• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PES
    PES --- ---
    JINX: Mně osobně je to v jádru také jedno, protože si vždy nějak poradím a cestu najdu, ale já ani ty nejsme ti typičtí "BFU", kteří - alespoň ti co pracují a nejen práci předstírají - oceňují prostě jistotu a stabilitu prostředí, aby nemuseli plýtvat energii na ty fikulínské změny...
    ...a o tom to prakticky celé je.
    JINX
    JINX --- ---
    PES: Já to nechápu sednu k PC a dělám a je mi jedno jestli tam je win xp, 2000, 11 .Mac a nebo BSD 😅
    PES
    PES --- ---
    JINX: Já dělám? Naopak leta letoucí vidím jak se ve firmách nastavuje globálně základní vzhled Windows (donedávna jako motiv "Windows 2000") jen a pouze proto, aby měli lidi jistotu, že věci najdou tam kde vždycky...
    ...to jen frikulíni si myslí, že lidi se chtějí neustále učit nové a nové výmysly (které často ani nepotřebují) - tedy teď opět jsou tématem lidi co pracují a něco tvoří, nikoliv konzumenti co skousknou každou kravinu, protože jejich život je vlastně FB - Twitter - TikTok - (dosaďte si dle věku/vkusu/míru frikulínství co zrovna letí či letět bude)
    JINX
    JINX --- ---
    PES: Ty děláš jak kdyby se to GUI měnilo každý den. Chapu ze někdo mohl nadávat na nekonzistence při přechodu na Metro kdy byly k dispozici 2 způsoby zobrazení ovládacích panelu a bylo to chaotické. Takové změny se ale dejou 1 za x let tak nechápu proč je to problém naučit.
    PES
    PES --- ---
    KOC256: Jako troll jsi dobrý - začneš se točit na něčem a pak budeš stejně tvrdit, že to není přece pravda - prostě rozbili spousty věcí a ty fakt chceš je jmenovat jednu po druhé?

    Nestačily problémy po zavedení ModernUI? Zmíněné zničení původního Start menu (jistě, je lepší najet myší a kliknout na hledat a pak přejít na klávesnici a psát kus názvu Aplikace)? Zničený TaskBar (nemožnost umístění + "plovoucí" neposedné ikony uprostřed)? O dalších vysírkách jako schovávající se ScrollBary ani nemluvě.

    Prostě rozbíjí stabilní prostředí pro práci - a lidi chtějí pracovat a nikoliv řešit a studovat co zase kterého magora v kanceláři Microsoftu napadlo předělat a co nějaký Ind nestihl naprogramovat a tak se to odfláklo do nějakého provizoria...
    JIMX
    JIMX --- ---
    Kdyby sw firmy nemenily obcas ui, tak dodneska mame windows jako ascii grafiku v textovem rezimu 80x25 :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PES:
    Zatím jsi tu psal, že jsi nepochopil nové UI. Tak co jim kdo rozbil?
    PES
    PES --- ---
    PUSCHPULL: v pohodě, já jen nechtěl, aby se odvedla pozornost na nějaký warez, který nebyl předmětem...
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PES: padlo tu:
    tady už se zas pohybujeme v logice nainstaloval jsem si cracknuty windows a teď mi nejdou aktualizace, zasranej microsoft maj to nahovno udělaný. Nebo ukradnul jsem auto a teď mi nechtějí udělat evidenčku šmejdi .. nvm
    ale omlouvám se, je to mimo aktuální debatu.
    PES
    PES --- ---
    KOC256: Tohle bys měl říct před všemi těmi lidmi, kterými někdo po letech stabilnějšího prostředí někdo revolučně překope základy a oni to musí skousnou jen proto že musí (nikoliv chtějí)...
    ...fakt by bylo skvělé, kdyby měli zaručenou beztrestnost, aby projevili skutečný názor, kolik by z Tebe zbylo mrtvé organické hmoty a na jaké ploše rozptýlené.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PES:
    Já si myslím, že tvoje interpretace není správná...

    Více lidí tu napsalo, že to dělá jen proto že:
    - je tak zvyklá
    - je to baví

    Nikdo nenapsal, že něco cíleně vypínal, protože mu to dělalo reálné problémy. Dokonce i ty jsi přiznalo, že to děláš jen kvůli toho, že jsi konzerva...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PES:
    já jen říkám jak to je, neříkám, že to je dobře :-)
    PES
    PES --- ---
    PUSCHPULL: a kdy se tohle zvrtlo do debaty o jakémkoli nelegálním SW?

    Primárně od začátků nešlo o nic jiného, než si tu "pracovní lopatu" uzpůsobit tak, aby uživateli vyhovovalo s ní pracovat - tedy o střet názorů, zda když producent OS udělá nějaký "vohejbák" změnou prostředí, tak uživatel musí hledat odpovídající "rovnák", aby s tím dále mohl dobře pracovat...

    Když Vám někdo po letech, kdy produkuje obrazně krumpáč na kopání příkopu najednou začne sugerovat, že asijské bambusové jídelní tyčinky jsou na to kopání příkopu určitě nejlepší, tak asi také nadšeně nezačnete hrabat tyčinkami a budete hledat jak dostat zpět ten krumpáč...
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Osobně už nějakých 10-12 roků se držím zásady, že v PC (ani v telefonu) striktně nechci žádný nelegální software. Nemám to zapotřebí a nechci se pak trápit nějakými "šmejdy" ve svém počítači ...
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    PES: Celkem dost, protože gpedit je v podstatě jenom snapin mmc konzole,ale taky vůbec, protože samosebou v home tím lze udělat i nečekanou paseku když vývojáři při update nebudou myslet na to že by si něldo mohl Home hacknout a udělat z ní pseudo Pro. Když už nějaké pokročilé tweakování tak pro je základ...
    tady už se zas pohybujeme v logice nainstaloval jsem si cracknuty windows a teď mi nejdou aktualizace, zasranej microsoft maj to nahovno udělaný. Nebo ukradnul jsem auto a teď mi nechtějí udělat evidenčku šmejdi .. nvm
    PES
    PES --- ---
    KOC256: Takže čím dál tím více balastu, protože kapacita RAM + disku a výkon CPU i GPU je stále větší a než kvalitní programování, tak to chceme rychle, levně a zběsile...
    ...skvělá cesta (dokud nedojdou ty stále navyšované kapacity HW)
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    KOC256: to asi dává bohužel smysl
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PES:
    JIMX:
    HW je dneska levnější než člověk a mnohem levnější než dobrý člověk (programátor). Pro nenáročnou "kancelářskou činnost" včetně programování mám počítač z roku 2012 a jediné co bych dneska získal by byla asi nižší spotřeba a nové technologie, které vlastně osobně nevyužiji (secure boot, TPM 2.0, ...).

    Tedy jsme v době, kde 8GB RAM je mnohem MNOHEM levnější, než chtít aby programátor byl fakt dobrý pro kdejakou "nudnou" aplikaci...
    PES
    PES --- ---
    KOZZINA: A čím se ta "trocha přemlouvání" pro nacpání gpedit do Home verze vlastně liší od toho "hate", že uživatel je vlastně nesvéprávný blbec, který si sice koupil nějaký systém, ale nemá/nesmí si v něm nic upravovat?
    KOZZINA
    KOZZINA --- ---
    PES: I v te Home verzi se da gpedit s trochou premlouvani doinstalovat ... ale to je asi fuk, protoze vic, nez ze zlej Microsoft zase neco podelal se stejne nedozvim ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam