• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    OTZ
    OTZ --- ---
    nejhorsi na tehle windows/MS built-in "bezobsluznych a automatickych" sluzbach pro lamy je to, ze nedavaj vubec zadny info o tom, co se (ne)deje, pripadne jeste nejsou nijak pres GUI stopnout nebo opravit. vubec netusis na jakym to visi procesu, kde je uzky hrdlo, jestli za to nicnedelani muze HW/SW, local/remote, server/client nebo co vlastne kurva..a i kdyz to nahodou dodelaj, trva jim to 5x dyl nez 3rd party programum.

    kdovi kde to visi, stahni si nekde ISO a vyrob si treba pres YUMI (to umi vyrabet i multiboot media) nebo LinuxLive USB Creator bootable medium. ten debilni media creation tool to stahuje vzdycky znova jak idiot, i kdyz mas treba to ISO na disku..
    PES
    PES --- ---
    KRYSTOFF: Windows 11 Media Creation Tool a upgrade z média (USB/USB-HDD) a nesrát se s tím...
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    porosimvas nesetkal se nekdo s tim ze kdyz chci upgradovat win 10 na 11 tak downloading win11 trva silene dlouho? uz to tu bezi 5 hodin a je downloaded 59%, ze zacatku to jeste slo ale ted uz skoro vubec. internet tu mam normalne rychly, na HD 35GB volnyho mista, zadny firewally. diky
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    PES: Repair tool mi pomohl snad jenom jednou. Je pravda, že jsem s tím jel poměrně specifický troubleshooting, ale stejně.
    PES
    PES --- ---
    A co ten "Repair Tool" přímo od Microsoftu... (samo spuštěný pod Admin účtem a se zvýšenými právy)

    Download Microsoft .NET Framework Repair Tool from Official Microsoft Download Center
    https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30135
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    PES: jj
    PES
    PES --- ---
    LOJZEE: Nejspíš to je nějak rozbourané anebo něco vždy naruší ten proces před dokončením...
    Předpokládám, že věci jako (viz. odkaz) už vyzkoušeny byly...
    Fix .NET Runtime Optimization Service High CPU usage on Windows 11/10
    https://www.thewindowsclub.com/fix-net-runtime-optimization-service-high-cpu-usage-on-windows-11-10
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    PES: mam to na SSD, spatn ejsem se vyjadril.. ale uz to trva fakt dlouho, cca tydny.. vim, ze je to neco po aktualizaci windows no, ale doufal jsem, ze to casem dojede, ale zatim se zda, ze to nikdy neskonci.. takze jedina moznost, kterou zatim mam, je vypinat to vzdycky, kdyz mi zacne hucet pc..
    PES
    PES --- ---
    LOJZEE: Nejspíš po aktualizaci .NET se tam předkompilovávají ty součásti (ne by o něco takového) a pokud to nedoběhne (což bez SSD může být na hodně dlouho na HDD), tak to bude ten subsystém zkoušet znovu a znovu :-/
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    ahoj, chci se zeptat, posledni dobou mi hrozne huci pocitac, asi HDD a kdyz otevru task manager, tak tam je treba 3x spusteno NET Runtime Optimization Service, kdyz to povypinam, pocitac prestane hucet, ale driv nebo pozdeji se to tam zase objevi, nemate radu jakdocilit toho, aby se to tam neobjevovalo? zkousel jsem nejake figly, co radil ggogle, ale nic nepomohlo a scan na malware nic nezjistil..
    GURBON
    GURBON --- ---
    MICKEY_MOUSE: pohraj si s casem aktivniho pouzivani. Mimo tuhle dobu by se ti updaty meli nainstalovat automaticky.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    Zdravím, mám Windows 10 a každý týden se mě ptají, jestli chci zaktualizovat „Aktualizaci před viry a hrozbami“ a já to musím ručně odkliknot a pak to asi minutu běží, než se to zaktualizuje. Snažím se nastavit, aby se to dělo automaticky, bez vyskakujícího upozornění a potřeby pak někam klikat. Nedaří se mi to ale nikde najít, zároveň věřím, že to musí jít. :) Poradíte?

    Díky.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Jinak teda jestli tam máš nějakou podnikovou licenci (obzvlášť u těch druhých co padaj) a nějakýho správce, tak bych to asi řešil i s nima - BSOD by ti to dělat nemělo i když se pokopou (to už spíš nějaký hlášky o TPM nebo tak něco), ale mohlo by to dělat bordel někde jinde a celkově by to asi chtěli vědět..
    GURBON
    GURBON --- ---
    BEDRICHKANGOO: zdravejsi by asi bylo udelat tam multiboot aby o sobe ty systemy vedeli
    ale jinak LOPIK ma pravdu, chce to kouknout co ta BSOD rika
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    BEDRICHKANGOO: Chtělo by to asi kouknout do těch logů - zrovna ten bluescreen toho loguje docela dost, má to snad i nějakej memory dump, jde to dohledat až k procesu co to shodil, jen v tom ne moc pohodlně hrabe, potřebuješ na to nějaký nástroje (to se koukni na net) ale začni klidně s prohlížečem událostí, co je součást windows. Může to dělat asi deset tisíc různých věcí..
    BEDRICHKANGOO
    BEDRICHKANGOO --- ---
    GURBON: Současně, volím jen v boot nabídce po zapnutí ntb, ze kterého má nastartovat.
    GURBON
    GURBON --- ---
    BEDRICHKANGOO: ty disky fyzicky prehazujes, nebo mas v ntb oba soucasne?
    BEDRICHKANGOO
    BEDRICHKANGOO --- ---
    LOVE_DALI: Odpojovat softwarově? do jedněch nemám admina, jsou pracovní.
    Nejedná se o různé partyšny, ale dva fyzické disky m.2
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    BEDRICHKANGOO: Spíš bych viděl, že si Widle hrabou na partišny navzájem.
    Zkusil bych odpojovat disky
    BEDRICHKANGOO
    BEDRICHKANGOO --- ---
    Dvoje Windows 10 na jednom PC
    Ahoj, mám notebook, dva disky, potřebuju mít na každém vlastní windows.
    teď problém
    Jedny jedou stále v pořádku
    druhé windows vždy po různě dlouhé době fungování přestanou startovat a vyhazují dokola modrou smrt. (kód teď nevím, myslím, že se mění)
    Máte někdo zkušenost? pere se mi licence? oba win používají asi stejnou, nepomohlo by mít dvě různé?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam