• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANOUKEPSYCHOTERAPIE
    Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
    rozbalit záhlaví
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ZUZKAOU: no já mám takových pár fixních obrázků, jak ti pánové s brejličkami sedí na židli, krásná slečna leží na kanapi a vypráví své nejúchylnější představy a oni dělají jakože jsou strašně nezaujatí a vůbec s ní nechtějí spát :o)
    No nic, to by bylo spíš na osobní popovídání u piva, ty představy jsou hodně efemíérní a těžko verbalizovatelné ,)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DARJEEL: no zarazila ta romantičnost. Zbytek přívlastků sedí.

    Ale já nic potlačeného nemám, a nemám a nemám! Jinak osobně mi je nejblíž systemika.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ZUZKAOU: zajímavý, žes vypíchla zrovna tu psychoanalýzu ,)

    jo, jojojojo, akorát mně stejně příjde, že v praxi je to děsně individuální, když narazíš na někoho, kdo přes paragrafy vidí i skutečného člověka, tak nějak kvalifikace a certifikace jdou na druhou kolej...
    FONTAIN: aha, aha, a jaká je dasein? Taková... hm, zde jsoucí? :D
    Imo je to o štěstí, já hned po škole sehnal jen jedno místo, že kterýho mi odpověděli a světe div se, dost mi v mnoha ohledech vyhovuje :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GHOST: Ale no jo, ovšem romantický? To už mi přijdou lepší ty archetpy. Rozhodně je romantičtější být uchvácen aminou, než nezvládnutým análním stádiem.
    GHOST
    GHOST --- ---
    Nějak se na to člověk začít dívat musí a zrovna sex mi nepřijde jako hrůzné paradigma :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    De jim jen vo jedno a ještě navíc s matkou!
    GHOST
    GHOST --- ---
    ZUZKAOU: No jejej, takový romantický pozitivní erotický přenos je úplná radost :)
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    sory za překlepy......
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    DARJEEL: vynechal si moji dasein :D
    ja nevim to ja jsem mala paní na nějaké sjednocování.
    A k prvnímu příspěvku...děkuju za radu....dohledám si to tam. Ja bych ráda taky pracovala v nějaké organizaci, ale vy psychologové mate větší vyhody než my. Ikdyž o kvalitě by se dalo debatovat ( a to nic ve zlem) ale mam kamošku co studovala jednoobrovku v Ph a zna jak funguje naše škola a i ta tvrdí, že jsem na praxi daleko víc připraveni už jenom pro to, že za ty roky studii ma člověk odpravováno před 600 hodin praxe....
    No a prootže všude dávaj přednost vám, což je pochopitelné mě nezbude nic jineho než si založit vlastní praxi, protože už mě štvou odpovědi na inzerát typu:"děkujeme za váš zájem do dalšího výběrového řízení jsme vybrali vhodnější kandydáty.
    Ikdyž jejich požadavky splňuji - ani mi nedaj šanci se ukázat :(
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DARJEEL: Romantiku psychoanalýzy?

    Tuším že asi nešlo o sjednocení terapií, ale spíš oné kvalifikace a ideálně tak, aby člověk, co absolvuje výcvik v ČR, nemusel v Británii to samé absolvovat znova a řešila se jen jazyková úroveň...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    FONTAIN: no a chtěla bys ten BabYlon sjednocovat? Je to teda jedna ze zásadních otázek současné psychoterapie, integrace či nikoliv, ale zase na druhou stranu mám rád tu rozdílnost, romantiku psychoanalýzy, numinozitu jungiánství, zen gestaltu, psychedeličnost biosyntézy, šamanismus proces-orientované psychoterapie, kybernetiku systemiky atd. To mě fakt baví :)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    FONTAIN: zkus tu Vybíralovu knížku, aspoň tu kapitolu, a kdyžtak zkontaktuj tu Ester, ne? Myslím, že Ti moc ráda a ochotně poradí, nevím jestli je ještě na katedře, ale jistě neutekla daleko :)
    Mně je to jedno, já dělám normálně v organizaci, ale jestli děláš na sebe, tak se to docela hodí v tom umět chodit. A hlavně právě ta anabáze, že se liší evropská a národní úroveň může být spíš výhodou, zvlášť pro lidi, co mají řádný vzdělání, výcviky supervize apodobně.
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    jenže se přiznám že v samotných směrech a školách je takovej bordel občas že sjednotit tento babilon je možná i nadlidský ukol :D
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    teda máte muj obdiv, že se v tom aspon trochu orientujete. ja to chci začít řešit za chvili a asi to odložim když to tak vidim
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ZUZKAOU: jj, to jo, ale jak píšu, ještě existují nadnárodní zastřešující organizace... no bordel v tom je i na evropské úrovni, tam by to ještě šlo, ale třeba legislativně se některé body kodexů a zákonu bijí mezi naší národní úrovni a tím, jak to má eap. Docela podrobně to rozebírá Ester Danelová v jedné kapitole v tom Vybíralově Opus Magnum psychoterapie :)
    každopádně ta akreditace eap vlastně u nás není vůbec potřeba, zato je v rámci zdravotnického systému x různých jiných demencí, které na evropské úrovni nemají moc obdoby
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DARJEEL: hm - no v seznamu národních směrů je jen ten gestalt... Maj v tom bordel a nemaj to logicky uspořádané. No co se divím...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ZUZKAOU: biosyntéza taky, mimo-jiné :) dokonce dřív akreditovaná eap než čmps :)

    EAP: European Wide Accrediting Organisations
    http://www.europsyche.org/ewao

    existují evropské zastřešující organizace pro jednotlivé "velké" směry, které zastřešují lokální nebo národní "pobočky".
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    ha ha ha to je pohoda
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FONTAIN:Mno, pokud nejsou další evropské instituce (což nevylučuju), tak za čechy tam je jen pražskej gestalt,

    EAP - European Association for Psychotherapy
    http://www.europsyche.org/
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    ZUZKAOU: Tak ten náš snad jo...přecijen daseinanalýza je evrospského formátu :D :D

    Takže co bude s tou peticí přátele?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    většinou to není propojené. Některé výcvikové instituty to mají, jiné ne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam