• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    oh fcuk :)
    L4MA
    L4MA --- ---
    KLEINZACH: sestimsmir. .)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    PES:
    L4MA: jo, nejde to vypnout - remove je zasedly
    MICKK: ano i ne - muj pocitac, ale pracuju remote
    MICKK
    MICKK --- ---
    KLEINZACH: to je firemní počítač?
    L4MA
    L4MA --- ---
    KLEINZACH: no to vypada jako firemni politika, zkus jestli to jde vypnout a pokud ne, tak budes mit jasno.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    L4MA: err, byl sem trochu rozespalej ;) proste reklo, ze me to musi autorizovat pres ten jejich Autentifikator, pak jestli souhlasim s firemni policy (to dela normalne jenom po instalaci, uz to bylo divny) a pak najednou todle windows hello.. proste to vypadalo jako legit, to zamitnuti se mozna delalo tou firemni policy (?) a pak uz bylo pozde
    L4MA
    L4MA --- ---
    KLEINZACH: ono asi bude podstatny, co to bylo za klik klik? :)
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    Neví prosím někdo přesně, jak vypnout ve W11 časové zvukové oznámení při každé hodině? Všude na netu nacházím jen vypnutí zvuků notifikací celkově apod.
    PES
    PES --- ---
    KLEINZACH: jít do
    Settings > Accounts > Sign-in options a odstranit Windows Hello PIN
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    PES: ja prave nevim jestli to je libovule widli, nebo naseho IT - uz sem se jich zeptal, ale cekam na odpoved

    mimochodem 'Hello' je faaakt blby jmeno na hledani v poste :D
    PES
    PES --- ---
    KLEINZACH: u MS bohužel to protlačováním jimi vyvolných "featur" (klidně i narafičením kliknutí na nějaký souhlas s tím, že nesouhlas je velmi dobře maskován) je to naprosto normálním...
    ... ověřili si to od vnucování upgrade na Win10 (a samo teď na Win11), pokračují v tom podstrkáváním M$ účtu pod záminkou zálohování a ani vnucování tohohle přihlašování pinem/xichtem/otiskem není výjimkou...
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    err, nska rano me to nechtelo prihlasit do teams, pak to chtelo nejaky klik, klik a pak jsem zjistil, ze mi to nainstalovalo nejaky windows hello a misto hesla to (jako login do windows) chce najednou pin

    kde... co.. jak.. proc? to je normalni?
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    navic je to uz tak trosku neco jako TradeMark
    pouzivalo se to uz jako "PowerToys for Windows 95"
    Microsoft PowerToys - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_PowerToys

    ;O)
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    LOPIK: Já mám svůj vlastní stroj s admin právy a ajťáka jsem tu ještě neviděl :) Rozhodně ne takovýho, kterej by se staral o instalaci uživatelských stanic. Takže je mi celkem putna jak se to jmenuje, zajímá mě co to dělá :)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    FRK_R23: Kdyby to byl nějakej "MS windows productivity pack" nebo tak něco, tak je to v klidu. Vysvětlovat nějakýmu nimralovi, co shodou okolností šéfuje sto lidem, proč mu kvůli preview PDF instaluju něco, co se jmenuje Powertoys - to už mě moc nebaví. Navíc to ještě bohužel občas otravuje s oprávněníma, takže to fakt mlátí do očí..
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    LOPIK: Takže kdyby se to jmenovalo "PowerManlyTools", tak by to bylo lepší, jo?:))

    Nebo ti asi nerozumím.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    FRK_R23: Škoda, že se to tak debilně jmenuje. Jen kvůli tomu debilnímu názvu to nedávám moc v práci, přitom to lehce řeší některý problémy..
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    FRK_R23: taky si to myslím a postupně se učím je používat ...
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Už nevím kdo mi to tady radil, ale PowerToys jsou prima. Dost zlepšují použitelnost windows :) Tak díky! :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Šel jsem do BIOSu povolit Secure Boot, čekal že tam bude nějaký setup mód (nebyl, ale byla tam možnost smazat klíče), do kterého to přepnu, ve windows naimportuji potřebné klíče + ten pro Veracrypt.

    Když jsem si přes dumpEfiVars udělal export, abych věděl co všechno budu muset povolit, byly tam MS, Asus a Canonical (nikdy jsem ubuntu neměl a na téhle desce afaik ani jiné linuxy).
    Tedy podle dokumentace to ten pro Veracrypt přidat chtělo, než to přepnu do enforced modu.

    Nicméně, aniž bych ty klíče smazal (chtěl jsem si ověřit, že se mi na usb uložila záloha + jak to bude vypadat při neznámem bootloaderu), tak po uložení změny a opuštění BIOSU (což PC vyplo a znovu nahodilo), normálně dotaz na Veracrypt heslo a windows nabootovaly.
    Když se podívám od Device Security, tak tam je hlášen Secure Boot v provozu.

    Má to takhle fungovat nebo je něco špatně? TPM2 mám, ale nevím jestli se tam při instalaci Veracryptu něco nahrává.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam