• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KALHOTKAMUP - metropolitni univerzita Praha
    Oficiální webovky: https://www.mup.cz/
    rozbalit záhlaví
    PARALLAX
    PARALLAX --- ---
    GREGI: ja jsem letos nastoupil na mezinarodni obchod, rustina tam letos je a podle me bude urcite i pro uplny zacatecniky. Skupin na jazyky je tam opravdu hodne (jazyky jsou vyucovany spolecne pro vsechny obory).
    GREGI
    GREGI --- ---
    je tu nekdo kdo studuje Mezinarodni Obchod? docela se mi to libi, jen by me zajimalo jestli je v seznamu druhych jazyku i rustina a jestli to vyucujou od zacatku
    BAARKA
    BAARKA --- ---
    ahoj, premyslim, ze se prihlasim letos na kombinovane studium mezinarodnich vztahu - evropska studia..

    chtela jsem se vas zeptat na vase zkusenosti, dojmy, narocnost, casovou narocnost, pristup profesoru apod..moc dik
    PIRYUS
    PIRYUS --- ---
    ahoj všichni, mám dotaz od kamarádky offnyx. studuje na MUP obor Mezinárodní vztahy a evropská studia a potřebovala by vypracované otázky ke státnicím :-)
    jestli chce někdo udělat dobrý skutek, tak prosím pošta.
    díky
    KORDA
    KORDA --- ---
    KONTRAPHUNKA: Je to spíš formálnost a studuje v podstatě každý, kdo si to zaplatí.
    KONTRAPHUNKA
    KONTRAPHUNKA --- ---
    Ahoj!

    Poprosil bych o radu místní studenty...

    Moje přítelkyně z Litvy by se chtěla hlásit tento rok na Anglophone Studies na MUP.
    Momentálně studuje anglistiku na univerzitě ve Vilniusu, angličtinu má na "native" úrovni.
    No a moje otázka je, jak složité jsou příjimačky a jak velký je rozdíl mezi přihlášenými a přijatými? Je to spíš formálnost a studuje v podstatě každý, kdo si to zaplatí, nebo je třeba se na to nějak speciálně připravovat?

    Díky!
    OBLEU
    OBLEU --- ---
    REMULADA: haha mno to jo, takhle jsem loni sama sebe doucovala za jeden vecer zaklady spanelstiny..taky jsem trochu nechapala!! ale jde to
    REMULADA
    REMULADA --- ---
    OBLEU: no hele asi to vzdam...zkusim to proste nejak dat a uvidime no, kdyztak je jeste dalsi pokus a kdyby neco, tak to zari jisti:) ale bude to kotel, doucovat sama sebe francouzstinu..nevim nevim :)
    NATALIE
    NATALIE --- ---
    REMULADA: proste si ho das jindy ;)
    OBLEU
    OBLEU --- ---
    REMULADA: No jako takovyhle vykecavacky me napadaly jak na UK tak na soukrome vejsce /zkusenost mam s obojim-mimochodem na te soukrome je uroven prednasejicich o dost vyssi-co mam tak moznost porovnat/ a moc to nejde nikde..respektive zkusit to muzes a pak mi reknes jak to dopadlo, taky bych se z toho rada vyvlikla..aspon z jednoho jazyka:-))
    REMULADA
    REMULADA --- ---
    to teda nevim proc.....je to uplne normalni situace ze zivota, kdy clovek chodi do prace a nema cas vysedavat ve skole kazdej den od rana do vecera...jestli mas predsudky vuci soukromym skolam, tak jsi asi v diskuzi uplne mimo tvoji uroven....diskuze je k necemu dobra jen tehdy, kdyz se na dane tema vyjadruji jen lidi, co o tom neco vedi, coz ocividne neni tvuj pripad...konec OT
    HRANIKA
    HRANIKA --- ---
    takovehle dotazy mohou skutecne padat jenom na soukrome vs...
    REMULADA
    REMULADA --- ---
    nevite, jestli se jde nejak vykecat ze zapoctu z jazyka, kdyz jsem ho kvuli pracovni dobe nemohla vubec stihat?? ja vim, ze to ve skole asi nikoho zajimat nebude, ale kdyby nahodou:) diky!
    NATALIE
    NATALIE --- ---
    Nějaký reference na Hřícha nebo Vyhnánka?
    KORDA
    KORDA --- ---
    Tak ja uz nejsem student. Chcete nekdo zezlo?
    JENDA69
    JENDA69 --- ---
    Koukám že na oboru VS nikdo...
    GAIA
    GAIA --- ---
    HRANIKA: me to nepiš já se na to neptala, ale stejně je mi divné že jako MVES jsi byla na žižkově když všichni ostatní mves mají všechno na dubečeské, hlavně jsem nenašla na extrantetu jediný rozvrh MVES, ve kterém by něco bylo psané v Prokopové ale to je jedno
    HRANIKA
    HRANIKA --- ---
    GAIA: my byli porad na zizkove. i na statnice
    GAIA
    GAIA --- ---
    MARIPOSA: MVES mají myslím skoro všechno v Dubečské.
    HRANIKA
    HRANIKA --- ---
    KALHOTKA: Pripojim svuj nazor. Ve vetsine souhlasim se vsim co napsala Mariposa. Tu vyuku bych opravdu rada vypichla, mup ma velice kvalitni kantory, vetsina z nich presla z univerzit zvucnych jmen (proto je mup trnem v oku studentum uk, protoze prichazi o vysoce kvalifikovane kantory, kteri proste jsou za lepsim platem) a prednasky jsou super. Ovsem tim ze zkousky jsou opravdu za davacku, tak ten efekt se jaksi vytraci. Taky jsem ze zacatku byla nadsena, dokonce jsem zakoupila i dve (!!) knizky (za tri roky na statni VS jsem na knizkach a skriptech financne vykrvacela) a opravdu jsem chtela studovat, ale nakonec zvitezila lenost. Neslo tak o to, ze by zkousky byly lehke ale pokazde se nasel nejaky dobrak, ktery nekde prisel k zadani a spolu se spravnymi odpovedmi testy vysely na spoluzakach den pred zkouskou:) takze kdo by se to pak drtil, budme uprimni:) Ja byla na dalkovem, takze vsechny zk byly pisemne a vsechny sly opsat podobnym nebo jinym zpusobem (treba rovnou z materialu pod lavici).
    Trochu me vykolejila statnice, kterou jsem na prvni pokus nedala. Na druhy pokus jsem se opravdu srotala (coz s mesicnim miminem byla fakt fuska) a ted ve stredu jsem sla do skoly snad poprve opravdu nadrcena, jak naposledy snad k maturite. A tak mam z toho diplomu nakonec dobrej pocit.
    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    KALHOTKA:
    OK :))


    Český politický systém
    Karel Vodička, Ladislav Cabada – Politický systém České republiky → 50 Kč (kopie)

    Dějiny 20. století
    Raymond Aron – Historie XX. století → 200 Kč

    Ekonomie
    Macáková, Libuše – Mikroekonomie – základní kurz → 30 Kč

    Globální terorismus
    Emil Souleimanov a kolektiv – Terorismus: válka proti státu → 200 Kč

    Dějiny evropského myšlení
    Lukáš Valeš – Dějiny politických teorií → 100 Kč

    Evropská ekonomická integrace
    Eva Cihelková, Jaroslav Jakš – Evropská integrace – Evropská unie → 250 Kč

    Komparace ekonomik EU / střední a východní Evropy
    Irah Kučerová - Ekonomiky členských států Evropské Unie → 50 Kč
    Irah Kučerová - Evropská unie: hospodářské politiky → 100 Kč

    Komunistické Československo
    Jan Rataj – KSČ a Československo I. (1945-1960) → 100 Kč

    Mezinárodní konflikty a jejich řešení
    Šárka Waisová – Řešení konfliktů v mezinárodních vztazích → 150 Kč

    Mezinárodní organizace
    Šárka Waisová - Mezinárodní organizace a režimy → 150 Kč

    Politologie
    Andrew Heywood – Politologie → 200 Kč
    Ladislav Cabada, Michal Kubát a kolektiv – Úvod do studia politické vědy → 150 Kč

    Společenská etiketa a diplomatický protokol
    Soňa Gullová, Františka Müllerová - Mezinárodní obchodní a diplomatický protokol → 50 Kč

    Společná zahraniční a bezpečnostní politika EU
    Radek Khol – Evropská bezpečnostní a obranná politika – Národní perspektivy → 50 Kč

    Úvod do studia mezinárodních vztahů
    Šárka Waisová - Úvod do studia mezinárodních vztahů → 50 Kč
    Zdeněk Veselý - Dějiny mezinárodních vztahů → 200 Kč
    Aleš Skřivan – Evropská politika 1648-1914 → 80 Kč
    Vladimír Nálevka – Světová politika ve 20. století I. → 80 Kč
    Vladimír Nálevka – Světová politika ve 20. století II. → 80 Kč
    Dagmar Moravcová, Pavel Bělina – Kapitoly z dějin mezinárodních vztahů 1914-1941 → 50 Kč (kopie)

    Vnitřní bezpečnost EU
    Bohumil Pikna - Mezinárodní terorismus a bezpečnost Evropské unie (právní náhled) → 250 Kč
    Bohumil Pikna – Vnitřní bezpečnost a veřejný pořádek v evropském právu (oblast policejní a justiční spolupráce) → 250 Kč nebo obě za 400 Kč!

    Vývoj evropské spolupráce a integrace
    Martin Kovář, Václav Hořčička - Dějiny evropské integrace I → 120 Kč
    Václav Hořčička, Martin Kovář - Dějiny evropské integrace II → 120 Kč
    Christopher Booker, Richard North – Skyté dějiny evropské integrace → 300 Kč

    Základy evropského práva
    Veronika Outlá a kolektiv - Právo Evropské unie → 180 Kč



    Ceny jsou samy o sobě za hubičku, ale při odběru více kusů se ještě můžeme domluvit na nějaké slevě ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam