• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    Co jsem si ještě všimnul je, že se nahrávají velmi pomalu ikonky programu, když otevřu cest v windows exploreru... divné.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    GURBON: ještě jsem zapomněl odpovědět, jsou na jednom hypervisoru, stejá síť i doména.
    GURBON
    GURBON --- ---
    LOPIK: To kam klient cumi je v souboru PhDir.ini na strane klienta. Bejt tam nejakej nesmysl, nespusti se to imho vubec. Vlastnost to urcite neni.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MICKK: Ten server zatím do netu vidí
    MICKK
    MICKK --- ---
    DELVIT: vidí ten server do internetu? Není ten exac podepsaný a on čeká na timeout crl ze serveru?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    GURBON:Díky za tipy. Zkusím ty FW a to Sql Studio.

    LOPIK: Určitě to není vlastnost, protože Stormware, což je výrobce, říká, že je to podporované a mají toho takhle nainstalované určitě tisíce
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    GURBON: Spíš bych kouknul na sledování prostředků - tam je vidět i síťovej provoz, ale může to být klidně "vlastnost", nemusí to být na tohle psaný, může si to něco ošahávat s neplatnýma cestama atd.. V logách toho asi moc nebude..
    GURBON
    GURBON --- ---
    DELVIT: Dal bych prolez log systemu a aplikaci, jestli tam neco netimeoutuje. Rozhodne to neni normalni chovani.
    GURBON
    GURBON --- ---
    DELVIT: jo ted uz mi to dava smysl :)
    Ty servery jsou na jednom hypervizoru ve stejne siti?
    Vypnout FW na obou stranach jsi zkousel?
    Kdyz si na tom terminalu nainstalujes SQL studio, dostanes se do toho SQL rychle?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DELVIT: síťovou instalaci na tom terminálu.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    GURBON: Jde mě o to, že když spustím instalaci na klientovi, t.j. na terminálu, tak pak následné spuštění trvá neúměrně dlouho, což by nemělo. Plný klient na DB naskočí hned.
    PES
    PES --- ---
    GURBON: Ciglerům prostě ta "serverová/hlavní" část v síťovém provozu prostě nějak šíleně debilně nefungovala, zatímco tentýž sdílený přístup v rámci lokálního stroje jedoucího de-facto několik paralelních relací běžel úplně v klidu
    Netrasoval jsem to (nebylo proč), ale podezříval jsem nějakou hrubou neefektivitu, která se oproti lokálu projevila nejspíš čekáním na případné mnohem delší timeouty v LAN než když to bylo v rámci jednoho stroje.
    GURBON
    GURBON --- ---
    PES: Necekal bys to, ale Pohoda je v tomhle v pohode :) Jako spustit primo program ze sitovy slozky bude peklo, ale pokud mas klienta a tahaj se ti jen data DB, tak ses na 1Gbps uplne v klidu. A ano, u jinych softu to pekla byvaji.
    PES
    PES --- ---
    GURBON: nevím jak u Pohody, ale zkušenost s Cigler/Solitea Money S3 v síťovém provozu na 1Gbps LAN právě s klientem na stanici bylo naprosté (výkonnostní) peklo proti provozu na jednom stroji přes RDP, kde i relativně plečka stroj nadopovaný akorát tehdy na 16GB RAM (v době kdy stroje mívaly 4 a někdy 8GB) utáhl bez nějakých obtíží i 5 souběžných relací (jo, bylo to v době, kdy se z Win7 dal udělat RDP server snadno a rychle ;-)), takže ta Pohoda může trpět obdobně neefektivním výkonem klienta...
    GURBON
    GURBON --- ---
    DELVIT: No ale i tam mas psano, ze si u klienta spustis instalacku a nainstalujes klienta. Nejak uplne nechapu o co ti jde.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    GURBON: Je to doporučení člověka od stormware. Jinak se jedná o tohle:

    FAQ - Jak provedu síťovou instalaci?
    https://www.stormware.cz/podpora/faq/pohoda/197/Jak-provedu-sitovou-instalaci/?id=851
    GURBON
    GURBON --- ---
    DELVIT: Tam kde chces Pohodu spoustet bys mel mit nainstalovanyho klienta. Proc to potrebujes spoustet ze site?
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    BAT: I když nebudeš řešit bezpečnostní záplaty, tak se ti časem (za několik let, podle toho co potřebuješ) dostane do stavu, že to bude prakticky nepoužitelný, jako třeba dneska sedmičky bez servicepacků - tam už si pomalu ani neotevřeš email, protože tam nedáš moderní prohlížeč..
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    Mám takový zvláštní problém, tak by mě zajímalo, jestli to někdo už neřešil.

    Mám 3 Windows 2022, jeden AD, druhý DB a třetí terminál. Všechny jsou v doméně a na AD, a testy na AD kromě replikace všeny projdou.

    Všechny nslooukup, dig, ping, atd vypadají v pořádku. Transfer souforů je rychlý.

    Když se snažím spustit .exe přes UNC (\\server\cesta\pohoda.exe) pomící odkazu z terminálu na DB serveru, ano děkuji účetní Pohodě, tak se to spouští snad 5min, možná i déle.

    Nevíte čím by to mohlo být?
    BAT
    BAT --- ---
    PES: Bych si troufnul tvrdit, ze nejspis ne (soude podle toho jak se lidem nechtelo odlepit ani od Win 7, a ted 10, cemuz se nedivim).

    Ale ja povazuju v pripade Windows aktualizace spis za zlo, tak jsem nepochybne zaujatej.
    V dobe kdy na ten konec aktualizaci dojde, tak bude to nejdulezitejsi snad opraveny.
    A co se tyka nejakyho zabezpeceni, tak to je stejne hlavne o prevenci, nejakem firewallu, a v lepsim pripade jeste o vykuchani a povypinani veci co nepotrebujes.
    Pak uz jde jen o to, jak dlouho na tom bude fungovat SW co pouzivas (a jestli vubec budes chtit nebo muset pouzivat novy verze co uz by na tom nesly).
    Ja trochu naivne doufam, ze nez mi na 10kach prestane chodit co potrebuju, bude to uz fungovat v linuxu.

    Absence aktualizaci IMO neni neco co by obvykle bylo hlavnim duvodem pripadneho prechodu na neco jineho (u normalnich lidi, firmicky to maji jinak).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam