• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Mam trochu problem s registraci Windows. Koupil jsem DVD s OEM instalci Win11, nainstalil do VirtualBoxu jako unattended install, tzn. nasazel veskery info a prisel k hotovymu. Problem byl, ze nejel Administrator; vytvorenej user nemel admin prava a nenasel jsem zpusob, jak je zaktivovat.

    Nu coz, smazal jsem tedy polofunkcni virtual a udelal novej a nainstaloval tentokrat normalne, abych mel Admina. Problem je, ze registracni klic uz neni platnej, protoze pouzitej skoncil v nenavratnu v prvnim ted uz smazanym virtualu. Co s tim muzu udelat?

    [ Windowsy nepouzivam/neinstaluju, pracuju normalne v linuxu. ]
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    MICKK: Díky. Tohle byla dobrá zrada Palemoonu. Ten totiž zobrazuje assets jako busy a já stahovala přes tlačítko code.
    MICKK
    MICKK --- ---
    ROBIN_SNNS: tady https://github.com/tmxkn1/D-OS-Save-Editor/releases/tag/v1.6.0 si stáhni dole v assets
    alpha.preview.v1.6.zip , v tom je normální exe
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    TOOMIX: Tož to je blbé. Tohle jsem ještě nikdy nedělala.
    VS22 jsem tedy nainstalovala, složku s programem v tom otevřela, ale když klepnu na zelený symbol "play" na záložce, aby to postavilo build dostanu chybovou hlášku.
    Releases · tmxkn1/D-OS-Save-Editor · GitHub
    https://github.com/tmxkn1/D-OS-Save-Editor/releases
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ROBIN_SNNS: musíš si udělat vlastní build ve Visual Studiu
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Asi blbý dotaz, ale jak rozjedu program z githubu, když v něm není zkompilovaný exe soubor, ale jen .csproj?
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Řeším tady takovou nestandartní věc s Bitlockerem - máme uživatele, kterýmu se opakovaně zablokuje disk, musí dát heslo po každým restartu, což bych ještě pochopil - zapojuje různý dokovačky, nejspíš to nevypíná korektně při updatech atd. - vypne se šifrování a pár restartů to spraví, nebo se odšifruje a zašifruje znovu..
    Co mně ale vrtá hlavou je to, že mi teď tvrdí, že se to po několika restartech spraví "samo" - tzn. už to heslo nechce a nabootuje to, což by snad ani nemělo dělat - jak to chce jednou heslo, tak už by mělo snad pokaždý.. - nenapadá vás co to může způsobovat? Zaseklá klávesa nebo nějaký podivný USB zařízení co pak odpojí? Vadný TPM nebo nějakej problém s biosem a startováním zařízení? Z uživatele víc nevypáčím, neví, lže.. klasika..
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    KOC256: Asi 3GB ve winSxS a dalších 2,5 GB ve servicing/LCU. Původní velikost SxS byla 10,5 GB nyní 7,63. Systém je 2 roky bez reinstalace.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ROBIN_SNNS: O jak velkem mistu se bavime? At nedelam podivne kejkle kvuli par GB.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Bojujete-li s místem na systémovém disku C:, tak tenhle příkaz (pod CMD.exe as administrator), vám
    pomůže zmenšit místo které zabírá register knihoven (WinSxS). Rizikem je akorát nemožnost odinstalovat windows updaty:
    Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup
    případně ještě s argumentem /resetbase (odstraní nepoužívané komponenty)
    BAT
    BAT --- ---
    ONDRA_PATA: na zkratku by se dal pouzit nejakej jednoduchej Autohotkey skript - neco zmacknes, najde okno, nastavi velikost a pozici, hotovo.
    ONDRA_PATA
    ONDRA_PATA --- ---
    nevíte pls někdo zkratku či apku na uzamčení konkrétního okna? hraju D3 v okně a rád bych si ho během hraní uzamknul, protože ho občas nechtěně posunu. díky
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    PES: Jasny, PS reseni je tady:

    ** vypise vse **
    Get-ScheduledTask |? { $_.Settings.WakeToRun }

    ** vypise a !ZAKAZE! jim probouzeni **
    Get-ScheduledTask |? { $_.Settings.WakeToRun } |% { $_.Settings.WakeToRun = $false ; Set-ScheduledTask -TaskName $_.TaskName -TaskPath $_.TaskPath -Settings $_.Settings }

    zdroj: https://stackoverflow.com/questions/20529169/use-powershell-to-find-scheduled-tasks-set-to-wake-the-computer#comment76439488_22108487
    L4MA
    L4MA --- ---
    SUNBEAM: feautre MS, ovsem bez podpory vyrobcu HW by nebyl schopnej ji vynutit. pritom stacilo by, aby slo v BIOSu prepnout ten sleep state...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PES:
    no asi ne...
    - některé byly vypnuté
    - některé mi nešly změnit a chtěli přihlášení k účtu něco jako S-8-0-0

    Takže asi ta hibernace...

    Ale pravdou je, že to co mi včera vzbudilo notebook jsem vypnul už ráno...
    SUNBEAM
    SUNBEAM --- ---
    problém je Windows Modern Standby, nedělá to jen dell, celý je to tak trochu chyba/feature u MS

    https://www.dell.com/community/XPS/FAQ-Modern-Standby/td-p/7514448
    PES
    PES --- ---
    KOC256: Tak teď už jen doufat, že tohle byla příčina a že to zabere...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    XSOFT:
    HP je zlo obecně... Ale tím jsem ti moc nepomohl :(
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PES:
    Díky za nasměrování...

    Přesněji:
    SCHTASKS.EXE /Query /XML > C:\cesta\soubor.txt

    Tam pak hledat:
    true

    Bylo tam dalších 7 výskytů...
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    L4MA: Resil jsem tento tyden taky, neuspesne.
    Noutas co ma JEN hibernaci, ale SLEEP zmizel (driv byl).
    Prosel jsem vse na: https://www.makeuseof.com/windows-10-fix-mising-sleep-option/
    a nepomohlo.

    Win10, HP:
    Vse vcetne Group policy, registru, Powercfg, ...

    Jo, taky se mi random probouzel v batohu, fakt naprd. Pretopeny a baterka v kelu.
    Hodne smutny, ze se to neda prakticky uz vubec pouzivat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam