• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANOUKEPSYCHOTERAPIE
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    MORPHLER: ty jsi mi ale chytrej klučina ;)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    NARVAH: se mnou ne. ale s tvrzenim, ktere ani nezaznelo (ze je meditace rozumova), ano .)
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    MORPHLER: já se s tebou nehádám. povídám si s tebou. je to mi to velmi milé.
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    NARVAH: ale to nikdo netvrdil ze by zenova meditace nejak byla spojena s rozumem, rozumova. to je prave rozdil tech slov. tvrzeni bylo ze meditace je rozumna. ty to nerozlisujes od rozumove, tak se pak se sebou hadas, ale to je jen tve (a abych pravdu rekl pro me dost nepochopitelne) nerozlisovani mezi pojmy rozumny a rozumovy.
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    MORPHLER: rozumné může být rozhodnutí jít spát. rozumné může být rozhodnutí meditovat. ale rozumně zen meditovat nelze, protože zen meditace je za rozumem. proto zen meditace není rozumná aktivita.. a ani rozumová..

    rozumné může být pouze to, co vychází z rozumu
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    NARVAH: to neni o psychologickych definicich, ale o cit pro jazyk a jeho vyznamy. rozumné může být kde co, bez ohledu na to jestli to má rozum. rozumné může být třaba nějaké uspořádání něčeho. rozumove na proti tomu může být jen něco rozum užívající či zapojující. o zapojeni rozumu ve snovych procesech by se dalo dost polemizovat, ale asi se o tom nema cenu dál bavit, kdyz to nerozlisujes. jeste zkusim jiny priklad. rozumná a rozumová volba- rozumná je na základě výsledku, že byl chytrý. rozumová je taková které se účastnil rozum, a může být velmi nerozumná co se výsledku týče. stale nevidíš ten propastný rozdíl mezi významy těch slov?
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    ZUZKAOU: kognitivní proces spíš chápu jako poznávací.. to bych u zen meditace ještě předpokládal
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    MORPHLER: ve spánku jsme sice zbaveni odstupu od sebe oproti bdělému stavu, ale rozum, jako schopnost mysli, je stále zapojen.. oproti tomu zen meditace těžko může být rozumnou/či rozumovou lidskou aktivitou, když jejím cílem je jít za rozum..
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NARVAH: pokud rozumová = kognitivní, tak co je to jiného? Jde to za racio, respektive jedná se změněný stav vědomí, ale pořád to je jaksi kognitivní proces, že.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    OOHN: většina lidí okolo Pesso boyden http://www.pbsp.cz/poskytov.htm a na tělo orientované
    Bodyterapie.cz - psychoterapie zaměřená na tělo
    http://www.bodyterapie.cz/o-nas.html#lide

    Satiterapie z toho přímo vychází, ale jsou to moraváci http://www.satiterapie.cz/www/adresar.php

    Pokud se ti děje něco, co by konzervativní psychiatr zařadil do psychotických stavů, tak to neřeš s psychlogama, ale třeba s někým s diabasis http://www.diabasis.cz/
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    NARVAH: ne? takže třeba spánek je podle tebe rozumová i rozumná aktivita? podlě me jen rozumná. rozumová je třeba takové rozumování na nyxu... fakt nevidis rozdíl?
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    NARVAH: rozumová a rozumná je snad dost rozdíl, ne?
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    nevím, jestli zrovna zen meditace by sama sebe definovala jako rozumovou aktivitu.. spíš bych předpokládal, že její praxe jde mimo rozum
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    NARVAH: :)
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    DARJEEL: a v čem je jedna z nejrozumnějších?
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    OOHN: v Brně Roman Hytych, dělá sati, takže vlastně theraváda. Oni se někteří terapeuti tím kolikrát moc nechlubí, meditace je stále považována za podivínskou aktitivu, i když je to jedna z nejrozumnějších lidských aktivit :)
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    OOHN: in da praha nee
    OOHN
    OOHN --- ---
    Ahoj,
    mám prosbu, neznáte nějakého terapeuta, který sám praktikuje meditaci, nejlépe pod vedením? Pokud by to byla meditace buddhistická zenová, to by bylo nejlepší.. Potřeboval bych zkonzultovat nějaké věci, které se mi v poslední době přihodily a nějak si s nimi nevím rady.. Díky.
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    VAN_DEN: já s tím nikdá nedělal tak nevim.. dik za info.. ty odkazy žel nefachčí
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam