• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PES: Hlasita mensina? Aniz bych to cetl.
    LACIF
    LACIF --- ---
    Já jenom přidám jasný argument proč přejít. Kdekoliv v systému diktování v českém jazyce zdarma.
    PES
    PES --- ---
    BAT: Ale koukám, že v komentářích jsou to samé "(hloupé) konzervy nechápající tu genialitu W11" ;-)))
    PES
    PES --- ---
    BAT: Mám pocit, že jsem něco na to tém četl už předtím ;-)
    BAT
    BAT --- ---
    Priznejte se! Kdo z vas je Jakub Dvorak? ;-)
    ...nebo si myslite, ze jsem snad uplne blbej a budu verit, ze je to fakt jenom nahoda, ze se par hodin po mem dotazu tady, objevi na idnesu tento clanek? Hmm??!
    Několik důvodů, proč (ne)přejít na Windows 11
    PES
    PES --- ---
    KRYSPIN: Jo, pro "deplyment" více strojů jsem to mohl napsat i přes CMD anebo PowerShell, ale jestli to hledá pro jeden stroj (pravděpodobně), tak jsem popsal (zatím stále existující ;-)) GUI cestu...
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    Pro nová PC mám tento skript, který nastaví tuto službu na automaticky spuštěnou a rovnou ji spustí:

    sc.exe config dot3svc start=auto
    sc.exe start dot3svc
    PES
    PES --- ---
    PETER_PAN: To budete hledat dlouho ;-)

    Stručně: Správa počítače - Služby (anebo SERVICES.MSC ) a tam hledejte Wired AutoConfig Service - nastavte na "Spouštět automaticky" (výchozí je ručně) a rovnou ho spusťte...

    ...a objeví se i u Ethernet síťových adaptérů kýžená záložka Autentikace.

    Jo a nepátrejte po (další) nekonzistenci - tentokráte v překladu, aneb proč existují přeložené

    Automatická konfigurace sítě WLAN (WLAN AutoConfig Service)
    Automatická konfigurace sítě WWAN (WWAN AutoConfig Service)

    ale proč zrovna "Wired AutoConfig Service" přeložená není...

    (navíc ve výchozím nastavení automaticky startující je jen služba pro WLAN)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KOC256: Tak s ohledem na to, že často pracuji s několika excely najednou, poukládaných různě po onedrivech, sharepointech,… potřebuji se mezi nimi přepínat, rozhazovat si je po 4K,… tak mne shlučení do jedné ikony, na kterou musím vždy najet, počkat a až poté vybrat soubor, workflow docela naruší… Obdobně okna prohlížeče (tématicky, vlastní taby uvnitř většinou mívají také) a otevřené emaily z Outlooku.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ALL: Mam ale jiny dotaz. Na jinem PC s WIN10 [ver. 10.0.19044.2364] potrebuju nekde pro ethernet-lan nakonfigurovat PEAP. Zaboha to nemuzu najit. V "Properties" sitovehho adapteru uz neni karta "Authentification".
    PES
    PES --- ---
    PETER_PAN: Ten posuvník je komický - je to v Nastavení - Usnadnění přístupu - Obrazovka

    ve Win10 se to jmenuje "Automaticky skrývat posuvníky ve Windows" (a chceš to vypnout)
    ve Win11 se to jmenuje "Vždy zobrazovat posuvníky" (a chceš to zapnout)

    dokonce ani v tomhle málu nedokázal Microsoft udržet konzistenci mezi Win10 a Win11
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    PUSCHPULL: Ja. A musim rict ze to GUI je poprve co me nesere. Konfigurovatelnost samozrejmne stale neni optimalni, ale doufam ze neco poresim pomoci aplikaci. Ale oproti tomu layotu WIN8-10 je to pokrok.

    Ja vetsinou pouzivam obrazovku pulenou jinak nez 1:1. Takze ta nova funkce na deleni podle urcitych patternu je dobra.

    Nabidka start jde normalne dat doleva. Chodi to i na 8 let starym HW bez skubnuti (ano musel jsem poresit kombatibilitu s TPM 2.0).

    Par veci jsem zatim nenakonfiguroval (nedari se mi najit treba aby posuvnik byl vzdycky videt v plne velikost, tj. ne zmenseny a po prejeti se zvetsil).

    Samozrejmne kekel je stale to stajne. Settings je rozhazeny do 2 hlavnichh mist, nesmyslna mista v ruznych sub-menu. Spousta veci trpi stejnym problemem jako WIN8-10.
    MICKK
    MICKK --- ---
    PUSCHPULL: od doby co jsou na vlsc, jediné co jsem změnil je poloha startu
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Jen pro zajímavost - kdo ze zdejších používá nastálo W11 ?
    P.S. Jak dlouho?
    L4MA
    L4MA --- ---
    GURBON: pravda. :)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    L4MA: v tomhle mas asi pravdu... lepsi nez v relativne kratke dobe dvakrat predelavat k obrazu svemu ty Win je lepsi prejit rovnou na ty W11 a prekopat si je na ksicht rovnou ...
    GURBON
    GURBON --- ---
    L4MA: To zalezi kolik spravujes firem soucasne .)
    L4MA
    L4MA --- ---
    BAT: usetri si praci, a jdi rovnou do tech 11. vzhledem k tomu, ze pocitas s nutnym nastavovnim a lazenim, neexistuje racionalni duvod pro prechod na outdated system. imho. .)
    BAT
    BAT --- ---
    Tak takovejhle tyjatr jsem teda fakt necekal, klobouk dolu :-D
    Ale tak zas to tu aspon neni uplne mrtvy, ze? :)
    Jinak asi budu znit nevdecne, ale to uz mi asi vic pomohly i mnohem vagnejsi odpovedi na podobny dotaz v Nextgen diskuzi, na zaklade cehoz jsem se rozhodl, ze vezmu 10ky a na 11ky pripadne casem upgradnu pokud se pro to objevi duvod.
    Nicmene vsem zucastnenym timto dekuji :-)
    L4MA
    L4MA --- ---
    GURBON: ucetni se musi smirit, co jinyho ji zbejva, dyt to zazivame dnes a denne ne? :) a PC majitele fiimy pro kterou delas, dostane holt stejnou peci jako tvoje, majitelu bejvaj obvykle jednotky. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam