• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    RUTHAN: ja si prave chci ponechat klic pro pripad, ze bych tam windows chtel v budoucnu nekdy vratit (coz se nejspis nestane), ale ted tam chci linux.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    MARASAN: Jestli nemas krabicovou verzi licence Win10 - koupeny odelene, tak to prenosny neni. Nicneme klic na jinou masinu se da koupit do 10E, cili bys stejne moc neusetril. Ten Linux si tam samozrejme muzes nainstalovat do dual bootu mit tam oboje, jen staci si zmenit ty windows diskovy oddily a do toho volnyho mista nainstalovat Linux.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    koupil jsem si pocitac vcetne Windows 10 Pro. Chci tam dat Linux, ale rad bych si nechal licenci Windows 10.

    Asi se neda pouzit na jinym stroji, co? Jak to udelat nejjednoduseji? nejlepe si nekam zapsat nejakej serial code a v klidu smazat.
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    RUTHAN: Zkus Process Monitor má boot logging.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Pak jsem jeste zjistil, ze ted po tom upgradu Win10, mi login uzivatele do woken, zacal trvat snad minutu, da k tomu nekde dohledat nejakej log s timestampama, co tam tak trva?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Dival jsem se jeste na ten Android emulator, ale dle videa to pouziva Android x86, cili to taky neumi jinou architeturu CPU, coz tim padem s nejvetsi pravdepodobnosti plati pro celej Hyper-V.
    Vmware Fusion je ted sice na i na ARM Macy, ale opet umi pustit jen Win 10 Arm, ne x86, to same plati i pro Parallel.
    Tim padem jedina technologie, ktera umi emulator virtual jiny architektury porad zustava jen Qemu..
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    THEODORT: Je se asi pohybu v jinym svete.. Ten Docker multi-arch to se na to koukam vypada je nejakou nejaky builder pro ruzny platformy, nikoliv jako virtualy bezici na nejiny architekture. Ses si jistej, ze docker umi pustit virtually s jinou architekturou nez host? Protoze co vim, je to zalozeny na hyper-v.. vmware to neumi vubec.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    (jinak cista emulace arm bez dalsi akcelerace lze se zaplym hyper-v)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    RUTHAN: prijde mi to nejaky podivny, ty tvy pozadavky.. docker multi-arch nevyhovuje? nicmene jestli to potrebujes akcelerovat emulovane tak asi musis svou starou cestou a hyper-v vypinat..
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    THEODORT: Nestaci, ja potrebuju pouzivat mocnou prasarnu jmenem QEMU, potrebuju cely ARM virtual stroje (Windows 10 ARM, ARM Linuxy, PPC Linuxy), ne jen Android emulator, kterej teda poradne neznam, ale cekal bych nejakej Android minimal image, je nejaka soucas nejaky pekne vypaseny instalace Visual studiu se Xamarin pro .Net, coz neco co bych potreboval.
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    THEODORT: Na to jsem měl taky podezření, ale bohužel.

    LOPIK: Hmm, to by možná mohlo být, podívám se

    LOPIK: Tohle nebude ono, ale pro jistotu se mrknu, jestli si to někdo nezapnul.

    Díky oběma.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    SAMMAEL: Delaj to i ikony s neplatnou cestou (ale tam teda cekas presne deset minut s cernou plochou co jsem zazil) nebo i nejaky ofline zalohy online dat.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    SAMMAEL: nemuzou to byt treba nejaky logon scripty s net use a pripojovanim napr. neexistujicich sitovych adresaru?
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Zdravim,
    nesetkali jste se někdo s tím, že Win10 (20H2 i 21H1), pokud jsou připojené na doménovou síť, tak občas po přihlášení uživatele vytuhnou. Zobrazí plochu, pár ikonek, ale spodní lišta je prázdná, nelze na nic kliknout. Ve většině případů stačí počkat cca 15min a systém se vzpamatuje. Někdy pomůže reset. Co vždycky zabere je start s odpojenou sítí.
    V logu se jen občas objeví, že systém nemohl kontaktovat řadič domény. Ovšem ne vždy, a někdy se to objeví i když žádný problém nebyl. Navíc současně další počítače problém nemají, ačkoliv jsou i ve stejném switchi.
    Někdy na chvíli zabere stáhnutí nových aktualizací OS i ovladačů, u někoho na furt, u jiného až na x-tý pokus. U někoho se to objeví jen jednou, u někoho se to vrací opakovaně.
    Narazil jsem na to v různých sítích, které spolu nemají nic společného. Někde to byl jeden dva kompy, někde postupně i čtvrtina.

    Předem dík za jakýkoliv nápad.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    RUTHAN:
    hele slo o poznamku ze ti dnes staci hyper-v.
    dale viz napr.
    Hardware Acceleration for Emulator Performance (Hyper-V & HAXM) - Xamarin | Microsoft Docs
    https://docs.microsoft.com/en-us/xamarin/android/get-started/installation/android-emulator/hardware-acceleration?pivots=windows
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    RUTHAN: VMware player 16.2.1-18811642 a W10Pro 20h2
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    THEODORT: : Ja sem resil, jestli ty omezeni jde nejak obejit, ta odpoved co si linkoval je 6 let stara. Casto se nekde objevi nejaky hack, fix.. to rebootovani je hloupy.

    CPT_PLESARD: Jde o to jakou mas verzi pridali to az do Vorkstation 16 a jeste potrebujes tusim Win10 20h1 a vys.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    RUTHAN: wtf, ty s tim delas a neznas ani zaklad toho jak to funguje?
    no nic, odpovedi zde:
    Making Hyper-V and Intel HAXM to co-exist - Stack Overflow
    https://stackoverflow.com/questions/32226559/making-hyper-v-and-intel-haxm-to-co-exist
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    RUTHAN: nevím jak je to s VMware na serverech.
    Ale před pár dny jsem zrovna s tímhle experimentoval na svých domácích Win10Pro.
    VMware Workstation Player a VirtualBox se vzájemně snesou a můžou běžet současně.
    Ale jakmile jsem doinstaloval Hyper-V, tak VirtualBox a VMware Workstation Player přestaly fungovat.
    Po odstranění Hyper-V zase běhaly.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam