
    PULKA --- ---
    RAINBOF: Docker, který si o upgrade aktivně řekl
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PULKA: a pres co ti to wsl2 jede? Pouze wsl1 nema pod sebou virtual.
    PULKA
    PULKA --- ---
    RAINBOF: Nevypadá to, že by mi běžely dva OS, navíc, když jede docker, tak se tváří, že ubuntu ani není spuštěný (a WSL dva nejede přes hyper-v)

    THEODORT: virtualizaci myslím nikde nemám, virtualbox právě nechci

    Ještě to budu chvíli zkoumat, podle podpory na Dellu by to mělo všechno šlapat i s WSL 2...
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    Recuvu jsem zkoušel a nepovedlo se. Teď zkouším Puran file recovery. Kdyby to nešlo, půjdu dál....díky za tipy!
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PES: tak to jde z disku…
    PES
    PES --- ---
    NAVARA:

    FREEWARE:
    R-Undelete Home = Lost files search on the NTFS and ReFS file systems is fully functional for files under 256KB in size.
    R-Photo
    R-Linux = Supported file systems: Ext2/Ext3/Ext4 FS (Linux) only.
    Recognition and parsing Dynamic (Windows 2000/XP/Vista/Win7), Basic, GPT and BSD (UNIX) partitions layout schema and Apple partition map. Dynamic partitions over GPT are supported as well as dynamic partitions over MBR.


    OTZ
    OTZ --- ---
    recuva funkcni, jede ok :) pokud ti nevadi cmd rozhrani, pak https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download (trochu "lepsi" photorec, umi obnovat i formatovany partisny atd.)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PES: R-Studio mi ještě nedávno stáhnout šlo? Recovery tedy zatím nebyla třeba, tak nemám ozkoušeno, ale je nainstalované a spustí se…
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    CHOTOUCHOVAK: Recuva
    PES
    PES --- ---
    Zkusil bych "Undelete 360", "PhotoRec" a "Recuva Free" (bohužel R-Studio/R-Undelete spadlo do komerčních)...
    PES
    PES --- ---
    7 FREE Data Recovery Software That Actually Work (2020 Update)
    https://www.sodapdf.com/blog/data-recovery-software/

    22 Best Free Data Recovery Software Tools (July 2020)
    https://www.lifewire.com/free-data-recovery-software-tools-2622893
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    Ahoj je nějaká cesta, jak obnovit data na disku? S tím ale že disk není zničený ani smazaný, win ho vidí, ale jen ho neotevře, protože jsem asi strčil do nějakýho externího disku, kterej už nemám jinej ho teď nepřelouská. Zkusil jsem dva free software, který během chvilky vyjedou data, ale za obnovu už chtějí minimálně roční platbu.
    Neni něco, kde si třeba aktivuju trial, obnovím co potřebuju a program smažu? Nebo s poplatkem, ale s tím, že z toho nechci mít živnost, takže něco cenově rozumnýho bez hromady pro mě zbytečnejch funkcí?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam