• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANOUKEPSYCHOTERAPIE
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SCHIZOGENES: nějaké relaxační metody jsou na úzkost pochopitelně účinné a když se to spojí ještě s dechovym cvičením a dokončení tělesným, tak to je velké dobro a doporučení cvičit jógu je časté, v léčebnách bývá součástí rezimu
    , pokud zrovna někdo z personálu je instruktorem. ostatně pro spoustu praktikujících je jóga efektivním nástrojem, co si našli sami a díky ní se s uzkosti naučili zacházet.

    Až v případě kdy někdo začne tvrdit, že pouze joga zvládne těžkou depresivně uzkostou poruchu a rozhodně je potřeba vyhodit prášky, tak pak je na místě dotyčného poslat do dza
    SCHIZOGENES
    SCHIZOGENES --- ---
    WOTAR: co se těchhle "náboženství" týče, zatím jsem v tom viděl akorát fyziku
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    SCHIZOGENES: Na úzkosti se v některých zemích dá předepsat mindfullness pokud vím (např. tvůrce aplikace Headspace měl stejnojmennou kliniku), ale je to pokud možno odproštěné od náboženských konceptů. To že Tobě individuálně bhaktijoga pomohla neznamená, že to lze zevšeobecnit na všechny:)
    SCHIZOGENES
    SCHIZOGENES --- ---
    Už se na úzkosti předepisuje bhaktijóga? Já jsem od začátku praktikování tyhle stavy vůbec neviděl. A mohl bych tu coby čerstvě i diagnostikovanej autista vykládat romány o tom, co za horror byl život mezi váma lidma předtím. Jen takové doporučení na okraj.
    KRYSHPEENEK
    KRYSHPEENEK --- ---
    ZUZKAOU: díky
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KRYSHPEENEK: zkus jestli mají ještě volno v podvečerním stacionáři v Esetu, případně se zapiš na na tel zářijovej. Tříkrát týdně tři podvečerní hodiny psychoterapie - imho nejefektivnější způsob práce, když člověk ještě zvládá práci a spol.

    Frakcionovaný denní stacionář pro pacienty s neurotickými, depresivními a lehčími osobnostními potížemi | Klinika Eset
    http://www.klinikaeset.cz/...any-stacionar-pro-pacienty-s-neurotickymi-a-psychosomatickymi-potizemi/

    Jinak pokud nemáš Praškovu knihu, tak je fakt praktická.

    Úzkost a obavy - Ján Praško, Jana Prašková, Jana Vyskočilová | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/knihy/129734/uzkost-a-obavy/#pos=0
    KRYSHPEENEK
    KRYSHPEENEK --- ---
    Ahoj, sháním psychologa na poradenství ohledně úzkostných stavů. Poradil by mi někdo někoho v Praze, nejlépe s úhradou přes VZP. Díky :)
    PAVLINKA
    PAVLINKA --- ---
    JELLYBEAN: psychosomaticka klinika P6
    JELLYBEAN
    JELLYBEAN --- ---
    Hledám doporučení na psychoterapeuta, který má zkušenosti s léčbou psychosomatických obtíží. Praha
    Druhý dotaz - je reálné najít v Praze někoho přes pojišťovnu?
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    29219: Takhle přesně to mám taky. Necítím, že by mě to blokovalo / omezovalo, jsou to jen představy a la "zakázané ovoce", které mi ale "nepřekáží" v aktuálních prožitcích...
    PAVLINKA
    PAVLINKA --- ---
    SHAREEZ: Renata Cernanska P6- http://www.prahapsychoterapie.cz/
    Ester Neumanova -http://www.terapie-gestalt.cz/
    SHAREEZ
    SHAREEZ --- ---
    Ahoj! Prosím vás, neměl by tu někdo tip na terapeutku (Praha), která má zkušenost s PPP? Sháním pro kamarádku s bulimií. Psychiatra má, chtěla by k tomu ještě terapeutku. Moc děkuju! :)
    B30
    B30 --- ---
    Zdravím, usoudil jsem že bych potřebal trochu odbornější pomoc, mám trochu prázdnější období s nedostatkem motivace, chutí věci začínat, nebo naopak dotahovat, atd. Zasahuje mi to do rodinný i profesní situace... Rád bych dostal doporučení na někoho ověřenýho, ideál z okolí černošic, případně z prahy. Díky
    29219
    29219 --- ---
    TBC: asi vzdy. no ja si myslim ze ty myslenky na partnerku by se probudily hned pri rozchodu kdy clovek uz vi ze ji nemuze mit
    TBC
    TBC --- ---
    29219: tak ruzny projekce jsou běžný. S tou stávající partnerkou to tak bylo vždycky nebo od kdy? Co myslíš ze ti to blokuje v hlavě?
    29219
    29219 --- ---
    Může člověk mít při nadrženosti myšlenky na sexuální zkušenosti z minulosti s jinými lidmi (kteří jsou blízko jeho ideálu, viz. todle auditko), ale téměř nikdy myšlenky na sex s vlastní partnerkou (která ho však přitahuje, jen ne v hlavě)? Je to "normální"? Jak to máte vy? Díky.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    PAVLINKA: no, na tu jsem myslela a nakonec ji vyhodnotila jako ne moc svépomocnou.

    Na základě listování katalogu v Portálu jsem doporčila tohle

    Láska nad propastí - Boris Cyrulník | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/knihy/200275/laska-nad-propasti/
    PAVLINKA
    PAVLINKA --- ---
    ZUZKAOU: nevim, jestli se trefim, ale Rodina jako socialni deloha? Chvala, Trapkova
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: Satirová není přesně to co hledám. Ta je moc pozitivně orientovaná na řešení, spíš potřebuju něco, co by dávalo smysl příčinám. (ehm - jo je to idiotsky napsané, zatím vím že něco chci, ale nevím co ;-) )
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Hele je nějaká populárně naučná kniha o narativech, ideálně spojených s rodinými příběhy? Postavená na racionálním základě, ne ezo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam