• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    DRAGON: Tohle říká AI :-)

    Pro trvalé vypnutí virtuální dotykové klávesnice ve Windows 11 přejděte do Nastavení > Přístupnost > Klávesnice a vypněte možnost Klávesnice na obrazovce. Dále klikněte pravým tlačítkem na hlavní panel, zvolte Nastavení hlavního panelu a u ikony Dotyková klávesnice vyberte možnost Nikdy. [1, 2, 3]
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    pls, ve windows 11 (neumim s nima) mi po instalaci OS pri pokusu cokoliv nainstalovat, vyskakuje virtualni klavesnice na obrazovku, mam ji vypnutou, ale porad to dela, pustil sem ji jednou pri instalaci, abych mohl napsat znak zavinace (fucking czech layout), no a ted se mi spousti u kazde instalacky.
    Tusi nekdo jak to zcela zakazat? Display laptop nema dotykovej, je to normalni starsi dell.
    diky
    PES
    PES --- ---
    IMOLOL: Může, ale vždycky to nakonec doserou a poserou. To je prostě zkušenost. Když už to dře držkou o zem, že to zanechává brázdu, tak se (protože musí) na chvíli vzpamatují, ale pak (opět) nastoupí místo techniků a programátorů managoři a cyklus se ve spirále opakuje...
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    PES: může vůbec MS udělat něco dobře? Ikdyž udělaj objektivně pozitivní krok vpřed, tak stejně přijde kritika z křišťálový koule.
    PES
    PES --- ---
    QWWERTY: ten reklamní a AI balast tam pak zase vrátí :-/
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    https://x.com/Pirat_Nation/status/2049519830189875309
    >Dramatically lower idle RAM usage and a much lighter overall OS footprint
    >Heavy cuts to AI clutter and pre-installed junk
    >Completely rebuilt Start menu, reportedly up to 60% faster
    >A ton of other under-the-hood tweaks (faster File Explorer, snappier UI, fewer background processes, etc.)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MA747: Zpomalování kvůli látání různých CPU bezpečnostních problémů apod?
    MA747
    MA747 --- ---
    Pokud je toto video s aktualizacemi Win10 vs výkon pravda, tak ...

    OVERWATCH
    OVERWATCH --- ---
    KLEINZACH: To ungroup windows in Alt+Tab on Windows 11, go to Settings > System > Multitasking, scroll down to "Alt+Tab," and select "Open windows only" to stop showing Snap Groups.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    nejak se mi povedlo udelat grupu oken ve windousech - netusite jak sem to udelal?
    (pri alt-tabu se to pak chova jako jedno okno. jeste by to chtelo mozna schovat ty puvodni)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    paani, widle umi ansi barvy v terminalu (cmd.exe)

    RIVA
    RIVA --- ---
    Zabývali jste se někdo prevencí Token Replay útoku na organizace licencované pouze pro M365 Business Standard, tj. Entra ID Basic plán pouze s Security Defaults presetem, bez přístupu ke (CA) Conditional Access policies?
    PES
    PES --- ---
    QWWERTY: ty junctions by se měly rychle zakázat, takové "zlo" - co to umí namapovat (je to takový lepší SUBST ze starého DOSu ;-))
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    CPT_PLESARD: tbh, ja se snazim vyhybat pouzivani nativnich Windows slozek (pictures, documents, desktop, ...) a v podstate vsechno mam v custom paths
    data jsou ve skutecnosti ve OneDrive (kvuli indexovani/sync/backupu), ale vsechno bydli v `C:\my\custom\folders` pres `mklink /J` directory junctions
    a) korporatni OneDrive mi nedovoli na backup pridat custom lokace. b) kazda aplikace si mysli, ze spokojene bydli mimo OneDrive zatim co zapisuje do symlinku
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    QWWERTY:
    Přijde mi, že to celkově nemají úplně zmáknutý.
    V prácí si na firemní OneDrive syncuju Plochu, Obrázky a Dokumenty.
    Jeden odkaz na Ploše odkazoval na složku přímo v OneDrive, mimo Plochu, Obrázky a Dokumenty.
    Funkční vydržel jen na kompu, kde jsem ho vytvořil. Na druhém ne. Opravou jsem ho rozbil pro ten první.
    Já bych i pochopil, že vyskočí hláška, že ten odkaz vede do nikam.
    Ale on nešel ani otevřít/spustit.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    CPT_PLESARD: deafultni onedrive naming je obecne zlo. zlomit ruce tomu, kdo prisel s tim, ze tam bude nazev firmy, coz zaroven u nekterych funguje jako test, ktere scripty zvladnou "&" v path :))
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    LOPIK:
    Dík za reakci.
    Tak to vypadá, že jsem to tam nezadal v uvozovkách.
    Což mi nejspíš nepřipadlo nutný, protože jméno tý složky je bez mezer a mezery ve jménu OneDrive složky jsem považoval za vyřešený použitím proměnný.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Každopádně se to chová dost divně, teď zkouším třeba dir %OneDrive% a to vyplivne podivnej nesmysl - nejdřív to vylistuje prázdnou špatnou složku bez organizace v názvu, pak 2* po sobě cestu k tý správný a nakonec to hodí "file not found"

    dir "%OneDrive%" funguje jak má - zkontroluj si uvozovky
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    CPT_PLESARD: %Onedrive% je v registrech u user \enviroment hned vedle path klíče, kde máš třeba zrovna ty windowsapps, mělo by se to načíst i bez spuštěnýho onedrivu (což můžeš i vyzkoušet ).

    Zkuš to přidat i k tomu PATH klíči co to udělá, případně zkuš normální cestu ( c:/users/user/onedriveadresář/složka ), jestli řešíš jednoho uživatele.
    .
    Bacha i na to, že onedrive nemusí mít soubory v user/onedrive, co tam klidně je ale je prázdná, ale v "user/onedrive - organizace", to se koukni jaká to opravdu je..

    Bude rozdíl jestli se ti nepouští taky kvůli access denied nebo že je to nenalezne..
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    Zdravím.
    Mám do PATH přidáno "%OneDrive%\slozka", ale nefunguje to, programy se nespouští.
    Ta složka existuje, cesta je funkční, pomocí "cd %OneDrive%\slozka" se do ní v CMD přepnu.
    V PATH je i "%UserProfile%\AppData\Local\Microsoft\WindowsApps", a tohle funguje, programy se spouští.
    Je to třeba proto, že v okamžiku načítání PATH ještě není %OneDrive% známé, definované?
    Nebo má někdo jinou/lepší teorii proč?
    Díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam