• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    NAVARA: ono hrát si s právy uživatele považuji pro laika jako já, nebezpečné.
    Zajímavé, že takto se chovala ještě aložka s archivem Audio. Na stejném HDD je přitom složka s archivem Foto a ten se choval správně. Audio jsem už vyřešil stejným způsobem. Tedy s tím, že jsem obsah složky nekopíroval ale přesunul do jiné a tu pak zase přejmenoval na původní název.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Převzít vlastnictví.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PUSCHPULL: Což ale není odpověď na tu otázku (popisuješ workaround, co používáš).

    Co se nejspíše stalo - vlastníkem (a jediným s plným přístupem) byl předchozí uživatel, nikoli ten současný.
    Proto jsi musel jít na admina pro zápis - a řešením by bylo, přidat současnému uživateli práva pro zápis.
    Zkopírování bude fungovat stejně, jen to zbytečně trvá déle a více si ošoupeš úložiště :)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    NAVARA: Musím povolit extra (jako administrátor)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Jsem admin a jediný uzivatel.
    Nakonec jsem zvolil nejprimitivnější metodu. Vedle složky e-books jsem vytvořil složku eb a do ni zkopíroval celý obsah složky e-books. Asi by stačilo jen přesunout.
    Pak jsem původní složku e-books smazal a novou složku eb přejmenoval na e-books.
    Už tam kopírovat a vytvářet nové složky mohu.

    Nějaký pozůstatek z provozování na minulém W20 ... ? Netuším
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PUSCHPULL: Uživatel, pod kterým jsi přihlášen, do té složky zápis má?
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Přeji hezký den.
    Zjistil jsem, pár dní po instalaci W11, že nemohu na jednom z šesti HDD zapistovat do složky kde mám elektronické knihy.
    Respektive vytvořit tam složku a nakopírovat tam knihy mohu, ale každý úkon musím potvrzovat, že jsem administrátor.
    Což samozřejmě jsem, ale sem to musím extra potvrzovat ...
    Ve vlastnostech té podsložky mám práva admina
    Nechce se mi z opatrnosti do toho moc hrabat .... abych něco nezvrzal ...
    zřejmě to bude chtít nějaké screenshoty...
    složka vedle těch e-books normálně funguje na zapisování. Bez ptaní ...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    FERRYH: Ono je treba vedet co bez hlavniho hesla ziskas, pripadne o co muzes prijit. Takovych chytrolinu jsem uz videl nekolik, co meli hlavu v kline.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    LOVE_DALI: defrag byla zabava zejmena v msdosu (jo to bylo jeste v dobe, kdy jmeno Norton melo uklidnujici efekt a ne ze se z neho chtelo blejt... dtto mcAfee). na widlich s prichodem vetsich disku uz to byla spis otrava.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    LOPIK: defrag, jo to byly časy :).
    Pamatuju si, že mi to jednou sejmulo instalaci Windows 98
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    OTZ: Defrag dneska už snad ani není třeba řešit, na SSD to nedává smysl, tam je to záležitost firmwaru a plotnaky si hlídají tak nějak průběžně windowsy
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    DRAGON: https://www.ghisler.com/cloudplugin.htm
    takze asi ano, i kdyz ja to teda pouzivam vyhradne jen na Google drive

    OTZ:
    na Mega.nz je take plugin:
    Releases · oviradoi/FsMega · GitHub
    https://github.com/oviradoi/FsMega/releases

    (bacha na to prvni spusteni, kdyz se zepta jestli chces dat hlavni pristupove heslo ... nutne promyslet si jestli ho fakt potrebujete! jelikoz to pak je hooodne otravne! a zbavit se jej dodatecne je skoro nemozne... :O(( ...ale ono totez plati i o FTP v TC... stejny problem)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    OTZ: umi to Onedrive?
    OTZ
    OTZ --- ---
    LOPIK: umi tohle i hledat duplikaty podle nejakych pravidel? pripadne automaticky mazat nalezene..

    delam to ted v totalcmd a je to ponekud zdlouhave, stejnou velikost to najde celkem rychle, ale pak to porovnani podle obsahu, treba 50 GB obrazku na sendvicovy Barracude je tak na pulden :D

    jo a defrag, potrebuju nejakej lepsi defrag nez ten od MS.

    kdysi jsem na obe tyhle veci pouzival SW od IObit, ale o adware/malware uz nestojim..
    OTZ
    OTZ --- ---
    skoda, ze ten cloudplugin neumi i Mega, btw
    OTZ
    OTZ --- ---
    PRAASHEK: robi se to pres doplnky, konkretne:

    wfx_uninstaller64.rar
    cloudplugin2.50.zip
    wfx_services2.rar
    wfx_registry.zip
    diskinternals_procfs.zip

    stahnes tady https://www.ghisler.com/plugins.htm
    OTZ
    OTZ --- ---
    tadaa

    KOC256
    KOC256 --- ---
    TOOMIX: Jo. Samozrejme. Nedavno se to tu resilo. Jen mi to prislo jako skvely “progress”.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    OTZ: Tak tohle tam taky nevidím, Total Commander je boží, ale na specifický věci jsou lepší nástroje.

    Já třeba všude šířím slávu WizTree - na hledání souborů (a to hlavně zbytečných souborů, když je třeba něco mazat - typicky jeden z třiceti uživatelů tam má X giga filmů a nepřizná se, ale platí to třeba i na splašený logy nebo tempy) není nic lepšího - za doslova několik sekund si to lokálně načte celej disk (jde pustit i po síti, ale pak to už o dost víc trvá) a pak jde hledat okamžitě, vizuálně i ukazuje, kde co je, co kde co zabírá..

    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    OTZ: a jak se to robí?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam