• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANOUKEPSYCHOTERAPIE
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    LIESKOVEC: to je v pořádku..
    LIESKOVEC
    LIESKOVEC --- ---
    NARVAH: promin, ale ja uz nevim jak ty muzes delat psychologa .. jen doufam, ze na nyxu si akorat opatrujes svou druhou stranu.. pokud to tak je, tak ta prvni musi byt fakt skvela.
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    Fesakfloyd? ;)
    LIESKOVEC
    LIESKOVEC --- ---
    Potrebovala bych terapie kolem 19hod. vecer. Nejlepsi placeno pojistovnou, ale nemusi byt. Poradite nekdo? (Praha) Dik
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    GHOST: vždyť jsme se tu před časem bavili o tom, že se srovnávají primárně kbt a psychodynamické psychoterapie, že existují krátké formy psychodynamiky, že se používá CCRT (imho docela dost dobrý nástroj) apod. a že s tou účinností to je STEJNÉ jako s účinností jiných terapií.
    Docela zajímavý je pohled na integraci psychoterapií, vyšlo k tomu pár stěžejních děl, ale v podstatě už od 50. let se tak nějak ví, že terapie si jsou vzájemně mnohem víc podobné, než by jeden dokázal připustit a často je rozdíl jen v používání odlišných diskurzů a ne nutně technik...
    A ten článek je z časopisu American Psychologist, což je trochu víc profesionálněji pojatá psychologie dnes, ale jinak v podstatě časopis populárně-vědecký. Tomu odpovídá i to, že se třeba v něm řeší témata s mnohem větším časovým odstupem, než v impaktových časopisech.

    Článek je evidentně zjednodušující (např.: Inherent to this paper is a description of the characteristics of psychodynamic (which are equated with psychoanalytic) therapy.), tak je otázka, jestli není lepší si nastudovat odbornější zdroje, to asi záleží na tom, jak moc do hloubky a moc erudovaně to chce člověk vědět (a k čemu třeba :)
    GHOST
    GHOST --- ---
    Při projíždění si výzkumů a knih na téma psychoterapie, jsem nakonec narazil na tento článek, který poměrně jasně shrnuje celou debatu, která tady před časem vznikla, ohledně účinnosti terapie. Navíc mi přijde hezky střízlivý a bez nějakých útoků na jiné směry či školy.

    Psychodynamic Therapy is Effective - PsychiatryTalk
    http://www.psychiatrytalk.com/2010/04/psychodynamic-therapy-is-effective/

    Asi nejpodstatnějším výstupem je, že se psychodynamika pomalu stává evidence-based, což jsem zatím ještě nečetl moc ani v české ani zahraniční literatuře.
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    jo, znám, tam je to fajn, i ti prodejci sou prima.. ale jak říkáš, nemaj to tam ;) od fildy je to pár metrů, kousek od zbrojnice vlastně. dík za tip
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    Ale zdá se, že ji nemají, všude, kde se to dá zjsitit online, je vyprodaná. Zaregistrovala bych se na Kosmasu a nechala se informovat, až ji zas budou mít. Je to docela šikovný.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    SEBIEN: tohle to bylo http://www.studentcentrum.cz/prodejny.php, vlastně ani nevím, jak blízko k FF to bylo, ale nějak se mi to spojilo.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    Vzhledem k tomu, že jsem myslela na knihkupectví u FF UP, tak jo :)
    Znáš? Já jsem tam jednou zabloudila při jedné návštěvě Olomouce a byla jsem nadšená, měli kdeco a byli ochotní objednávat, pokud bylo odkud.
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    SEBIEN: olmik. máš tipa?
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    NARVAH: odkud jsi?
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    FONTAIN: ok, dík za tipy.. praha daleko ovšem pro chlapce z moravy ;)
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    NARVAH: zkus to v tom malem knihukupectví v Celetné ja jsem to tam kdysi kupovala kamarádce k narozkám :D
    KATIA
    KATIA --- ---
    NARVAH: já jsem to určitě viděla v portálu na jindřišské, ale už je to delší dobu zpátky...
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    neví někdo kde se dá koupit todle: Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem - Greenbergová
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FONTAIN: leda by někdo odkoupil Blanku... Jinak poradna by měla být v každém okresním městě.
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    ZUZKAOU: Tak jsem se uklidnila, že mé informace nejsou úplně mimo mísu :D

    A s tou Prahou 5,7 a 10 by se mohlo něco udělat :D
    SPIKY01
    SPIKY01 --- ---
    díky,juknu na to,už mi přišel i návrh do zpráv
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FONTAIN: každá praha by měla mít poradnu pro rodinu a partnerské vztahy, kde se právě toto provádí a za městské peníze.

    CSSP - Centrum sociálních služeb Praha - Kontakty
    http://www.csspraha.cz/kontakty

    koukám že 5,7 a 10 jsou diskrimnované...
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    Nějaké doporučení na Praze 9 Párové poradeství?

    Nějak mám zakodované v hlavě, že každá Praha má svoje párove poradeství, ale asi jsem zas žila v omylu.

    No a samozřejmě nejlépe zdarma :D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SPIKY01: jestli nepotřebuješ jet přes pojišťovnu, tak ber někoho tohohle seznamu
    PBSP v ČR poskytují
    http://www.pbsp.cz/poskytov.htm
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    SEBIEN: hmhm, máš recht, mohli tam Ericksona zmínit, zvlášť když jsou v česku lidi s výcvikem. A škoda pro studenty hlavně, jak říkáš, to je právě to. Na půdě školy upřednostnit jiné zájmy před pedagogickými...
    SPIKY01
    SPIKY01 --- ---
    ahoj,prolítla jsem jen pár příspěvků zpět a jsem trošku mimo mísu,ale sháním psycho -loga nebo -terapeuta v praze. chodila jsem k tamaře cenkové ale bohužel již není mezi námi a myslím že mi laťku nastavila dost vysoko.... nejde o banalitu,proto nechci jít k někomu "jen tak". díky a jestli jsem se dotazem netrefila do obsahu tak se omlouvám
    GHOST
    GHOST --- ---
    Nevite nekdo o kvalitni literature ohledne "mentalizingu"? (cesky preklad bohuzel neznam, jde jednoduse o slovni vyjadreni emoci, podobny bude asi termin verbalizing)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    DARJEEL: to přeci není důvod ani omluva. Jsou tam lidi, kteří znají Juraje, byl to jejich kolega, ví, co učí a umí on, takže ví, že Erickson existuje a mohli někoho oslovit. Co se přátelských vazeb týče, tak je to místy velmi zábavné. Třeba jedna holka, která tam psala jednu kapitolku, byla/je "fanynka" Juraje, lákala lidi na jeho kurz, organizovala pokus o záchranu Juraje na katedře, Juraj o ní mluví jako o kamarádce. Jasně, je to (bývalá) studentka, napsala jednu kapitolku, víc nebyla její starost. A stejně mi to přijde vtipné.
    S povídání o "silném koni" souhlasím. Je to velká škoda pro studenty.
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    DARJEEL: tak príma. člověk se u toho dobře uvolní..
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    NARVAH: haha, seš teda přísnej diskutér, smekám klobouk. Ale máš smůlu, protože už jsem se na tu keramiku dal :DDD
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    DARJEEL: teď mi přijde, že ses se mnou začal konfrontovat. budeš se muset dát na tu keramiku. snad tě to bude bavit ;)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    NARVAH: to je právě ta finta, když se budeše chovat tak přezíravě, jak se chováš, tak se Ti můžu vysrat na nějaký podsouvání nástrojů na měření. Chceš je? Jo? A proč bych Ti o nich měl něco psát, když si o ně řekneš formou, jakou sis o ně řekl? Na-srat.

    Ale jasně, klidně si je dělej, já (a mám dojem že Morphler taky) jsem poukazoval na to, jak rychle diagnostikuješ, nic víc. Pokud to považuješ za nutné, případně i gro své práce (do které mi opravdu nic není, však jsem se Tě na ní ani neptal) oukej, jen věz, že třeba někteří diagnózy nepoužívají vůbec a v práci jim to nijak neškodí... ale ono je to asi cool používat expertní pojmosloví, whatever. Něco o konstrukci reality asi nemá už vůbec smysl psát.

    jj, je to moje vizitka a vůbec jsem Ti ji necpal, všiml sis toho vůbec? Podobně zajímavé je i to, jakých detailů sis v tak dlouhém příspěvku všiml.. žádná konstruktivní debata, žádný reakce na body, které by mohli vést k plodné diskusi, ale puberťácké narážky na používání pojmů, ještě k tomu zmýlené. Já taky nejsem přisátej na nyx každý den, takže se k ní nevracím a teprve jí prvně reflektuji?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam