• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Stává se mi, že po probuzení ze spánku se win10 nedostanou na internet - ping (přes pingplotter) jede bez přerušení, dopingám se i na některé další servery, ale web requesty už nedorazí.

    Občas pomůže disable/enable adapteru, přenastavení jeho IP adresy (má statickou), připojení USB wifi (netřeba se ani na ní přepnout) - ostatní zařízení na stejné síti nemají problém.

    Čím by to ještě mohlo být?

    Usínání by mělo být vypnuté:

    LACIF
    LACIF --- ---
    diky vsem, jsem totalni cuxák, necham to tu, at se muze kazdy zasmát:-)
    PES
    PES --- ---
    SCHUNA: jsem se zrovna chtěl zeptat, zda rámeček podporuje to správné rozhraní M.2
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    LACIF: No ale ramcek ti podporuje len M.2 SATA a nie NVMe
    LACIF
    LACIF --- ---
    PES: ano má nvme-->usb, ale výrobce v tom odkazu pise, ze by vse melo fungovat s ovladači, co uz ma system.
    ((liveHBCD už stahuju))
    LACIF
    LACIF --- ---
    SCHUNA: ano
    PES
    PES --- ---
    LACIF: Právě ta inicializace je, že to tam zapíše buď MBR anebo dnes spíš GPT pro rozdělení disku, popř. pak naformátuje oddíl(y), pokud je vytvoří.

    A z nabootovaného Live HBCD ten disk vidět je/není.

    Popř. ten rámeček nemá nějaký obskurní řadič v sobě (usb2sata / usb2nvme) co by potřeboval extra ovladač?
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    LACIF: Inak nepchas tam NVMe disk?
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    LACIF: Skusal si na 3 ntb, podla mna to bude ten ramecek
    LACIF
    LACIF --- ---
    PES: díky za rychlou odpověď
    --BIOS takove nastaveni nemá, veškerý "security" věci jsem tam radši dočasně povypínal, chyba je stejná, ať se snažím inicializovat do MBR nebo GPT
    --winDefender - vše jsem dočasně vypnul
    --disk není v žádném formátu viz screen
    --třeba EasyUS partition manager disk vůbec nevidí
    ------
    ja vlastne vubec nevim, co je inicializace disku... to je něco jako prvotní naformátování? když dám ten disk jako primarni do ntb dovnitř (bez pouziti externiho ramecku), do usb dam instalačku win11, proběhne ta inicializace?

    PES
    PES --- ---
    LACIF: co takové ty běžné věci...

    - nemá BIOS náhodou ochranu zápisu do MBR sekce?
    - nemá tutéž ochranu antivir? (dočasně deaktivovat)
    - je disk v MBR nebo GPT formátu?
    - použít nějaký jiný Partition Manager? (např. z live HBCD - Hiren's Boot CD)
    LACIF
    LACIF --- ---
    pls help
    T470 s ssd
    koupil jsem větší ssd a "rámeček" https://axagon.eu/produkty/eem2-sa
    nastartuju w11, spustim správu disků, kde se disk objeví, pravý myšítko - inicializovat -->
    "žádost se nezdařila z důvodu závažné hw chyby"
    vyzkoušeno ve všech usb portech a na třech ntb.
    disk vrácen do prodejny, koupen nový a furt stejnej error.

    ++tady něco z event logu
    Vstupně-výstupní operace na adrese logického bloku 0x0 pro disk 1 se nezdařila z důvodu hardwarové chyby (název PDO: \Device\000000bb).
    Během operace čištění se službě VDS nezdařilo na disk zapsat spouštěcí kód. Kód chyby: 800701E3@02070008
    //
    dělám něco uplně blbě? nebo mam blbej ramecek? nebo?
    předem díky.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PES: Fachá, díky
    PES
    PES --- ---
    NAVARA: dej ty odkazy na %d v tom příkazu jako %%d

    %d bude fungovat z příkazové řádky
    %%d pojede ve scriptu
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Proč mi tohle z řádky funguje bez problémů,
    for /d %d in (*) do ( "C:\Program Files\7-Zip\7z.exe" a -mx -myx -mhe=on -sdel "%d.7z" "%d" )
    ale když to samé dám do .cmd, tak to hodí tohle?
    d was unexpected at this time.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    PES
    PES --- ---
    MICKEY_MOUSE: tohle (specifickým způsobem) řeší prakticky jen virtualizace, kdy si udržujete nastavenou virtuální mašinu, jinak je to všechno odvislé od toho, jak si ten který OS "sedne" na daný HW (ovladače) a jak se s tím popáře HAL (Hardware Abstraction Layer).

    Další variantou jsou asi kontejnery (aplikační), kdy je to prakticky totéž v jiné úrovni.

    Bohužel problémy s licencemi vázanými na sériové číslo a hardware atd. (pokud to není moderní "výpalné" závislé na přihlášení identitou, kde se pak navíc již pomalu zlepšuje ten přenos "nastavení" tím, že se ukládá do cloudu).
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Jestli na Woknech XI je neco prinosneho, tak to jsou ty resety do tovarniho nastaveni, jsou zapotrebi, ale mozna uz to tam je dlouho, jenom jsem si toho nevsimlpotreboval.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    PES: Já jsem v pohodě s tím nainstalovat na novém notebooku Win 11 (tak, jak to vždycky nabízí průvodce instalací nových Windows 11). Tím by se i nstavily ovladače pro aktuální počítač. A potom už bych rád měl v ruce zálohu, kterou spustím a vše se nahraje a nastaví tak, jak jsem to měl na předchozím počítači.
    Tohle mi přijde, selským rozumem, že by teoreticky mohlo jít. Čekal bych to např. od funkce „File History“, která je přímo součástí Windows, ale nemám s tím žádnou zkušenost, proto se tady ptám, jestli to už někdo nevyřešil. Nejde mi o data, ta jdou zálohovat snadno, ale instalovat všechny programy a v každém nastavovat milion věcí jsou tři dny nonstop utrpení.
    PES
    PES --- ---
    MICKEY_MOUSE: vzhledem k odchylkám v chipsetech a driverech z toho pak bude moc pěkný "maglajz" (i když se mi tuhle nedávno podařilo přenést image živého Win10 disku z pomalu skomírajícího Aceru na HP, který se celkem bez problémů chytl a dokonce se stále dále tvářil jako Acer ;-) , ale musely se mu pochopitelně nechat doinstalovat specifické HP ovladače, nicméně jede se vším komplet).

    Třeba Veeam Backup Agent (free) - jednak lze udělat výchozí "plný" backup (a také boot médium ISO, pak lze v případě potřeby nahrát na USB či CD/DVD) a pak mít nastavené zálohování jak inkrementální, tak periodicky ve vhodný okamžit opět "full backup" někam na disk či spíše NAS, ze kterého by se to dalo rozbalit, nicméně úplně nejlepší cesta to fakt není...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam