• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANOUKEPSYCHOTERAPIE
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    NARVAH: rozumová a rozumná je snad dost rozdíl, ne?
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    nevím, jestli zrovna zen meditace by sama sebe definovala jako rozumovou aktivitu.. spíš bych předpokládal, že její praxe jde mimo rozum
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    NARVAH: :)
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    DARJEEL: a v čem je jedna z nejrozumnějších?
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    OOHN: v Brně Roman Hytych, dělá sati, takže vlastně theraváda. Oni se někteří terapeuti tím kolikrát moc nechlubí, meditace je stále považována za podivínskou aktitivu, i když je to jedna z nejrozumnějších lidských aktivit :)
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    OOHN: in da praha nee
    OOHN
    OOHN --- ---
    Ahoj,
    mám prosbu, neznáte nějakého terapeuta, který sám praktikuje meditaci, nejlépe pod vedením? Pokud by to byla meditace buddhistická zenová, to by bylo nejlepší.. Potřeboval bych zkonzultovat nějaké věci, které se mi v poslední době přihodily a nějak si s nimi nevím rady.. Díky.
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    VAN_DEN: já s tím nikdá nedělal tak nevim.. dik za info.. ty odkazy žel nefachčí
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Já ho prostě žeru!

    Honzák on-line
    Jak se nezbláznit? Psychiatr Honzák odpovídal čtenářům - Aktuálně.cz
    http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=755217&online
    VAN_DEN
    VAN_DEN --- ---
    NARVAH: ad PSSI - je to kritizovaný za chybění nějaký korekční nebo L škály - tudíž to může dost zkreslovat, vypovídá to o probandově subjektivním vnímání sama sebe - ale může to naznačit nějakou tendenci...
    IPDE dost zkresluje a sám Preiss na jednom workshopu přiznával, že naděje do toho vkládaný se moc nepotvrdily

    ještě k tématu:
    SPECIFICKÉ PORUCHY OSOBNOSTI Část I. Diagnostika
    SPECIFICKÉ PORUCHY OSOBNOSTI ČÁST II ...
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    ZUZKAOU: no.. myslim důležitá taky klinická zkušenost.. je fakt, že psychiatrie a psychologie často přitahuje podivíny.. třeba péóčka u samých psychiatrů myslím nejsou výjimkou.. si aspoň se svými pacienty pak rozumí ;)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NARVAH: pěknej článek. Chybí mi tam ještě vliv osobnostní struktury toho, kdo diagnostikuje na výslednou diagnozu - právě u PO mi to přijde docela vtipné. Ale chápu, že to je mimo schopnost objektivního prokázání ;-)
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    něco na diagnostikou PO: http://vyjimecni.blog.cz/0909/diagnostika-poruch-osobnosti-chyby-a-omyly

    dnes sem na to koukal, pro diagnostiku existuje jako nástroj PSSI a IPDE.. docela by mě zajímalo, kdo to v klinice využívá a s jakou zkušeností
    NENUPHAR
    NENUPHAR --- ---
    AIM_FREEMAN: já četla jeho knihy všechny (portál) krom "cesty z úzkosti a deprese", výklad pomocí pohádek mě docela sral, s vyjímkou té poslední knihy "závislé vztahy", ta mi přišla nejlepší :)

    NARVAH
    NARVAH --- ---
    tak já nevím.. si něco vygůgluju odbornýho a pak mrknu na vztažnou literaturu a pročtu to.. normálka: http://www.psychiatriepropraxi.cz/pdfs/psy/2004/02/02.pdf
    praško vydal ty poruchy osobnosti, ale to už je starý.. teďkon spisuje něco novýho, zaměstnává svoje psychology na tom.. stejně mu moc nevěřím kábéťákovi jednomu
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    NARVAH: na knížky, rači místo kritiky knížky nahoď tip na knížku, která Tě zaujala... nakonec Nenuphar si psala o tipy na knížku, ne o zdrcující nicneříkající kritiku .)
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    DARJEEL: jako tipy na co? na závislou poruchu osobnosti?
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    AIM_FREEMAN: no, ten týpek co zpravuje stránky alkohol-alkoholismus je fakt do života.. onehdá mi volal, abych prezentoval cosi na jeho page, sem mu tam něco šoup. taky mi přišel bizarní.. bejvalej závislák myslím.. ty stránky má ovšem dobře propracovaný.. tip na co myslíš?
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    NARVAH: radši sázej tipy na literaturu, Tobě se nelíbí kde co, žádnej div .)
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    NARVAH: bizarní? tož to jo;) když se nenuphar líbila ta, co četla, budou se jí pravděpodobně líbit i ty další. a taky poptávka nebyla po odborné literatuře do praxe, ale o něco podobného http://alkohol-alkoholismus.cz/portal-s-r-o/zavisle-vztahy-rohr-heinz-peter do života.:) nějaký tip?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam