• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    JIMX: díky! Koukám, že tam jsou tam i reklamy co se natahují :).
    JIMX
    JIMX --- ---
    DELVIT: C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    Nedá se ve Windows 10 nějak ukládat ty fotky, které mě to zobrazí při loginu (které se mění)? Některé se mě moc libí a chtěl bych si je nechat.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    DRAGON: A jedenáctky máš?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    GIOMIKY: vubec nevim, o cem to mluvis, mam to uz treti generaci woken a spokojenost.
    L4MA
    L4MA --- ---
    PRAASHEK: nejakl mi ulitlo ctrlv na mobilu, konkretne tohle:

    Launch your registry editor and navigate to \HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings.

    If you expand all of the sub-folders, click on any one of them, and you'll see a "Description" and a "Friendly Name" that describe which advanced power setting option they control. Scroll through, read those descriptions, and find the settings that you want to be able to control in advanced power settings.

    For each of these, find the "Attributes" REG_DWORD file and change its value to the number 2. That setting will now show up in and can be controlled from your advanced power settings.

    If you come across a setting that lacks the "Attributes" file, just create a new DWORD file called "Attributes" in that folder, set the value to 2, and it'll likewise show up in your advanced power settings.

    It's a bit tedious to scroll through ~100 options, but I was able to fully-customize my advanced power settings interface in about 30 minutes
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    L4MA: dík. a tak mě napadá, nevíš jak na tohle? je to ntb a mám ho jenom na web a občas tvorbu hudby, takže jsem se na další laborování vysral :)

    [PRAASHEK @ Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)]
    L4MA
    L4MA --- ---
    PRAASHEK: cmd jako admin

    powercfg.exe /hibernate on
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    btw co mám dělat, když mi hibernaci windows nenabízí standardní cestou? :)

    najedu do kýženého menu a hovno z toho //kliknutí na změnu nastavení, co není k disposici samozřejmě jenom odemkne ty dvě nabídky, co už tam jsou

    PES
    PES --- ---
    IMOLOL: už jen proto, že plno (výchozích) návodů je v EN, tak by to ve všech lokalizacích mohlo hledat kromě lokalizovaného jazyka i v základním EN...
    ...i když Windows (resp. Microsoft obecně) a lokalizace a způsoby jejich nacpání do provozu by vydalo také na dlouhý (a tristní) seriál.
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    PES: můžeš mi dát příklad OS, který v průběhu let nikde nemění názvy nastavení? Jako fakt nikde, abych nenašel ani jeden případ.
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    PES: úkol zněl jasně, najít to v nastavení bez googlu, což jsem udělal. To že někdo podělal českou lokalizaci je irelevantní. Na jednu stranu by to mohlo umět vyhledávat vENG, ikdyž máš nainstalovaný CZ gui. Ale na druhou stranu, máš CZ gui tak proč čekáš že bys moh hleda v ENG? Naštěští poweršel a komandlajna lokalizací netrpí.
    PES
    PES --- ---
    Mimochode "konzistence" v nastaveních (tatáž funkce)

    Win10 - Automaticky skrývat posuvníky ve Windows (výchozí: ZAP)
    Win11 - Vždy zobrazovat posuvníky (výchozí: VYP)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Ať nemelu naprázdno (už to na W11 moc nefunguje...)
    Blackbox for windows
    blackbox for windows
    http://bb4win.sourceforge.net/
    PES
    PES --- ---
    IMOLOL: To je problém OS a jeho lokalizace (že neumí hledat kromě lokalizace i terminologii z primárního jazyka informatiky - tedy v EN)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    DRAGON: Tohle a podobné člověka baví do druhého přechodu na novou verzi. (Typicky Windows 98 na Windows 2000) byl, kvůli dropu DOSu docela pain in the ass.
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    PES: tyvole, to ale není můj problém, ani problém OS. Jestli si dal do OS češtinu, je to tvoje chyba.
    PES
    PES --- ---
    IMOLOL: akorát pokud neznáš příslušný překlad v dané lokalizaci, tak jsi s tímhle dost v troubě...
    ...třeba CZ Win10 v tomhle místě na

    hybernate - 0 výsledků
    hyber - 0 výsledků
    hiber - 1 výsledek: Nastavení režimu hibernace u vzdálené plochy
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    PETER_PAN: našel jsem to natavení za 10 vteřin, whats the problem? Start - type "settings" - search "hybernate" - additional settings - choose what the power buttons do
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    PES: ja myslim ze to je stale stejne jak pro W10 tak pro 11
    How to Enable God Mode in Windows 11 or 10 | Tom's Hardware
    https://www.tomshardware.com/how-to/enable-god-mode-windows-11

    ja to tak mam na W10 a bylo to stejne i v W7, pokud si pamatuju dobre kus toho cisla :O)) ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam