• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANOUKEPSYCHOTERAPIE
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    SEBIEN: ani jeden z tvých kolegů podle cv ve mě teda nebudí důvěru
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ahoj, nevite prosim o nejaky skupinovce, ktera ma momentalne volny misto a nabiraj/pribiraj? dekuji
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    RADUSZKA: nevím, jakou máš představu a jaký chceš záruky, ale na Praze 2 mám dva kolegy: František Matuška, případně někdo z jeho týmu http://www.spas-praha.com/ nebo Jakub http://www.psychoterapie-jura.cz/
    RADUSZKA
    RADUSZKA --- ---
    Prosím, ke komu na Praze 3, popřípadě Praze 2? Mám hrozný strach jít naslepo podle nějakého adresáře na netu!
    NAVARO
    NAVARO --- ---
    tak ja bych s dovolenim k propagaci praxe v brne :)
    Mgr. Vladimír Marček | Psychologické služby
    http://psychsluzby.cz
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    Lidé nechodí za psychologem či lékařem, ale za člověkem. Skoro jako do kina na oblíbeného herce.
    Člověk hledá člověka | magazín Psychologie.cz [Věda a společnost: psychologie, knihy, štěstí, sebepoznání]
    http://psychologie.cz/clovek-hleda-cloveka/

    :)) nic, jen mě pobavila to formulace:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TYKVE: jj řekni - je to normální proces. Na kafe nejsíš nezačnete chodit, ale tobě to pomůže právě s těma ukončováníma.
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    NARVAH: jo, to dává smysl.. asi jsem si to přátelství vymyslela, abych si zjednodušila ten konec:)
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    TYKVE: myslím, že terapie má svůj začátek a konec.. takže pokud uzrál čas jí ukončit, proč do toho nejít? je to přirozený proces.. a pokud jsi nabyla dostatek sebepodpory, měla bys to zvládnout i bez ni.. to je přece cílem.. můžeš se domluvit na prodloužení termínů a ukončovat to postupně.. ta varianta držet si ji jako kamarádku je vstoupením do jiného vztahu.. na to se jí můžeš zeptat.. ale promění se tím pravděpodobně i ten vztah.. pokud tě odmítne, i pokud by tuhle rovinu vztahování se přijala..
    LITROP
    LITROP --- ---
    Možná někomu pomůže:
    Nabídka pobytové léčby

    V letě 2012
    se otevírá další 14denní pobytový terapeutický program. Skupinu povede Doc. PhDr. Jiří Kocourek. Klienti mají možnost vystavení pracovní neschopnosti. Léčba a pobyt nejsou hrazeny pojišťovnou.

    Nejčastější obtíže
    neuspokojivé vztahy
    partnerské problémy
    konflikty s členy rodiny
    obtíže s prosazením vlastním potřeb a zájmů
    nadměrná sebekritičnost
    nedostatek uspokojení v pracovním životě
    sexuální problémy
    bloky v tvůrčí činnosti a pocit nedostatečného naplňování vlastních schopností
    nespokojenost se sebou
    nízká sebeúcta nebo nedostatek sebedůvěry
    vyrovnávání se s životními přechody: narození dítěte, krize středního věku
    truchlení nad ztrátami jakými jsou potrat, neplodnost, odloučení, rozvod nebo smrt někoho blízkého
    úzkosti, fobie
    deprese
    přetrvávající psychosomatické symptomy
    destruktivní vzorce chování, které se týkají jídla, pití alkoholu včetně poruch příjmu potravy
    vzpomínky na rané traumatické události
    pochybnosti a zmatky kolem vlastní identity

    Terapeutický program
    Terapie probíhá denně po dobu čtrnácti dnů vždy od 8,30 do 18 hodin.
    Těžiště programu je v psychoanalytické skupinové terapii, která se uskutečňuje třikrát denně v uzavřené skupině 7-10 lidí, jednotlivá sezení trvají hodinu a půl.
    doplňující aktivity: relaxační cvičení, sauna, masáže, plavání, pěší turistiku, cykloturistiku

    Cena
    Aktuální cena čtrnáctidenního pobytu je 25.000,- korun. V ceně je zahrnuta úhrada za ubytování, snídaně a terapii. Klienti jsou ubytováni dle možností v jednolůžkových, dvojlůžkových nebo třílůžkových pokojích s příslušenstvím (WC, sprcha). Snídaně se podává v přízemí kliniky (stravování možné v blízkých restauracích).

    Prostředí
    Klinika se nachází v malebném městečku Opočno pod Orlickými horami. Městečko se nachází zhruba 130 km severovýchodně od Prahy (trasa Poděbrady - Hradec Králové - Třebechovice). V okolí: renesanční zámek (panství Colloredo - Mansfeldů), veliká zámecká obora (daňci, jeleni, srny), jedenkrát ročně sjezd sokolníků z celé Evropy, lovy i soukromých nimrodů), koupaliště (rybník a bazén) cca 20 minut pěšky, 15 km je vzdálená přehrada Rozkoš (surfování), velké lesy, Orlické hory (20-25 km vzdálené sjezdovky). Blízko Dobruška (4 km).

    Kontakt
    V případě zájmu kontaktujte vedoucí skupiny. Před zařazením do programu absolvuje každý uchazeč vstupní pohovor s jedním z terapeutů.Více info v poště nebo na stránkách www.iapsa.cz ,Psychoanalytická klinika

    Dík
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    NARVAH: haha... to ne, prostě by se mi po ní zastesklo..asi je to spíš zvyk, což zní teda hnusně, ale člověk je zvyklej pár let si s někym povídat, není zas tak lehký to najednou vypustit.... navíc nesnáším konce..tak já jí to řeknu, třeba bude moudřejší:)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    TYKVE: ahoj
    tak jí to řekni, to co tu píšeš, myslím, že by to mohlo být docela podnětné pro diskusi nebo vaší další práci. No a uvidíš no, neznáme charakter vašeho vztahu, proběhlé práce ani terapeutku, tak se to těžko odhaduje, jak by to asi mohlo být nebo jak to terapeutka má. Ale myslím, že pokud Ti to nepříjde jako úplně blbej nápad, tak to na sezení klidně řekni a uvidíš. Ono když se končí s terapií, tak je nějaký uzavření a vyústění docela důležitý a tohle bude řešit i Tvoje terapeutka, jak celou tu vaší spolupráci nějak ladně zakončit...
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    TYKVE: seš do ní zamilovaná?
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    TYKVE: ještě jenom doplním... prostě mi přijde, že je to spojený s tím, že už ji jako terapeutku nepotřebuju.
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    VAN_DEN: takhle já toho na sebe nechci prásknout tolik, takhle veřejně.. jde o to, že já tam chodím už dlouho.. když jsem tu terapii potřebovala nejvíce.. neměla jsem problém držet ten "odstup" (jinými slovy mě nenapadalo, že bychom se měly nějak přátelit), jenže teď cejtím, že bych tu terapii možná mohla už ukončit... a najednou je mi nějak zatěžko ztratit terapeutku-"kámošku". No, to je samozřejmě ještě trapnější, že jí to budu muset říct. Ale prostě mám pocit, že by mě tyhle věci nenapadaly, kdybych si nepřipadala ok. možná je to nějaká další logická fáze terapie.. to mi můžete osvětlit:)
    KATIA
    KATIA --- ---
    SRNECEK: nějaké tipy se objevují zde: [ psychologicka poradna ]
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Nemáte vskutku někdo tipy na psychology v Praze nebo kvalitní kliniky či zařízení? Docela bych to ocenil. Nechci někam chodit naslepo...
    VAN_DEN
    VAN_DEN --- ---
    TYKVE: no jednak, ale hlavně pro tebe by to už postrádalo ten terapeutickej efekt...každopádně je dobrý to tam vnést - říct jí, o čem uvažuješ, na tom se dá dobře pracovat
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    TYKVE: tak nějak no
    TYKVE
    TYKVE --- ---
    NARVAH: no, právě asi to napadne každýho, kdo je spokojen,.. takže jak by to chudák zvládala, kdyby se s ní všichni chtěli kamarádit:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam