• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANOUKEPSYCHOTERAPIE
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    Vážené kolegyně, vážení kolegové

    vzhledem k vaší účasti nebo zájmu o předchozí psychoterapeutická sympózia
    bychom vás rádi informovali o dalším připravovaném ročníku.

    Tentokrát už 4. Mezinárodní psychoterapeutické sympózium, na které Vás
    srdečně zveme, nese název:


    ?Psychoterapie dnes: kde se ocitla a kam se ubírá??

    Dialogismus, spoluutváření a další trendy v současné psychoterapii.

    Sympózium se koná ve dnech 23. -25. 5. 2013 na Fakultě sociálních studií v
    Brně a je organizované katedrou psychologie FSS.

    Sympozium se bude věnovat reflexi současných trendů v konkrétních
    psychoterapeutických přístupech. Novinkou jsou odpolední workshopy
    (90minut) a větší prostor pro sdílení zkušeností a postřehů účastníků
    sympozia v podobě plenárních diskuzí či menších skupinových formátů. Chybět
    nebude neformální doprovodný program.

    Hlavními přenášejícími sympozia jsou Jaakko Seikkula (Finsko), Margherita
    Spagnuolo Lobb (Itálie) a Peter Rober (Belgie)
    . Z českých přednášejících se
    můžete těšit na Davida Skorunku, Jana Bendu, Martina Mahlera, Karla
    Balcara, Aleše Fürsta a další. Workshopy povedou Jaakko Seikkula, Peter
    Rober, Vratislav Strnad, skupina Narativ?

    Informace o sympoziu a přihlašování naleznete na
    http://psychoterapie.fss.muni.cz/sympozium.

    Veškeré dotazy můžete posílat na info.sympozium@gmail.com.

    Budeme rádi, když předáte informaci o konání sympozia těm, které by mohlo
    zajímat (viz. leták v příloze).

    Za organizační tým Vás srdečně zdraví

    prof. PhDr. Zbyněk Vybíral, Ph.D. a MUDr. Jan Roubal (svolavatelé sympozia)
    a Mgr. Jakub Černý a Mgr. Jana Koutná Kostínková (vedoucí přípravného týmu)

    Sympózium | Časopis Psychoterapie FSS MUNI
    http://psychoterapie.fss.muni.cz/sympozium
    LITROP
    LITROP --- ---
    Zdravim mame jeste s part kolegama pronajmutou ambulanci na ipaku a ted nam to jedna kolegine odrekla(jde na materskou),tudíž nabízím zda se nekdo nechcete pridat stridame se tam vzdy tak na par hodin nejake dny.Pokud by mnel nekdo zajem tak posta
    OBCANKAA
    OBCANKAA --- ---
    Kurs hipoterapie

    Socioterapeutická farma PL Bohnice, úsek Hipoterapie, předběžně nabízí KURZ TERAPIE PROSTŘEDNICTVÍM KONĚ. Výuka proběhne formou 6 víkendových seminářů převážně sebezkušenostní formou. Jednotlivé víkendy budou zaměřeny na základní techniky využitelné v různých oblastech terapie prostřednictvím koně (fyzioterapie, voltiž, přirozená komunikace atp.). Kurz je určen odborníkům i zájemcům o uvedenou oblast. Jeho začátek plánujeme podle zájmu (14 – 16 účastníků) na tento nebo příští rok. Bližší informace získáte na tel: 2 840 16 469, paní Hermanová nebo Münichová, nebo na adrese jirimunich@volny.cz. Na těchto kontaktech se také můžete předběžně přihlásit.

    Psychiatrická léčebna Bohnice - Akce pro veřejnost
    http://www.plbohnice.cz/pro_verejnost/akce_pro_verejnost/cz
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    SHAMANICO: joojo, tak uvidíme kámo, jak to dopadne, zase jsem se tak nějak octil na cutting edge, asi je mi to souzený...
    SHAMANICO
    SHAMANICO --- ---
    DARJEEL: uvidíme. Myslím, že jde o moc, jak říkáš a ta je jak víme nerovnoměrně rozložená. Bohužel mám pocit, že zatím většina rozhořčených tahá za kratší konec provazu. Momentálně se hlavní centrum odporu formuje kolem tohohle webu: http://www.iscp.cz/ , kterej se už tady propíral.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    SHAMANICO: slušný... to ještš dohromady s bojem Spurné a Jahnové vůči FSS vypadá na pořádnou bitevní frontu. Snad se vody časem ustálí a pravda a láska zvítězí nad lží a blbostí (nebo možná touhou po moci?).
    SHAMANICO
    SHAMANICO --- ---
    k diskuzi o psychoterapii:

    Osobní stanovisko k diskusi o mantinelech poskytování psychoterapie v ČR
    http://psychoterapie.fss.muni.cz/view.php?cisloclanku=2012100501
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ZUZKAOU: diky, predam
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DRAGON: v praze je povícero partnerských poraden - bezplantých, hrazených městem.
    CSSP - Centrum sociálních služeb Praha - O nás
    http://www.csspraha.cz/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KATIA: dik
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ahoj, spolubydlici shani partnerskou poradnu a jelikoz je student, shani nejakou, ktera ma smlouvu s VZP. Existuje takova v Praze, tusite nekdo?
    diky
    MICHALANGELO
    MICHALANGELO --- ---
    satiterapie je opravdu zajímavá metoda. Dlouho jsem hledal něco o spojení východu a západu...
    OOHN
    OOHN --- ---
    NARVAH:
    DARJEEL:
    ZUZKAOU:
    takhle se spoždením díky všem za odpověď, satiterapie vypadá zajímavě, vyzkouším. Dík!
    SHAMANICO
    SHAMANICO --- ---
    DARJEEL: bohužel, víc info o tom nemám. Proto jsem se ptal, jestli o tom někdo něco nevíte ve svých výcvicích. Ale řekl bych, že to souvisí s probíhající kauzou.

    PETJULE: super! Díky za upřesnění.
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    no dneska na vycviku se kolem te akreditace strhla docela diskuze. a vystupy, ktere si z toho odnasim tak nejak jsou:
    - ze ten nas beh vycviku je akreditovany a mel by i zustat (kolem toho se pak strhla trosku takova polohysterie - jako co by se stalo, kdyby nezustal, tak to by se pry netykalo jen nas a byl by to docela 'atentat' ve smyslu, ze akreditacni komise neco jineho rika a neco jineho dela, proti tomu by se pak dalo branit soudne).
    - dalsi beh vycviku je take akreditovany, ale je otazkou, jak to bude do budoucna, nicmene pokud by akreditaci CLS JEP jednou ztratil, stale naplnuje kriteria EAP a svym rozsahem proste bude stale patrit mezi seriozni psychoterapeuticke vycviky.
    - takze pokud by se nekdy stalo, ze by jim akreditace byla odebrana, mely by byt zarazeny do nejakeho jineho akreditacniho systemu, ktery treba mozna vznikne.
    - celkove se toho po te dnesni debate tam nebojim, chapu to, jako nejaky nutny vyvoj, ktery treba psychoterapii ukotvi v nejakem jasnem a pevnejsim ramci. lektori k tem otazkam pristupovali myslim velmi otevrene a uprimne, potrebny prostor venovali diskuzi a nic neuspechali. chvili mi jich bylo az skoro lito, kdyz jsem poslouchala jakym otazkam musi celit a jake emoce ze skupiny ustavat. ale celkove fakt nemam dojem, ze by nas chtel nekdo utahnout na varene nudli. bude to dobry :)
    BARBARA0709
    BARBARA0709 --- ---
    Trochu propagace, snad ale k věci a někoho osloví: Otevíráme další běh sebezkušenostní a růstové skupiny pro studenty pomáhajících profesí (a také začínající profesionály). Skupina je vedena v duchu gestalt-přístupu a více o ní zde: http://www.terraweb.cz/uploads/doc/Skupina%20studenti.pdf

    (pokud správce vyhodnotí jako neadekvátní, smažte...)
    EPHEMERUM
    EPHEMERUM --- ---
    Ahoj, ruším rozsáhlou psychologickou knihovnu, kterou jsem zdědila po příbuzném.
    Všechny knížky jsou v perfektním stavu, jako nové, některé dokonce ani neotevřené, nabízím slevu 30-40 % z původní ceny.

    Pokud by to někoho zajímalo, jejich seznam je zde:
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Rozprodej odborné psychologické knihovny (knížky ve výborném stavu - 30-40 % sleva) / Praha ]
    díky, a odpusťte mi neodborný příspěvek .)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    SHAMANICO: měl bys na to odkaz prosím, případně kde od koho jsi se to dozvěděl atd.? A o které výcviky jde a proč se to děje?
    Imho docela zásadní, díky :)
    SHAMANICO
    SHAMANICO --- ---
    PETJULE: je to info z druhé ruky, takže by bylo třeba ověřit přímo. Spíš bych řekl, že jim hrozí neakreditování budoucích běhů výcviků. Jinak to info jsem slyšel od lidí kolem isz.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam