• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DRAGON: V nejhorším si ověříš, jestli jsi zálohoval nebo jen posílal nějaký nesmysly do internetu a platil za úložiště :)
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: zatím nikdy mi nic z toho nesáhlo mimo C: (resp. mimo systémový disk)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PES: pravda, reset to factory default pomuze, to sem si neuvedomil, diky :)
    jen doufam, ze kdyz mam hlavni disk rozdeleny na 1TB C: a 1TB D: , tak mi to wipne jen to cecko, kde byl system a ne data na D: :)))
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: Pochopitelně další (delší) variantou je po upgrade použít tu funkci Windows na obnovení továrního stavu.

    Někde pod Start - Nastavení (Settings) - Systém - Obnova (Recovery)

    Tam je ta funkce "Reset this PC", co se ještě pak ptá na zachování dat (lokálně/cloudově) a zda obnovit předinstalované aplikace.

    Ale touhle cestou jsem nikdy nešel.

    Každopádně bacha na případně zašifrované disky BitLockerem, nejlépe nejdřív odkódovat.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PES: aha, to me napadlo, ale nebyl sem si jistej jestli tim projde ten free upgrade. dikec
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: Nejlepší je stáhnout si Windows Media Creator Tool pro Win11 a pustit tu instalaci z něj (ideálně si udělat to medium třeba na USB flash, nezabírá to pak místo na C:) a tam je v průběhu dotaz zda zachovat data a programy

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Ahoj, prosim, mam dotaz:

    mam windows 10. Rad bych tim legal free upgradem presel na windows 11, ale rad bych aby mi to nabidlo wipe C: a clean instalaci, jde to? nebo to jen provede upgrade?
    dekuju
    HAUSNUMERO
    HAUSNUMERO --- ---
    Potvrzuju nainstalované W10 na licenci W7 bez problémů. Ušetřil jsem kilo :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    HAUSNUMERO: jde to v pohode, ja mam pocit, ze mi snad i proslo cislo z Windows Vista :D

    a v nejhorsim se da do 100Kc seriove cislo koupit
    PES
    PES --- ---
    OTZ: Nastavení - Usnadnění přístupu - Obrazovka - Zobrazovat oznámení po dobu (5 vteřin)

    Kratší nelze nastavit (ani v registrech HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Accessibility položka DWORD MessageDuration = 5 )
    OTZ
    OTZ --- ---
    pls nevi nekdo, jestli a kde se da nastavit doba (prip. i pruhlednost) za kterou zmizi tenhle debilni pop-up, ? kdyz se s tim objevi jeste ovl. prvky a nazev nejakyho videa zabira to nemalej kus displeje a nevidim pod tim nic, kdyby to bylo vpravo dole budiz ale vlevo nahore mi to dost prekazi a smrdi to tam snad minutu...

    HAUSNUMERO
    HAUSNUMERO --- ---
    FERRYH: PES: díky za odpovědi. Takže si jen ohlídat jakou verzi instaluju, doufám že se mi to podaří zjistit, starej systém prý už nestartuje.
    PES
    PES --- ---
    HAUSNUMERO: Dokonce to lze stále přímo klíčem W7 aktivovat při instalaci W11 ;-)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    kdyztak dej vedet, at vim ze ta moznost stale trva nebo ne :)) urcite to jeste asi sam budu chtit pouzit...
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    HAUSNUMERO: loni u predchoziho buildu mi cista instalace W10 s pouzitim W7 licence key sla naprosto v pohode - takze pokud s novejma buildama MS neco nezmenil, klidne bych byt tebou do toho sel ... asi je ale potreba davat bacha na ty licence Home verzi W7... tam bych si vubec nebyl jistej... ale i to stoji za pokus...
    HAUSNUMERO
    HAUSNUMERO --- ---
    Ahoj, už to poslední dobou moc nesleduju, tak se radši zeptám odborníku- lze pořád provádět uprgade z win7 na win10 zdarma? Vzpomíná si, že to bylo nějak časově omezený. Navíc podpora sedmiček už taky skončila, tak abych se zbytečně nezdržoval s přeinstalováváním a pak nezjistil, že už to nelze.
    Nebo jde použít licenční klíč ze sedmiček na odemčení desítek, abych instaloval rovnou je a nemusel zdlouhavě rebuildovat sedmi?
    OTZ
    OTZ --- ---
    FRK_R23: jasny, chapu :) zajimavy ze v androidu je to jasny na prvni dobrou, ve widlich takovej hell :D
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    OTZ: Právě že mi nešlo o lokálního uživatele (aka user), ale o další účet (aka account) :)
    OTZ
    OTZ --- ---
    FRK_R23: lol takze zatimco ve W10 byl vsecko nastaveni na dvou mistech ve W11 je vsecko na trech :D pojebal pojebson...jinak na jistotu je to tudy, teda co se tyce lokalnich uctu v [C:\users]: system aka. tento pocitac-upresnit-profily

    ONDRA_PATA
    ONDRA_PATA --- ---
    GURBON: to tam bohužel neni, to by pomohlo.

    ale našel jsem WindowManager, který by můj problém mohl vyřešit, doma zkusím. sice se dá za okno "potáhnout", po uvolnění myšítka se vrátí do původní pozice. nicméně možnost vůbec nepotáhnout okno by se mi líbilo víc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam