• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANOUKEPSYCHOTERAPIE
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    ZUZKAOU: jj, právě by mi z těchto důvodů vyhovovalo, kdyby erickson zůstal tam, kde je, a do žádnýho povědomí by se necpal :)
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    já myslím, že se ani nemusíte vůbec dohadovat o tom, jestli nějakou "techniku" dělaj osoby svéraznější či nikoliv:) stačí si vzpomenout jakou pověst mají psychologové obecně:)) jste pošuci všichni stejní. můžete být v klidu. toto nemyslím ve zlém. vážně.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SEBIEN: no různí guruové když už zvažují nějakou akreditovanou sebezkušenost tak volí Gestalt. Pravda, taky už jsem slyšela jednoho, co toho nechal po roce se slovy, že mu to nemá co dát, protože všechny ty techniky už dělal.

    (samozřejmě že tím neříkám nic o Gestaltu. Jen že je pro ně atraktivní. A tipla bych si, že pokud se Erciskon dostane do obecného povědomí, tak to bude ještě lákavější. A zejména pokud absolventi výcviku začnou nabízet víkendové kurzy...)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    NARVAH: ad ten Matuškův název - jo, to jsem taky nepochopila, ještě ve spojení s jachtama, mno... asi si to může dovolit...
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    NARVAH: jj, tyhlecty rapid induction jsou vtipný http://www.youtube.com/watch?v=jAkorUOz400

    Proč by se v hypnóze měl někdo cítit bezpečněji?
    Mluvme o ericksonovský hypnoze, protože jak Matuška jak Jura dělají ericksonovskou.

    Jo a ano, u Matušky ve výcviku se jistě dají najít svérazné persony, ale počítám, že jinde taky. Znám člověka, kterej je v gestalt výcviku a zároveň je z blízkých následovatelů guru Járy. Může za to gestalt?

    Znám lidi, co šli do ericksona z jiných důvodů, než kvůli hypnoze, ba dokonce k ní měli i velmi rezervovaný postoj, ale jako součást širšího kontextu celé ericksonovské terapie ji pak přijali.
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    taky se vlastně znám s jedním typosem co se vzdělával v eriksonovi zrovna u matušky.. z toho šel pro změnu strach.. vykládal jak dává při pincu mladý klukovi sugesce.. dostal sem se teď k origo překladu miltna eriksna od huga širokýho.. ještě z dob kdy se šecko ťukalo na stroji.. se na to těším převelice.. moc o tom nevím, ale je celkem překvapivé, že matuška prosadil akreditaci pro zdravostnictví.. už to nemá ani v názvu eriskna.. je to HERMÉS SOLUTIONS TRAINING ;)
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    no.. svérázné persony.. nebo třeba i jiné.. vlastně znám čtyři psychology co dělají výcvik v hypnóze.. a nechtěl bych jim přijít pod ruku jako klient..
    ale lidi tohle přitahuje.. takže jako zdroj peněz to může být dobrej..
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NARVAH: třeba Michael Chytrý a nebo Vojtěch Černý... Co takhle do systému zapracovat taky jaksi efektivitu, co se finančních zdrojů týče.

    (hypnozu nepočítám. Nevím jak jinde, ale v Brně nabídka klasické hypnoterapie ukazuje na velmi svérázné persony)
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    mám domněnku, že někteří psychologové, kteří nejsou nadaní pro psychoterapii, se věnují třeba koučingu nebo zakládají organizace ve kterých vzdělávají lidi v komunikaci.. prostě dělají něco, co jim jde a kde se cítí bezpeční.. dělají hypnózu atp., protože tam jsou taky v bezpečí.. to mě u těch cv napadlo..
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    (Ale možná jsem tě jen špatně pochopila a mají na tvůj vkus jen špatně/nevhodně napsané CV, ať už to znamená cokoli a proti tomu, jakým způsobem pracují vlastně nic nemáš. Těžko říct.)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    NARVAH: to mě nepřekvapuje. Taky jsem zvažovala, jestli to tu pouštět, protože jsem už nabyla dojmu, že takovýhle způsob práce se tu moc neuznává (nebo minimálně moc nezná). Nehodlám to nikomu vnucovat a obhajovat, když si o to neřekne.
    Každopádně, právě proto, že vím, že vůči tomuhle směru panuje jistá nedůvěra, jsem to nakonec linkovala veřejně a ne jen Raduszce do pošty, aby měl případně někdo možnost se k tomu vyjádřit a podat i jiný názor.
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    SEBIEN: ani jeden z tvých kolegů podle cv ve mě teda nebudí důvěru
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ahoj, nevite prosim o nejaky skupinovce, ktera ma momentalne volny misto a nabiraj/pribiraj? dekuji
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    RADUSZKA: nevím, jakou máš představu a jaký chceš záruky, ale na Praze 2 mám dva kolegy: František Matuška, případně někdo z jeho týmu http://www.spas-praha.com/ nebo Jakub http://www.psychoterapie-jura.cz/
    RADUSZKA
    RADUSZKA --- ---
    Prosím, ke komu na Praze 3, popřípadě Praze 2? Mám hrozný strach jít naslepo podle nějakého adresáře na netu!
    NAVARO
    NAVARO --- ---
    tak ja bych s dovolenim k propagaci praxe v brne :)
    Mgr. Vladimír Marček | Psychologické služby
    http://psychsluzby.cz
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    Lidé nechodí za psychologem či lékařem, ale za člověkem. Skoro jako do kina na oblíbeného herce.
    Člověk hledá člověka | magazín Psychologie.cz [Věda a společnost: psychologie, knihy, štěstí, sebepoznání]
    http://psychologie.cz/clovek-hleda-cloveka/

    :)) nic, jen mě pobavila to formulace:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TYKVE: jj řekni - je to normální proces. Na kafe nejsíš nezačnete chodit, ale tobě to pomůže právě s těma ukončováníma.
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    NARVAH: jo, to dává smysl.. asi jsem si to přátelství vymyslela, abych si zjednodušila ten konec:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam