• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    HADIAK: Muzes uvest 1 hru, kde nefunguje windows printscreen?
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ASACHI: jasne, fraps je uz dost dlho neupdatovany, ale zas... printscreen nefunguje v 95% hier. a odtial ja napriklad chcem nekomprimovane snimky. (a nie video).
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    HADIAK:
    - screenshot udelas klavesou printscreen ...
    - FPS si ukazes treba WIN + G (windows game bar)

    Ja to beru tak, ze primarne se ma nahravat obraz ... na to se dneska pouziva OBS a ne FRAPS, kde 10 let nebyl zadnej vyvoj.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    ASACHI: obs ale robi ine veci ako fraps. to je snad len na nahravanie / vysielanie videa, nie? alebo maju daku skrytu funkcionalitu, ktora nie je uvedena na strankach?
    fraps tipa screeny / ukazuje fps (a nahrava videa).
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    ROBIN_SNNS: pouzit OBS?
    Open Broadcaster Software®️ | OBS
    https://obsproject.com/cs

    Fraps uz snad ani korektne nemuze fungovat ne?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    NAVARA: To políčko "unblock" na záložce obecné nikde nemám, jen standardní atrbuty skrytý a jen pro čtení.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Mám admin účet ve win10, řízení uživatelských účtů na minimum a windows mi odmítá dovolit spustit fraps. Věděl by někdo, kde je zakopán pes?

    JIMX
    JIMX --- ---
    https://youtu.be/nwkiU6GG-YU ... a tohle znáte? wokna bez updatu, edge, telemetrie, práskání, cortany, ... pro lidi, co nemají rádi MS ideální ... po instalaci budou nadávat ještě víc, jak je to nepoužitelný :-)
    UCKO
    UCKO --- ---
    BHA: to mě spolehlivě vyděsí vždy. A pokaždý nemohu najít jak to změnit
    JIMX
    JIMX --- ---
    ja jsem tipoval na to, ze se ti tam nainstaloval macos :-)
    GURBON
    GURBON --- ---
    BHA: ted uz to zni jako by bylo neco s profilem. Odhaduju, ze kdyz se podivas na C:\Users\"jmeno_profilu"\desktop tak tam svoje ztraceny soubory z plochy vidis?
    Ohledne tech chybejicich tlacitek by to chtelo screen cely obrazovky.
    Ani bych se nedivil, kdyby v tom mel castecne prsty i ten Avast. Za me je lepsi nemit nic ( resp. win defender) nez mit Avasta.
    MVEK
    MVEK --- ---
    BHA: Změny v Mozille nebo to, e ti nejde zmenšit Průzkumník (co to znamená, že tam tlačítko není, nebo že nereaguje?) je hodně divné, jinak podobné věci ohledně změny aplikací na liště a ploše a ve Startu jsem měl s některými pololetními aktualizacemi W10. I když obvykle jen přibyly položky, neubyly.
    GURBON
    GURBON --- ---
    BHA: takhle to zni jako nedobrovolnej upgrade na win 10, ale chtelo by to vic popsat co se zmenilo, nebo udelat nejaky screeny
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    P0CIN: je to bug dej tam tu slozku.
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    P0CIN:
    @echo off
    c:
    cd "C:\Program Files (x86)\HP\xxxxx23456"
    ... zbytek kodu 
    P0CIN
    P0CIN --- ---
    TOOMIX: To nemám a snad by to neměl být problém, protože skript se pustí a padá to až na `docker run my-image`, ale protože jsem zoufalý, tak to samozřejmě vyzkouším :))
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    P0CIN: a máš tady vyplněný adresář "Spustit v" kde je složka, kde se nachází ten skript.bat?

    P0CIN
    P0CIN --- ---
    cuus, mam tady docker na ws2012. Po spouste srani to funguje pres docker-machine s virtualbox driverem
    Mam skript.bat
    
    docker-machine start default
    FOR /f "tokens=*" %%i IN ('docker-machine env default') DO @%%i
    docker run my-image
    FOR /f "tokens=*" %%i IN ('docker ps -a -q') DO docker rm %%i
    FOR /f "tokens=*" %%i IN ('docker images -q -f "dangling=true"') DO docker rmi %%i
    docker-machine stop default
    

    kdyz skript pustim pres cmd.exe tak vse funguje, ale kdyz ho pustim jako task pres task scheduler, tak dostavam
    
    error during connect: Post http://%2F%2F.%2Fpipe%2Fdocker_engine/v1.40/build?buildargs=%7B%7D&cachefrom=%5B%5D&cgroupparent=&cpuperiod=0&cpuquota=0&cpusetcpus=&cpusetmems=&cpushares=0&dockerfile=Dockerfile&labels=%7B%7D&memory=0&memswap=0&networkmode=default&rm=1&session=h3q9gxeprezyco28agiqe9jp2&shmsize=0&t=node_curd_exe&target=&ulimits=null&version=1:
    open //./pipe/docker_engine: The system cannot find the file specified. 
    In the default daemon configuration on Windows, the docker client must be run elevated to connect. 
    This error may also indicate that the docker daemon is not running.
    


    zkouseli jsme poustet ten task se zaskrtnutym "Run with highest privileges", ale furt to same. Win ekosystemu moc nerozumim, netusite jak funguji prava a pristupy a jestli ten task scheduler ma nejaky specialni rezim?
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    Ahoj, rád používám WIN+R pro spuštění několika programů/nastavení. Chtěl bych si sám nastavit zkratku pro spuštění programu. Ví někdo, kde bych mohl něco takového editovat?
    Popřípadě editovat spuštění již vytvořené zkratky? Např. spustím cmd - nespustí se příkazový řádek ale jiný program (ConEmu, WinTerminal,..) Díky za směr,radu.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    já bych možná do partition vůbec Windows nekecal externím nástrojem a udělal bych to v instalátoru.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam