• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAGGI_ON1ETIOPIE - zážitky, zkušenosti, dojmy, plány cest
    MAGGI_ON1
    MAGGI_ON1 --- ---
    WENOUSH: Co je to za pašáka?
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---

    jak zde vidno
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    SHARQUITA: jmenuje se amharština a je to druhý nejrozšířenější semitský jazyk (po arabštině, před hebrejštinou).....
    jakékoliv informace o kurzech, učebnicích a možnostech studia uvítám....

    MAGGI_ON1: etiopové jsou skutečně specifické etnikum, velice nápadně u nich chybí mnoho typických černošských rysů...
    MAGGI_ON1
    MAGGI_ON1 --- ---
    jo jo dneska jsem si zkoušel pár slov a je to o zlomení jazyka :-). Krásní to oni jsou dokonce jim někdo říká, že je to etiopská rasa... speciální.
    SHARQUITA
    SHARQUITA --- ---
    Ja jsem ted cestou do Jizni Afriky a zpet presedala v Addis Abebe, byla jsem teda jen na letisti, ale dost me to zaujalo, krasny a mili lidi, zajimava kultura i historie...akorat ten jazyk mi prijde strasidelnej, zni to jak cestina pozpatku:)))
    MAGGI_ON1
    MAGGI_ON1 --- ---
    Já, Fatima a ještě dalších několik dvojic se chystáme na výpravu do Etiopie. Plány jsou různé. Cíle jednotlivých dvojic také. Budu tedy mluvit za sebe. Rádi bychom procestovali sever Etiopie. Jelikož budem odlétat 1.1. a návrat plánujem 24.1. stihneme dva jejich největší svátky v roce. Což je na jednu stranu dobře nadruhou stranu to bude asi trošku "oser" jelikož všude bude mraky lidí, autobusy budou narvaný atd.... Na očkování proti žlutý zimnici jdeme 8.12. a vyjde na 600,- dále přeočkování tyfusu taky za 600,-. Všechna ostatní očkování jako tetanus a žloutenky již máme. O malarikách zatím moc nepřemýšlíme jelikož když se budem pohybovat jen na severu nebudou zřejmě potřebná.
    MAGGI_ON1
    MAGGI_ON1 --- ---
    Na nástěnce najdete informace o Etiopii od jedné mojí kamarádky. Takže doporučuji shlédnout.
    MAGGI_ON1
    MAGGI_ON1 --- ---
    Jednoho dne přišla mojí přítelkyni následující zpráva: Čus, nechcete jet s námi do Etiopie? no a jelikož jsme muž a žena činu. Řekli jsme si proč ne. Takže bychom se rádi podělili o tom kam chceme jet, jak tam bylo až se vrátíme.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam