• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    GURBON
    GURBON --- ---
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    GURBON: nevim, jak je to mozny, ale pokazdy kdyz ten MiniTool® Partition Wizard Free stahnu, tak mi to desitky smazou, protoze "virus found", at taham z ofiko stranku nebo treba z CDnet nebo z jinyho uloziste, pokazdy to samy :(
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    FERRYH: Pravda, mám krabicovku, OEM to mohou mít jinak a potřebovat takové triky se seriálem
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    NAVARA: na tu ztratu licence a aktivace po naklonovani mi uz leta pomaha zmenit/nakopirovat ze stareho "Hard Disk's Volume Serial Number (Volume ID)" existuje na to mnoho utilitek... a dobre je to zmenit jeste pred prvni nabootovanim toho nove naklonovaneho disku a samozrejme pokud chces zaroven pouzivat i ten starej disk ve stejne masine, tak zmenit Volume ID i na nem... (treba tak ze si Volume ID u obou disku prohodis ...)
    vetsina programu pak bere ze je na stejne masine a disku a nechce reaktivovat nebo zadat nove serial - ale stalo se mi, ze nejakej blbej ucetni SW to i tak chtelo, takze to ani zde neni uplne 100%
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    PES: super - to mě taky mohlo napadnout - pomohlo, díky moc ;-)

    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DRAGON: Používám na zálohování Acronis a přesně tohle pro mne byla příležitost si ověřit, jestli mám zálohy skutečné nebo Potěmkinovy :) Prosté restore ze zálohy fungovalo.

    LOPIK: O365 mám na soukromém a problém nebyl (TPM2 mám, aktivně nepoužívám). Nějaké SW - třeba SnagIt - chtěl znovu přihlásit pro licenci.
    PES
    PES --- ---
    NIGHTHUNTER: Ho sprostě odeber ze zařízení a po restartu si načte zařízení znovu... (ale před odebráním si pro jistotu udělej explicitně Restore Point ;-))
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    GURBON: nepomůže... ono to asi bude tím, že oba disky mají stejný ovladač, takže u DRAGON se to třeba nestane, protože si to stáhne jiný ovladač pro nový disk...
    ano, je to jen kosmetická věc, žiju s tím už půl roku a na funkčnost ničeho to nemá vliv
    GURBON
    GURBON --- ---
    NIGHTHUNTER: Kdyz das Akce/Vyhledat zmeny hardwaru tak se to nezmeni? Jinak si teda myslim, ze technicky je uplne jedno co spravce ukazuje.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    NIGHTHUNTER: ještě možná doplním tenhle pohled

    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    Já si teda z podobného soudku dovolím svůj povzdech / tip na radu.
    Přes Clonezillu jsem naklonoval Windows 11 ze Samsung 1 TB na Samsung 2 TB, rozšířil si pak následně oddíl pro Windows a všechno super, v pohodě. Jen jsem si pak všimnul, že ve správci disků vidím stále ten 1 TB, i když Windows vědí, že je to 2 TB disk a mám 1.3 TB volného místa. Jde s tím něco jednoduše provést? Nebo si toho prostě nevšímat :-)

    GURBON
    GURBON --- ---
    DRAGON: ano je. Ten resize je totiz hloupej a pokud ho povolis, zmeni to velikosti i tech systemovejch partition a nebude to fungovat. S volnym mistem na disku to nesouvisi.
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: That's for you to decide. ;-)
    Interstate 8-ball answering
    https://www.youtube.com/watch?v=xKOU-wzRzmY


    Klidně nechat těch pár desítek MB ladem (interní řadič toho SSD je nejspíš s radostí bude mít v záloze proti level-wearingu)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PES: a je to nutny resit, kdyz na tom disku mam volnych asi 500 GB?
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: Zkopírovat 1:1 bez změny velikosti, tu udělat až pak...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    GURBON: dik, to zni zajimave :)

    mam tenhle:
    Corsair Force Series MP510 960GB - SSD disk | Alza.cz
    https://www.alza.cz/corsair-force-series-mp510-960gb-d5494112.htm

    a novej je tenhle:
    Samsung 990 PRO 1TB - SSD disk | Alza.cz
    https://www.alza.cz/samsung-990-pro-1tb-d7516911.htm

    je to teda 960GB vs 1TB, tak nevim, jestli se s tim poperou, ale snad jo :)
    GURBON
    GURBON --- ---
    DRAGON: S timhle to naklonujes i z toho aktualniho systemu: https://www.filepuma.com/download/minitool_partition_wizard_free_edition_11.0-21368/ ( nebrat verze 12+, tam uz chybi nejaky funkce). Pustis clone disku, po chvilce si rekne o restart, naklonuje pred bootem widli. Az budes zadavat to kopirovani disku, dej bez resize a pokud mas ruzny velikosti, uprav partitionu az nasledne po nabootovani z novyho disku.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LOPIK: tohle je můj domácí komp, žádná doména, nic takovýho :)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    DRAGON: U nás to zboří licenci (je to někde v azuru navázaný na TPM, s jiným diskem to bere asi jako jiný zařízení) - pomůže smazat PC z domény a udělat znovu, to řekni u vás nějakýmu ajťákovi, až nad tím stráví odpoledne.
    U jedenáctek bych to taky radši asi nedělal.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LOPIK: "čímkoliv to naklonuj a jedeš" - tak na tohle se tu právě ptám, no :)

    office 365 mám, jj, proč je to problém? mám korporátní i soukromé
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    DRAGON: Bootni to z klíčenky (třeba Hirems boot CD je na to ideál), čímkoliv to naklonuj a jedeš..
    Jestli tam máš bitlocker, O365, nebo je to v doméně, tak bych to osobně radši přeinstaloval..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam